22 foršas lietas, kuras nāk no Valmieras. #VALMIERAVAR

13 komentāri

Šī ir viena no senākajām Latvijas pilsētām, kurā ir daudz interesantu lietu un vietu arī mūsdienās.

1. Valmiermuiža

Valmiermuiža
Katrs zina par stilīgo un garšīgo Valmiermuižas alu, bet vai visi ir bijuši pašā alus darītavā? Vērts iekļaut apskates objektu sarakstā, dodoties uz šo pusi.


Vairāk par Valmiermuižu lasi šeit.
Komentēt

2. Galerija Laipa

Galerija Laipa
Galerija Laipa darbojas kopš 1993. gada, un tās mērķis ir popularizēt dažādas mākslas izpausmes Vidzemes reģionā, kā arī veicināt mākslas pieejamību vietējiem.
Komentēt

3. Sajūtu parks

Šeit ikvienam dabas mīļotājam ir iespēja sajust dabu ar visu piecu maņu palīdzību: dzirdi, redzi, tausti, ožu un garšu. Parka teritorijā atrodas divas tūrisma takas – Baskāju taka un Taka kokos. Turklāt atpūtas kompleksā tiek piedāvāti pakalpojumi un procedūras, kas palīdzēs atklāt sevi no jauna - attīrīt prātu no ikdienas domu nastas un palutināsiet ķermeni.

Sīkak uzzini šeit

Komentēt

4. Vasaras Valmieras festivals

Vasaras Valmieras festivals
Turpinot Rūdolfa Blaumaņa Teātra festivāla tradīcijas, kas aizsākās 1999. gadā, Valmiera aicina iedzīvotājus un pilsētas viesus izbaudīt saturā nedaudz citādāku pasākumu, taču īstus skatuves mākslas svētkus. Trīs dienu laikā, papildu teātra izrādēm, tiek izvērsta bagātīga programma gan pieaugušajiem, gan bērniem, radot īstu prieku sajūtu visiem festivāla apmeklētajiem.   

Sīkāk par festivālu lasi šeit.
Komentēt

5. Teātra Vīna Bārs

Teātra Vīna Bārs
Atrodas Valmieras drāmas teātra ēkā, kur līdzās gardiem vīniem, tadžīnās gatavotiem ēdieniem, karijam un citiem gardumiem, elpo skatuves mākslas radošais gars.
2 komentāri

6. Tilts, kas savieno

Tilts, kas savieno
2013. gadā Valmierā tika atklāts jauns tilts pār Gauju. Pirmais tika uzcelts 1865. gadā, taču kara laikā tika nopostīts. 1942. gadā uzcēla dzelzsbetona tiltu, kas kalpoja līdz 2011. gadam, sagaidot atjaunošanas darbus. Tagad tilts izskatās moderns un atgādina mistisku portālu nākotnē.
Komentēt

7. Veikals Eži

Veikals Eži Veikals-Eži/Facebook
Aktīvā tūrisma centrs EŽI ir viens no vadošajiem aktīvās atpūtas jomas uzņēmumiem Latvijā. Viņu velosipēdu veikaliņš ir ne tikai stilīgi ierīkots, bet to rotā arī asprātīgi plakātu, reklāmu un saukļu teksti.
Komentēt

8. Ežu torņi

Ežu torņi
EŽI specializējas augstu virvju trašu projektēšanā un izgatavošanā. Te rada unikālus objektus, kuriem īpaša uzmanība pievērsta dizainam, tematikai un tehnikai, lai tās harmoniski saplūstu ar vidi un papildinātu to.
10 gadu laikā ir izstrādāti 25 projekti, uzbūvēti 5 virvju parki (tai skaitā Sajūtu parks) un 250 objekti.

Sīkāk lasi šeit.
1 komentārs

9. Grāmata "Kā mēs ēdam Latvijā"

Grāmata "Kā mēs ēdam Latvijā" kamesedamlatvija/Facebook
Divas dāmas no Valmieras izveidojušas grāmatu par Latvijas garšām un labumiem. Sadarbībā ar vietējiem zemniekiem un ražotājiem, viņas ir radījušas izdevumu, kurā iekļautas receptes un stāsti, iedvesmojoties no Latvijas.

Starp citu, lieliska iedeja Ziemassvētku dāvanai.
Komentēt

10. Mākslas soliņi

 Mākslas soliņi
Kopumā šādu mākslas soliņu Valmierā ir astoņi. Pirmie pieci soliņi tika uzstādīti pagājušajā gadā, ar ko arī aizsākās tradīcija dāvināt pilsētvidei pieejamu mākslas darbu, bagātinot Valmieru ar košām krāsām un iedvesmu.
1 komentārs

11. Māris Štrombergs

Māris Štrombergs marisstrombergs/Facebook
Divkārtējais olimpisko spēļu čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štombergs ir valmierietis. Ja redzi šajā pilsētā daudz ikseru uz ielām, nebrīnies!
Komentēt

12. Kubuls.lv

Kubuls.lv kubulsLV/Facebook
Valmierā ražotas, kvalitatīvas āra burbuļvannas ar koka apdari, malkas apkuri un
pārdomātu dizainu, turklāt ar bezmaksas piegādi Latvijas robežās.

Sīkāk lasi šeit 

Komentēt

13. Zvēru dārzs

Zvēru dārzs zverudarzs/Facebook
Izrādas, ka Zvēru dārza autore ir valmieriete Kitija Laure, kuras meditatīvie dzīvnieku zīmējumi Latvijā ir visai populāri dizaina un apģērba priekšmeti. 

Vairāk skaties šeit

2 komentāri

14. Valmieras salāti

Valmieras salāti spoki
Vai zināji, ka Valmierai ir savi salāti? Turklāt tie ir ātri pagatavojami, garšīgi un sātīgi.

Sastāvdaļas: siers, marinēti gurķi, olas, majonēze, krējums un kečups.
Komentēt

15. SekoEko

SekoEko sekoeko.lv/Facebook
Valmierā, Rīgas ielā 37, atrodas jauks veikaliņš ar BIO precēm. Vērts apmeklēt!
Komentēt

16. Atpūtas vietas pie Gaujas

Atpūtas vietas pie Gaujas valmieraszinas.lv
Septembra beigās Gaujas krastā tika izveidotas četras labiekārtotas atpūtas vietas ar divām drošām ugunskura vietām, galdiņiem, soliņiem un, protams, atkritumu urnām. Atpūtas zona atrodas Gaujas labajā krastā starp Vanšu tiltu un Kazu krācēm.
Komentēt

17. Zvaigžņu sega

Dizainere no Valmieras Ieva Petkune radījusi Zvaigžņu segu, kas paredzēta bērniem no divu līdz trīs gadu vecumam un palīdz iemigt, pasargājot no miega traucējumiem. Sega ir pārklāta ar septiņdesmit vienu LED “zvaigznīti”.
Komentēt

18. Visvaldis Lācis

Visvaldis Lācis Margus Konnula/Facebook
Vai esi pazīstams ar bijušo  Saeimas deputātu Visvaldi Lāci, kurš 92 gadu vecumā startēja un finišēja ikgadējā Valmieras maratonā? Turklāt 42,195 kilometru garo distanci!

Vairāk lasi rakstā: Kā latvietis 92 gadu vecumā noskrēja 42km maratonu.
Komentēt

19. Mana Valmiera

Mana Valmiera
Pirmā mobilā viedās pilsētas lietotne Latvijā ir ērts un draudzīgs veids, kā sazināties ar pilsētas pašvaldību un būt lietas kurās par notiekošo Valmierā un izdevīgiem piedāvājumiem.
Komentēt

20. 2019. gada Eiropas čempionāts BMX

2019. gada Eiropas čempionāts BMX Redbull
Eiropas Riteņbraukšanas savienība piešķīrusi tiesības rīkot 2019.gada Eiropas čempionātu BMX riteņbraukšanā Valmierā.
Komentēt

21. Vecpuisis

Vecpuisis vecpuisisrestorans/Facebook
Vieta, kurā var nobaudīt mūsdienīgus ēdienus un labāko steiku pilsētā. Šī ir vieta gardēžiem un cilvēkiem, kuriem svarīgi justies īpaši.
Komentēt

22. Vidzemes Televīzijai - 25

Jā, šajā pilsētā jau ceturtdaļgadsimtu darbojas televīzijas kanāls, kura auditorija ir visa Vidzeme. Tas tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem reģionālajiem medijiem Latvijā, bet, ja vēlies vairāk uzzināt par DTV vēsturi - skaties šo video.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri