10 patiešām dīvaini sporta veidi. Tāpēc ka kāpēc ne?

Komentēt

Jo ne visi skrien, peld vai sper pa bumbu.

1. Ekstrēmā gludināšana

Šis esot pasaulē jaunākais ekstrēmais sporta veids, kas dodot iespēju tikt pie asām izjūtām, tajā pašā laikā izbaudot prieku par labi iestīvinātu kreklu. Tā vismaz mums cenšas iestāstīt šī ‘sporta’ piekopēji. Galvenā doma ir ļoti vienkārša – paņem gludināmo dēli, gludekli un sāc taisnot kreklus, paralēli nodoties ekstrēmām izklaidēm. Vietai nav nozīmes, nav pat nepieciešams karsts gludeklis – galvenais esot pats process, nevis rezultāts.
Komentēt

2. Šahbokss

Uzspēlēt šahu, pakauties, uzspēlēt šahu. Kāpēc ne? Šahbokss ir viens no populārākajiem sportiem šajā sarakstā, ko regulāri piekopj vairāk nekā 15 valstīs visos kontinentos. Noteikumi ir vienkārši – pamīšus dalībnieki 4 minūtes spēlē šaha ātrspēli un 2 minūtes boksējas, kopā aizvadot līdz 11 raundiem. Loģiski, ka uzvarēt var, nokautējot pretinieku, vai arī uzliekot šahu un matu. Tā kā šahbokss ir radies vien 2003. gadā, latvieši vēl var paspēt kļūt par vieniem no galvenajiem sporta popularizētājiem pasaulē, uztrenējot arī tā pirmās superzvaigznes.
Komentēt

3. Zemūdens hokejs

Divas komandas, seši spēlētāji katrā no tām, katram pa nūjai un viena ripa, kas jāieraida vārtos – zemūdens hokejā viss notiek tāpat kā ledus hokejā. Vienīgi, tas tiek spēlēts zem ūdens. Iespējams tāpēc arī sportam nav plaša fanu bāze – apstākļi nav tie paši pateicīgākie lielu pūļū pulcēšanai.
Komentēt

4. Suņu sērfošana

Izrādās, ka Badijs nav vienīgais suns, kas spēj sportot. Visā Kalifornijā katru gadu notiek vairāk nekā 10 suņu sērfošanas sacensībās, kurās... suņi sērfo.

Gan jau drīzumā radīsies arī cūku sērfošana - pirmais profesionālais ruksis jau ir atrasts

5. Vienriteņu polo

Ja braukšana ar vienriteni pati par sevi nešķiet gana dīvaina nodarbe, ir iespējams to papildināt ar nūjām un bumbiņu. Tad rodas vienriteņu polo, kurā dalībniekiem, līdzīgi kā hokejā, tā ir jāieraida pretinieku vārtos. Te gan jāpiebilst, ka drošības dēļ vārti ir aizliegti, un to funkciju pilda divi konusi, kas visu padara vēl smieklīgāku.
Komentēt

6. Sepaktakravs

Āzijā šis ir tik populārs, ka to pat rāda ‘Eurosport’ un citos nopietnos sporta kanālos. Būtībā tas ir futbola un volejbola apvienojums, kurā bumbiņa, kas veidota no palmu lapām, ir jāpiezemē otrā tīkla pusē, izmantojot visas ķermeņa daļas, izņemot rokas. Sepaktakravs izceļas ar augstu traumatismu, jo bieži vien, tīšām vai netīšām, kāds iesper pa pretinieka seju.
Komentēt

7. Kalambols

Tas, ka īstenībā neeksistē lidojošas slotas, nav nekāds šķērslis, lai nespēlētu Harija Potera sportu kalambolu. Noteikumi ir tādi paši kā grāmatas versijā, vienīgā atšķirība – neviens nelido. Kopš 2011. gada, kad kalambols radās, šo jau sākuši piekopt vairāki tūkstoši komandu. Loģiski, jo vēlme skraidīt ar slotu starp kājām ir pavisam dabīga.
Komentēt

8. Buskaši

Kaut kā nepārsteidz, ka buskaši ir tieši Afganistānas nacionālais sports. Senā spēle nav mainījusies jau simtiem gadu – divas komandas pa pieciem dalībniekiem katrā cenšas pāri vārtu līnijai aiznest govs vai kazas mirušo ķermeni, kurai nogriezta galva. Komentāri lieki, normāla izklaide.
Komentēt

9. Strausu skriešanās

Šis īpaši neatšķiras no zirgu skriešanās sacensībām, vien zirgu vietā žokeji jāj uz strausiem. Protams, šie dzīvnieki ir daudz dumjāki, tāpēc ne tikai regulāri cenšas nomest žokeju no sedliem, bet arī reizēm izdomā skriet citā virzienā. Nav jau tā, ka viņus īpaši varētu kontrolēt.
Komentēt

10. Siera ripināšana

Klasisks sports no Anglijas. No kalna tiek palaists 3,5 vai 1,5 (sieviešu sacensībās) smags siera rutulis, kam pakaļ skrien bars ar cilvēkiem. Jebšu precīzāk - krīt, jo ja siers visu distanci spēj noripot, cilvēkiem noturēties kājās nav variantu. Kopš 2009. gada sacensības ir aizliegtas augstā traumatisma dēļ, bet notiek tāpat, jo vēlme iegūt sieru (uzvarētājs patur noķerto gabalu) ir lielāka par bailēm salauzt kāju.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru