15 skatu torņi Latvijā, kurus ir vērts apmeklēt šovasar

35 komentāri

Te sanāk viena vareni laba tūre pa dzimto zemi. Jo vasara jāceļo pa Latviju!

1. Putnu vērošanas tornis pie Papes ezera

Putnu vērošanas tornis pie Papes ezera
Pavasarī šajā vietā var novērot gandrīz visas Latvijā sastopamās putnu sugas, bet arī vasarā ir, ko redzēt. Tornis atrodas ezera rietumu krastā. Ja vēlies vērot putnus gida pavadībā, zvani 29224331.

Meklē kartē: Google Maps.

2 komentāri

2. Ūdru jeb Ķīķerkalna skatu tornis.

Ūdru jeb Ķīķerkalna skatu tornis.
Runā, ka skaidrā laikā no šī torņa varot pat Talsus redzēt. Augstums - 26,5 metri. Atrodas Usmas ezera ziemeļaustrumu krastā.

Meklē kartē: Google Maps.
Komentēt

3. Kamparkalna skatu tornis.

Kamparkalna skatu tornis.
Kamparkalns ir Ziemeļkurzemes augstākā vieta (174 metri virs jūras līmeņa), uz tā uzbūvētais tornis ir 28 m augsts. No torņa var redzēt daudz interesantu skatu: mežus, pakalnus, ezerus un citas ainavas. Forši, ka tornī izvietoti uzskates materiāli, kas palīdz atpazīt objektus.

Meklē kartē: Google Maps.

1 komentārs

4. Dunduru pļavu skatu tornis.

Dunduru pļavu skatu tornis.
Ķemeru Nacionālā parka Dunduru pļavās var sastapt savvaļas govis un zirgus, ir arī liela iespēja ieraudzīt kādu meža zvēru. Tie, kuri šeit pabijuši, iesaka ekskursijā ņemt līdzi binokli, lai varētu labāk vērot dzīvniekus.

Meklē kartē: Google Maps.
Komentēt

5. Kaņiera pilskalna tornis

Kaņiera pilskalna tornis
Dabas taka ar izbūvētām laipām ved līdz skatu tornim, kas atrodas ezera dienvidrietumu galā (Antiņciema-Jāņkroga ceļa 8. kilometrā).

Meklē kartē: Google Maps.

Komentēt

6. Ložmetējkalna skatu tornis.

Ložmetējkalna skatu tornis.
Starp citu šis tornis atrodas vienīgajā Latvijas dabas liegumā, kam ir kultūrvēsturisks raksturs. Tīreļpurvs un Ložmetējkalns ir viens no vislabāk saglabātajiem Pirmā pasaules kara kaujas laukiem Eiropā. Tas ir diezgan augsts - 27 metri. No tā paveras plašs skats uz Ziemassvētku kauju vietām.

Meklē kartē: Google Maps.

Turpat netālu atrodas arī Cenas tīreļa tornis. Meklē kartē: Google Maps.
1 komentārs

7. Ķengaraga putnu tornis.

Ķengaraga putnu tornis.
Lieliska ideja pastaigai, neizbraucot ārpus Rīgas - tur var nokļūt gan ar auto (pie torņa ir ērta stāvvieta), gan pa gājēju celiņu gar Daugavu ar kājām. Iesakam saulrietā.

Meklē kartē: Google Maps.
Komentēt

8. Oges Zilo kalnu skatu tornis

Oges Zilo kalnu skatu tornis
No 30.4 metrus augstā skatu torņa paveras fantastiski skati, kuri atsver bailes no augstuma. Pats Ogres Zilo kalnu parks ir lieliski piemērots pastaigām un aktīvajai atpūtai - skriešanai, nūjošanai, braukšanai ar velosipēdu. Tur pat ir izvietoti meža trenažieri! Dubkalnu ūdenskrātuvē var peldēties.

Meklē kartē: Google Maps.
5 komentāri

9. Numernes vaļņa skatu tornis.

Numernes vaļņa skatu tornis.
Uz Numernes vaļņa Kārsavas novadā atrodas 20 metru augsts skatu tornis, uz kuru no autostāvvietas ved pastaigu taka. Nokļūšana līdz stāvvietai: uz ceļa P48 Kārsava - Tilža jānogriežas pa labi pie zīmes Numernes skatu tornis 2,5. Var arī pa to pašu ceļu pabraukt kvartālu tālāk, nogriezties pa labi un braukt līdz informācijas stendam. Tālāk 380 m gara taka aizvedīs līdz skatu tornim.

Meklēt kartē: Google Maps.
Komentēt

10. Ančupānu tornis Rēzeknē

Ančupānu tornis Rēzeknē
Ja brauc uz koncertu Gorā, iesakam laiku pirms vakara cēliena pavadīt pastaigā pa dabu un apmeklēt arī Ančupānu skatu torni, no kura redzēsi ne tikai pilsētu, bet arī krāšņo Latgales dabu. Torņa augstums 26,4 metri. Turpat atradīsi arī labu vietu vasaras piknikam.

Meklē kartē: Google Maps.
Komentēt

11. Lielais Liepukalna skatu tornis

Lielais Liepukalna skatu tornis
Šobrīd tā ir viena no augstākajām skatu vietām Latvijā - pats Liepukalns ir trešā augstākā virsotne mūsu valstī, bet tur uzceltais skatutornis ir 34 metru garš. Tas vien ir to vērts, lai dotos šo objektu apskatīt. No torņa var redzēt ne tikai Rāznas, bet arī citus apkaimē esošos ezerus. No stāvlaukuma līdz tornim ved 830 metru garā Lielā Liepu kalna taka ar informācijas stendiem, atpūtas vietām, šūpolēm.

Meklē kartē: Google Maps.

2 komentāri

12. Egļukalna skatu tornis

Egļukalna skatu tornis
Egļu kalns ir Augšzemes augstienes augstākā vieta - vairāk nekā 220 metri virs jūras līmeņa. Un uz tā vēl - skatutornis. Skaidrā laikā no tā var redzēt Daugavpili un Ignalinas AES dūmeņus Lietuvā. Tas atrodas Daugavpils novada Sventes pagastā, Ilūkstes paugurainē - aptuveni 2km uz rietumiem no Sventes ezera.

Meklē kartē: Google Maps.

10 komentāri

13. Kornetu skatu tornis

Kornetu skatu tornis
Šis tornis ir īpaši fotogēnisks - sarkanie elementi tā struktūrā to atšķir no brāļiem citur Latvijas teritorijā. Skatu tornis atrodas dabas liegumā Korneti – Peļļi, pie Igaunijas robežas, un ir 27 metru augsts. Skaidrā laikā no tā varot redzēt Munameģi. Tornis atrodas Drusku pilskalna dabas takā, Kornetos, Veclaicenes pagastā, Alūksnē.

Meklē kartē: Google Maps.
1 komentārs

14. Tērvetes skatu tornis

Tērvetes skatu tornis
Vēl viens neparasts skaistulis ar īpašu dizainu - to nofotografēt ir vērts arī no malas. Torņa tuvumā ir daudz interesantu rotaļu vietu bērniem un jaukas pastaigu meža takas, kā arī piknika vietas un pat velonoma. Tā kā torņa apkārtne ir labiekārtota, par uzkāpšanu tornī noteikta maksa - 0,75 eiro.

Meklē kartē: Google Maps.
Komentēt

15. Dzintaru skatu tornis

Dzintaru skatu tornis
36 metrus augstais tornis atrodas Dzintaros, kvartālā starp Meža prospektu, Rembates un Madonas ielu. Tā kā tornis ir gana augsts, tad ir padomāts arī par tiem, kuriem nav lielas iekāres kāpt pašā augšā - visā garumā dažādos augstumos ir izvietotas skatu platformas. Protams, iesakam uzkāpt līdz augšējai platformai, jo no turienes paveras vislabākais skats pāri koku galotnēm.

Vasarā tornis atvērts apmeklētājiem 09:00-22:00.

Meklē kartē: Google Maps.

2 komentāri

Vērts izlasīt
Komentāri