Latvijas medus monēta izplenās atzinību ārzemju dizaina medijos

Komentēt

Mūsu kolekcijas naudas zīme pievērsusi pat pasaules uzmanību.

2018. gada 22. maijā Latvijas Banka izlaidusi apzeltītu sudraba kolekcijas monētu - "Medus monēta". Tas gods veidot vērīgās naudas vienības dizainu tika māksliniekam Artūram Analtam. Lai godinātu savas valsts ilgtspējību, dabu un resursus, dizaineris kolekcijas monētu izveidoja medus šūnas formā. 

 

Latvieša darbu ievēroja arī atpazīstams dizaina interneta žurnāls Designboom Magazine, kuri nopublicējuši stāstu par veiksmīgi izveidoto piecu eiro prototipu.

 

Designboom radies jau 1999. gadā, un tas ir pasaulē pirmais arhitektūras, dizaina un mākslas industrijas žurnāls žurnāls digitālā formātā. Katru mēnesi šo vietni apmeklē ap 3,5 miljoniem lasītāju. Time Magazine šo interneta žurnālu nodēvēja par vienu no 100 lielākajiem dizaina influenceriem pasaulē.

designboom.com
designboom.com

Naudas zīmes aversā attēlotas medus šūnas Latvijas un Rīgas līča kontūrās. Monētas apakšējā daļā izvietots uzraksts LATVIJA 2018. Reversā redzamas šūnu formas, no tām piecas ir aizpildītas, tādējādi simbolizējot piecu eiro vērtību. Monētas forma ir unikāla, un, savietojot monētas blakus, tās veido vienotu kopumu tāpat kā bišu šūnas medus kāri stropā.Šādas kolekcijas monētas iespējams iegādāties par 135 eiro, bet to skaits ir ierobežots - tikai 3000 eksemplāru.

 

Noskaties video un uzzini, kā tapa monēta, par kuru runā par ārzemju mediji:

 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru