Rumāniete apceļo pasauli un iemūžina sievietes 60 valstīs. Skaisti!

Komentēt

Fotogrāfe uzņēmusi vairāk kā 500 portretu, kuros pausts sieviešu dažādais skaistums. Teju katru attēlu papildina pieredzes stāsts un mīlestība pret dzīvi.

Fotogrāfe Mihaeila Norka no Rumānijas jau četrus gadus apceļo pasauli, līdzi ņemot tikai mugursomu un kameru. Māksliniece iemūžina sievietes un viņu stāstus, dedzīgo skatienu un skaistumu. Fotogrāfijas un stāsti tiek apkopoti grāmatā “Skaistuma atlants”, kurā autore pauž sieviešu dažādo skaistumu. Mūsdienu sabiedrībā ir pieņemts skaistā prototips, ko mums sniedz masu mediji. Mihaeila uzskata, ka skaistumam nav ne vecuma, ne rases, ne trendu, tas ir redzams ik uz soļa – cilvēka rīcībā, smaidā, krunciņās un pieredzē. “Skaistuma atlantā” apkopoti vairāk nekā 500 sieviešu portreti un daudz aizraujošu stāstu. Šajā neiecietības laikmetā fotogrāfe vēlas dalīties ar stāstiem par pieņemšanu, sapratni un pamatvērtībām.

Simina

Simina
Simina ir uzaugusi mazā Rumānijas ciematā, pašreiz viņa studē finanses pilsētā netālu no dzimtās vietas. Katru vasaru Simina dodas uz Bukaresti, Rumānijas galvaspilsētu, lai tirgotu ģimenes saimniecībā audzētās ogas, viņa strādā 14 stundas dienā un ir pateicīga par šo iespēju – atbalstīt ģimenes biznesu, lai varētu atļauties mācības.
Komentēt

Eleonora

Eleonora
Eleonora ir daudzsološa topošā balerīna no Sanktpēterburgas, viņa mācās Vaganova akadēmijā, kas ir viena no prestižākajām baleta skolām. Meitene ir apveltīta ar neizmērojamu centību un darba sparu attīstīt dejošanas prasmes pat brīvajā laikā, kas viņu atšķir no vairuma pusaudžu. Pasniedzēji Eleonoru dēvē par prasmīgāko un spējīgāko audzēkni, tomēr pati dejotāja atzīst: “Es nevēlos domāt, cik laba un prasmīga dejotāja esmu. Baletā viss ir ļoti trausls – neliela trauma var sagraut karjeru acumirklī.”.
Komentēt

Serēna

Serēna
Itāliete, kura izgatavo Neapolē slavenos amuletus – ragus (saukti arī par “cornicelli”). Serēnas vecāki atvēra šo darbnīciņu, tagad abas ar māsu turpina ģimenes tradīciju. Tūristi ir iecienījuši mazo veikaliņu, kurā Serēnas māsa tirgo itāļu veiksmes amuletus, kamēr viņa augšstāvā tos rada.
Komentēt

Mariana

Mariana
Mariana ir mākslas galerijas īpašniece Ungārijā. Pēc sievietes vizuālā tēla un nodarbošanās nemaz nepateiksi, ka viņai ir arī melnā josta cīņas mākslā. Viņa ir divu dažādu mākslu lietpratēja.
Komentēt

Sofija

Sofija
Sofija kopā ar 4 laimīgiem draugiem dzīvo Portugāles laukos. Sieviete dzīvniekus ir iemīlējusi tik ļoti, ka nolēmusi kļūt par veterinārārsti.
Komentēt

Barbara un Katrīna

Barbara un Katrīna
Itālietes, kuras devušās uz Milānu, lai piepildītu meitas Katrīnas sapni kļūt par balerīnu. Jau kopš 3 gadu vecuma meitene alkusi kļūt par dejotāju, un mamma ir darījusi visu iespējamo, lai meitenei dejotājas karjera nebūtu sapnis vien. Šobrīd Katrīna mācās vienā no prestižākajām baleta skolām pasaulē, kamēr viņas tēvs un brālis atrodas mājās, vairāku simtu kilometru attālumā. Tikai iedomājieties, cik lepna ir viņas mamma, redzot meitu dejojam slavenākajā operteātrī “La Scala”.
Komentēt

Tzvetana

Tzvetana
Tzvetana, bulgāriete, kuras vārds tulkojumā nozīmē “zieds”. Viņa spēlē nacionālajā hokeja komandā. Lai gan šis sporta veids Bulgārijā nav īpaši populārs, meitene tajā ir ar sirdi un dvēseli.
Komentēt

Anastasija

Anastasija
Anastasija no Sanktpēterburgas ir balerīna vienā no pasaulē labākajiem baleta teātriem – Marijas teātrī. Meitene visai nejauši tika uzņemta baleta skolā – desmit gadu vecumā devās līdz māsai uz deju skolas atlasi, pasniedzēja uzstāja, ka arī viņai vajadzētu piedalīties atlasē, un galu galā uzņemtas tika abas meitenes. Tagad, pēc 10 gadiem, Anastasija ir slavenākās baleta trupas dejotāja, taču viņas māsa – jurisprudences studente.
Komentēt

Koleka

Koleka
Dzejniece no Dienvidāfrikas. Koleka ir uzaugusi kopā ar 8 brāļiem un māsām. Laikā, kad panākumi bieži vien ir sinonīms bagātībai un popularitātei, lielu prieku rada sievietes, kuras dzīvi velta mākslai, neskatoties uz sarežģīto dzīves gājumu un izaicinājumiem. Dzejniece atzīst, ka vislaimīgākā jūtas dzimšanas dienās – ir jānovērtē katrs dzīves gads, vecums ir privilēģija, nevis iemesls gausties.
Komentēt

Alise

Alise
Šī gada maijā meitene absolvēja vidusskolu kā izcilniece. Vairāku skolas gadu garumā Alise tika apvainota un aizskarta slikto atzīmju dēļ. Viņai trūka pašpārliecinātības, taču brīdī, kad meitene beidza pievērst uzmanību klasesbiedru izteiktajiem apvainojumiem, sekmes uzlabojās. Alise ir piedalījusies vairākās olimpiādēs un šogad ieņēma pirmās vietas nacionālajā matemātikas olimpiādē.
Komentēt

Imane

Imane
Imanei ir afrikāņu un eiropiešu asinis. Parīziete studē mākslu, taču, lai atļautos studijas, strādā trīs restorānos un par auklīti. Meitene ir apņēmības pilna kādu dienu atvērt pati savu mākslas galeriju.
Komentēt

Annija

Annija
Annija piedzima bez labās kājas – viņa ir dzīvespriecīga jauna sieviete. Māte atteicās no jaundzimušās un lūdza ārstei par viņu parūpēties, vairāk ka gadu ārste nelegāli rūpējās par meiteni, bet 19 mēnešu vecumā Anniju un vēl citus bērnus ar kustību traucējumiem adoptēja. Viņa ir bezgala pateicīga vecākiem par skaisto un prieka pilno bērnību Beļģijas laukos. Meitenes sapnis bija kļūt par sportisti, ko nu arī ir izdevies īstenot.
Komentēt

Sāra

Sāra
Sāra ir beduīniete no Jordānijas. Viņas vecāki bija klejotāji, Sāra ir dzimusi teltī un piedzīvojusi grūtu, taču laimīgu bērnību. Sieviete atminas, kā katru dienu nācies stiept smagas ūdens pudeles, atminas, ka neko nespēja atļauties nopirkt. Šobrīd viņa dzīvo mūsdienīgās mājās, taču arvien vairāk spēj novērtēt agrāko brīvības un kopības sajūtu. Tad neviens neuztraucās par materiālām vērtībām, jo nebija tādu iespēju.
Komentēt

Natia

Natia
Natia Gruzijā studē jurisprudenci un kādu dienu vēlas kļūt par FBI darbinieci. Meitene tiecas pretim mērķim –mācās tik labi, ka saņem stipendiju, un strādā kafijas veikaliņā.
Komentēt

Lillija

Lillija
Lillija ir maza veikaliņa īpašniece Gruzijā. Kundze jau 36 gadus katru dienu raksta dienasgrāmatu, citādi viņa nemaz nespējot iemigt. Savu stāstu Lillija sāk, pastāstot, kāds bijis laiks, tad izklāsta savas ģimenes un draugu stāstus, pēcāk atklāj savu pieredzi un pārdomas. Viņa vēlas šīs atmiņas nodot saviem četriem bērniem, lai tās nonāktu no paaudzes paaudzē.
Komentēt

Margarita

Margarita
Lielāko savas dzīves daļu Margarita pasniedza vijoles spēles stundas bērniem un jauniešiem. Kad sieviete zaudēja savu vīru un vienīgo bērnu, mūzika deva spēku un cerību. Pēc došanās pensijā Margarita atrada jaunu veidu, kā paust savu mīlestību pret mūziku – kundze nolēma visiem saviem kaimiņiem bezmaksas iemācīt spēlēt vijoli. Margarita kopā ar draugiem svin katru dienu, viņa dzīvo ar vieglumu dvēselē – gluži kā vijole.
Komentēt

Meitene no Sīrijas

Meitene no Sīrijas
Šī meitene no Sīrijas ir pateicīga par iespēju izglītoties un dzīvot. Pasaulē ir daudz valstu, kur meitenes piedzimšana tiek uzskatīta par neveiksmi. Viņa zaudēja sešas jaunākās māsīcas Isis uzbrukumā. Meitene rosina novērtēt katru dienu un katru iespēju.
Komentēt

Alise

Alise
Somiete Alise strādā bērnudārzā, viņa palīdz meitenītei ar kustību traucējumiem. Alise ir mazās meitenītes feja – bez viņas bērns nespētu ikdienā pārvietoties. Jaunā dāma apbrīno, kā ikkatrā dzīves sīkumā meitene spēj rast prieku.
Komentēt

Saunita

Saunita
Saunita dzīvo teltī tuksnesī Indijā. Vairums tūristu jauno sievieti iemūžina attēlos viņas skaisto acu dēļ. Meitene agrā bērnībā traumēja roku, kas liedza kādu laiku apmeklēt skolu. Pirms diviem gadiem Saunitai palīdzēja brīvprātīgais no Amerikas, apmaksājot operāciju, lai viņa varētu izglītoties. Tagad katru dienu meitene mēro 50 kilometru tālu ceļu līdz skolai un atpakaļ. Skolniecei padodas hindu valoda, angļu valoda un matemātika.
Komentēt

Vairāk informācijas šeit.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru