Dumpster diving: atkritumu vākšanas dzīvesveids, kas ļauj ietaupīt pat turīgajiem

Komentēt

Dumpster diving jeb niršana atkritumos ļauj ne tikai mazināt pārikas tēriņus, bet arī izmestie produkti neaiziet bojā.


Dumpster diving jeb niršana atkritumos ir pārtikas iegūšana no lielveikalu miskastēm. Ārzemēs tas ir ļoti izplatīts pārtikas avots, jo konteineros atrastais ēdiens ir labā un uzturā lietojamā stāvoklī - viena konteinera saturs var pabarot pat vairākas ģimenes, turklāt izmestā pārtika neaiziet bojā. 

Niršanu atkritumos piekopj arī turīgi cilvēki, kas vēlas pārtikas tēriņus ieguldīt citur, piemēram, ceļošanā.

Atkritumu tvertnēs atrodamie augļi un dārzeņi ir labā un uzturā lietojamā stāvoklī, jo vairumā gadījumu no iepakojuma tikai viens dārzenis vai auglis ir sabojājies, tāpēc izmests tiek viss iepakojums, lai nesabojātos arī pārējie produkti.

Visbiežāk miskastēs atrodama esot maize, tāpēc šī dzīvesstila piekopēji maizi nav iegādājušies jau vairākus gadus. Visu nepieciešamo, protams, miskastēs atrast nevar - pēc kafijas un piena, piemēram, jādodas uz veikalu. 

 

Kā tas notiek?

1. Vispirms atkritumu nirēji noskaidro, līdz cikiem strādā veikals.

Dumpster diving nav aizliegts ar likumu, taču, ja kāds nevēlas saņemt pārmetošu skatienu vai kādu skarbāku vārdu no veikala darbinieka, tad cilvēki pārliecinās, kad veikals tiek slēgts.  

2. Pirmajā reizē viņi dodas kopā ar kādu zinātāju. 

Pirmo atkritumu niršanas pieredzi labāk gūst, dodoties līdzi kādam, kas šādu dzīvesstilu piekopj un zina, kur ir labākās vietas. 

3. Parasti atkritumos dodas nirt vieni vai kopā ar ģimeni. 

Dodoties kopā ar draugiem vai kādu, ar kuru nedzīvo kopā, nākas dalīties pārtikā. Šī iemesla dēļ lielveikalu atkritumu tīkotāji meklēt labumus dodas vieni vai ar dzīvesbiedriem. 

 

Avots: Diena

 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru