Šie video obligāti jānoskatās visiem vecākiem Latvijā! Internetā uzdarbojas viltvārži

Komentēt

Pēdējā laikā uz uzticības tālruņiem saņemti neskaitāmi zvani no bērniem, kuri tiek šantažēti. Noskaties šo video un pastāsti saviem bērniem, no kā ir jāuzmanās.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzticības tālruņa darbinieki pēdējā laikā satraucoši bieži saņem zvanus no bērniem un jauniešiem, kuri kļuvuši par šantāžas un izspiešanas upuriem interneta vidē, ar – kā vēlāk izrādās – viltotu sociālo tīklu profilu īpašniekiem daloties ar privātu, intīma rakstura informāciju. Statistika ir biedējoša – 2015. gada 11 mēnešu laikā saņemti apmēram 1000 anonīmi zvani – un šim skaitlim ir tendence strauji augt.

Šis ir brīdinājums un atgādinājums bērniem un jauniešiem nedarīt muļķības – un gadījumā, ja sanācis paveikt ko neapdomātu, nebaidīties, nekautrēties un necensties visu atrisināt pašu spēkiem, bet vērsties pēc palīdzības pie vecākiem vai citas uzticības personas!

Šis ir arī aicinājums jauniešu vecākiem un tuviniekiem – esiet savu bērnu draugi, esiet tie, pie kuriem var vērsties ar būtiskiem jautājumiem, kas atbalsta un palīdz rast risinājumu grūtās situācijās – esiet tie, kam jaunietis izšķirošā brīdī VAR uzticēties, nebaidoties no nopēluma!

 

1.  

2.  

3.  


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru