“Vīrišķīgākā” baznīca Amerikā

2 komentāri

Mācītājs Hīts Mūnihems noteikti neizskatās pēc tipiska baznīcas kalpa. Katru svētdienu Džoplinā (Misūri, ASV) viņu nāk klausīties apmēram 800 cilvēku, un šis skaitlis turpina pieaugt.

Mūnihems apraksta Aizdedzes baznīcu (Ignite Church) kā “baznīcu čaļiem”, netiesājot indivīdus par sekundāriem aspektiem.

1. Bārdas, alusvēderi un mašīnas.

Bārdas, alusvēderi un mašīnas.
“Mēs esam savējie džeki ar bārdām un alusvēderiem, un seksīgām sievām. Mēs mīlam savu Dievu. Mēs mīlam mūsu mašīnas. Un mēs mīlam savas šautenes.” Ar šādiem vārdiem Mūnihems sev vāc sekotājus.

2. Lai pievilinātu mērķauditoriju, tai izsniedz šaujamieročus.

Lai pievilinātu mērķauditoriju, tai izsniedz šaujamieročus.
Baznīca uzsver, ka šaujamieroči izsniegti, jo medības ir amerikāņu tradīcija. Lai gan akcijai bija pretinieki, ir plānots izdalīt ieročus atkārtoti.

3. Draudze sākotnēji bija pazīstam kā “seksa baznīca”.

Draudze sākotnēji bija pazīstam kā “seksa baznīca”.
Aizdedzes baznīcas pirmās reklāmas bija plakāti ceļu malās, kas vēstīja: “Dievs ir par seksu. Tam vajadzēju būt jautri.” Mūnihems uzskata, ka seksa trūkums laulībā mudina pievērsties pornogrāfijai, krāpšanai un citiem grēkiem.

4. Nav dreskoda un dzīvesstilu aizliegumu.

Nav dreskoda un dzīvesstilu aizliegumu.
Pašam vadot stundu ilgo sprediķi džinsos un neslēpjot tetovējumus un grebeni, šis mācītājs neiebilst pret brīvību apģērbā un paradumos. Viņš nekaunās no tā, ka pats dzer un neaizliedz baznīcas apmeklētājiem smēķēt.

5. “Tev ir pauti vai nē?”

“Tev ir pauti vai nē?”
Mūnihems cenšas piesaistīt jaunus vīriešus baznīcai, norādot, ka sievietes un bērni sekos tiem. Viņa baznīcai seko arī sievietes, tomēr feministu grupas viņam pārmet izteicienus par to, ka sievietēm ir jāseko vīriešiem un ne otrādi.

6. Epifānija parādījās urinējot.

Epifānija parādījās urinējot.
Mūnihems neuzauga reliģiozs un sāka baznīcas apmeklējumu tikai kopā ar sievu (attēlā). Pēc dažiem gadiem, kad bija ieradies uz dievkalpojumiem gan dzēris, gan paģirains, viņu uzrunāja Dievs, kamēr viņš atvieglojās uz kādas mājas sienas.

7. Atvainojas par braukšanu dzērumā.

Atvainojas par braukšanu dzērumā.
Šajā septembrī mācītājam nācās uzrunāt draudzi ar atvainošanos, jo pirms nedēļas tika apstādināts pie stūres. Viņš neizturēja alkometra pārbaudi. Šobrīd nav zināms, vai tas aizkavēs ieplānoto baznīcas paplašināšanu.

 


Vērts izlasīt
Komentāri