Šī mājaslapa parādīs, kurā vietā tu atrodies bagātāko cilvēku sarakstā

Komentēt

Mājaslapa, kura, iespējams, liks tev justies turīgākam, nekā tu biji domājis.


Organizācijas CARE pārstāvji, kas cīnās ar nabadzību trešajās pasaules valstīs, izveidojuši interaktīvo mājaslapu Global Rich List. Tajā vari pārbaudīt kādu vietu ieņem pasaules reitingā, balstoties uz saviem ienākumiem. Vietu skaits sarakstā ir neierobežots, taču minam, ka diez vai tu ieņemsi kādu no pirmā top miljona. 

Pārbaudīt savu bagātības līmeni var divos veidos. Pirmais: ievadīt gada ienākumus, ieskaitot stipendijas, pabalstus, pensijas un citus papildavotus. Otrais: aprēķināt visus nekustamos īpašumus, uzkrājumus un akcijas, ja vien tev tādi ir.

Global Rich List rāda, cik daudz naudas tu nopelni stundā un salīdzina to ar trešās pasaules valsts iedzīvotāja ienākumiem. Piemēram, ja tu pelni 5 eiro stundā, tad parasts strādnieks no Ganas tikai 3 centrus, bet, lai nopelnītu tikpat, cik tu saņem gadā, strādniekam no Indonēzijas būtu jānostrādā 31 gads.

Tev nāksies nostrādāt nieka 3 minūtes, lai nopirktu sev Kolas bundžiņu, bet strādniekam no Ganas, lai tiktu pie tādas pašas, būtu jāstrādā 7 stundas.

Mājaslapas autori piedāvā ikvienam, kas sajutās turīgi, ziedot jebkādu summu trešo pasaules valstu attīstībai. Pārbaudi, kurā vietā esi tu Global Rich List.

 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru