16 lietas, kas aizņem vien 5 minūtes un ļauj justies priecīgākam

Komentēt

Dažreiz mazās lietas nav nemaz tik mazas.

Dažreiz ir tā – diena buksē un nekas īsti nenotiek lāga. Tad rindā sastājas vairākas šādas dienas un gribas kaut ko uzlabot, salabot un ieviest pārmaiņas. Bet ko? Un kur atrast tām laiku? Vairums no mums ir tik aizņemti, ka reizēm pat paēst īsti nav, kad. Lūk, tādiem gadījumiem ir vērts pa rokai turēt sarakstu ar lietām, kas neprasa daudz laika, bet iepriecina. Un, ja ne iepriecina, tad vismaz krietni atvieglo esošo lietu kārtību. 

1. Nomazgā traukus uzreiz pēc ēšanas

Mēs labi zinām, cik liels slinkums var būt, un dažreiz nav laika, un vispār nāk miegs un gājuši tie trauki bekot. Tomēr, ja vien tu nedzīvo ar mammu vai dzīvesbiedru ar specifiskiem hobijiem, vai arī jenotu, trauki paši nenomazgāsies. Tas nozīmē – vēlāk tev tāpat nāksies to darīt, tikai nu jau viss būs sakaltis un, diesnedo, arī sapelējis. Un, ja vēl brokastīs būsi ēdis griķus – ak, vai... Tādēļ nekādas čīkstēšanas – nomazgā traukus uzreiz, lai tas aizņem vien piecas minūtes, nevis pusstundu. Uzturēties virtuvē, kur tev neuzglūn netīru trauku kalns, būs daudz patīkamāk. 

2. Izstaipies

Sēdošā (un patiesībā arī aktīvā) dzīvesveida piekopējiem stiepšanās ir ļoti patīkama un ļoti svarīga lieta, lai kustību apjoms būtu tip-top. Atvēli sev 5 minūtes, lai kārtīgi pastieptu katru saspringušo muskuli!

3. Uzraksti draugam vai tuviniekam, ar kuru sen nav sanācis satikties

Visi mēs esam aizņemti, bet fakts paliek fakts – ikvienas attiecības ir jākopj. Un, lai arī varbūt kopīgas vakariņas šobrīd tiešām nav laika grafikā ieplānojamas, tev ir laiks, lai apjautātos, kā draugam iet un īsumā izstāstītu par sevi. Priecīgi būsiet jūs abi!

4. Piekārto māju

Ar to nav jāsaprot nopietnu tīrības programmu – pietiek, ja garāmejot atradīsi brīdi laika, lai samestu netīrās drēbes kaudzē vai salocītu daļu tīrās veļas. Tā, brītiņu pa brītiņam, mājās ieviesīsies kārtība, un doma par visas sestdienas veltīšanu šim pienākumam tevi vairs nenomāks.

5. Uzraksti, ko labu šodien izdevies paveikt

Mums ļoti patīk sevi kritizēt un uzskaitīt visas lietas, kas nav izdevušās. Reizēm tas patiešām ir vajadzīgs, jo nav jau tā, ka vienmēr patiešām viss sanāk. Tomēr, kad aizraujamies ar paškritiku, prieka paliek diezgan maz. Tāpēc ir forši reizēm uzrakstīt, kas labs un sakarīgs šodien sanācis. Arī tad, ja tās ir vienkārši garšīgākās brokastu pankūkas, kādas jebkad izdevies uzcept. Sīkumi ir svarīgi – un arī iepriecinoši.

6. Izej paēst brīvā dabā

Tev darbā, visticamāk, ir pusdienu pārtraukums – izmanto to! Nesēdi pie datora ar šķīvi, paņem pusdienas un dodies uz parku. Siltā laikā ēst ārā ir ļoti mīlīgi un nomierinoši. Tā varēsi patiesi izbaudīt maltīti, nevis sastumt ēdienu māgā īsti nemaz nepamanījis, ko tu tur ēd.

7. Ieslēdz savu mīļāko dziesmu un padejo

Esi mājās? Dejo uz pilnu klapi. Neesi mājās? Ieslēdzies kabinetā, noliktavas telpā vai kaut vai tualetē. Ikviens ir pelnījis mazliet prieka un mūzikas.

8. Iedzer ūdens glāzi pirms gulētiešanas un pēc pamošanās

Ārā ir karsts, karstumā mēs zaudējam ūdeni, bet no ūdens zuduma kļūstam gražīgi, lēni un saguruši. Rūpējies par to, lai šķidruma organismam pietiek arī miegā, un jutīsies daudz labāk un priecīgāk. Netici? Vienkārši pamēģini.

9. Noskaties mīļāko smieklīgo YouTube video

Mēs zinām – tev tāds ir. Un, ja nav, tad ir pēdējais laiks to ieviest. Mums, piemēram, patīk Mistera Bīna skeči.

10. Atraksties no mēstulēm

Šis ir vēl viens veids, kā mazliet sakārtot ikdienu. Atraksties no visām info vēstuļu drazām, kuras tevi jau sen neinteresē (un, iespējams, nekad nav interesējušas). Ar 5 minūtēm pietiks, lai atrakstītos no vairuma izsūtņu, taču turpmāk tava pastkastīte būs tīrāka un kārtīgāka.

11. Uzklāj svaigu gultas veļu

Ja esi niķīgs un izbesījies arī vakarā, uzklāj tīru gultas veļu pirms gulētiešanas. Ir maz lietu, kas sagādā tādu baudu kā iegulšanās tīros, vēsos palagos. 

12. Apskauj kādu

Var jau būt, ka introvertajiem latviešiem tas nav pārāk raksturīgi, tomēr apskāvieni un fizisks kontakts ir diezgan svarīga lieta cilvēku labsajūtā. Tas liek izstrādāties prieka un pieķeršanās hormonam oksitocīnam, kas mazina stresu un stimulē apbalvojuma centrus smadzenēs. Tiesa, ļoti svarīga piebilde – vēlams apskaut kādu tādu cilvēku, kurš arī tevi pretī apskaus ar prieku. It sevišķi darba vietā. Okei? 

13. Novērtē kaut ko, kas nenotika ar tevi

Daudz ir runāts par to, ka jānovērtē viss labais, kas noticis un piedzīvots, taču vienlīdz svarīgi ir novērtēt arī to, kas nenotika. Izvairījies no sadursmes ar citu auto? Brīnišķīgi! Paspēji izlabot kļūdu darbā, pirms kāds to pamana? Izcili! Neaizgāji uz randiņu ar cilvēku, kurš vēlāk izrādījās diezgan liels kretīns? Sasodīts, tev patiešām ļoti paveicās! Novērtē un priecājies par to.

14. Iztaisno muguru!

Ar taisnu muguru tu jutīsies pašpārliecinātāks, garastāvoklis uzlabosies un pašapziņa tāpat. Un, pat tad, ja tam netici, tik un tā muguru iztaisnot ir vērts – ar taisnu muguru varēsi dziļāk ieelpot, atbrīvosi saspringtos kakla, plecu un krūšu muskuļus un uzlabosi asinsriti galvā. Organisms būs pateicīgs.

15. Dziļi ieelpo un izelpo

Tieši tik vienkārši – mēs esam tik satraukti un savilkti ikdienā, ka aizmirstam elpot dziļi. Pamēģini dziļi ieelpot un izelpot vairākas reizes un sajūti, kā spriedze drusku atlaiž. Elpo līdzi šim:

16. Izsaki komplimentu

Komplimentus ir patīkami saņemt, bet tikpat patīkami tos ir arī teikt citiem. Vispār mēs kā sabiedrība ikdienā to darām stipri par maz, bet tas taču neko nemaksā – pateikt, ka kolēģei forša frizūra, uzslavēt gardo kafiju kafejnīcā vai uzsmaidīt sētniecei. Otram priecīgāk un tev priecīgāk.

Un tā, pa mazām piecminūtēm vien, var nemaz nepamanīt, ka ikdiena kļuvusi daudz jaukāka.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru