15 iedarbīgi veidi, kas palīdzēs uzkrāt naudas līdzekļus. Tas strādā!

1 komentārs

Tas reizēm var šķist neiespējami, bet varbūt ir vērts pamēģināt. Kas zina, varbūt nauda uzkrājumos ripos pavisam viegli.

Kad runa ir par ilgtermiņa naudas taupīšanu, formula ir pavisam vienkārša - tērē mazāk, iekrāj vairāk. Izklausās viegli, ne tā? Tomēr ļoti daudziem uzkrājumi maciņā nedomā krist, lai kā arī censtos.

Tāpēc mēs atlasījām 20 lietas, kuras tev ikdienā būtu jāmaina, lai iekrātu vairāk līdzekļu.

1. Pieraksti savus tēriņus.

Pieraksti savus tēriņus.
Vienalga - pierakstu blociņš vai budžeta plānotājs datorā. Pieraksti visus savus tēriņus un analizē tos. Izliekot visu uz papīra, tu pamanīsi, kur naudu tērē pārāk daudz. Tas tev palīdzēs izlemt, no kurām lietām vai izpriecām jāsāk atteikties.
Komentēt

2. Gatavo maltīti mājās

Gatavo maltīti mājās
Restorānu un kafejnīcu rēķini mēneša kopskatā krietni iedragā tavu maciņu. Dodies uz lielveikalu vai tirgu un iegādājies pārtiku vairumā, kas pietiks veselai nedēļai vai pat vairākām.
Komentēt

3. Iepērcies ar pilnu vēderu.

Iepērcies ar pilnu vēderu.
Nekad nedoties uz veikalu, kad esi pamatīgi izsalcis, iztērēsi uz pusi vairāk naudas nekā tad, ja iepirksies pēc ēšanas.
Komentēt

4. Dodies uz veikalu retāk, bet veic apjomīgākus pirkumus

Dodies uz veikalu retāk, bet veic apjomīgākus pirkumus
Vai atceries pēdējo reizi, kad devies uz veikalu tikai pēc pāris lietām, bet atgriezies mājās ar pilnu maisu? Tas noteikti nenāk par labu tavam maciņam. Jo mazāk laika tu pavadi veikalā, jo mazāk naudas tu iztērē par pārtiku un citām precēm.
Komentēt

5. Lielāko daļu naudas izņem no bankomāta

Lielāko daļu naudas izņem no bankomāta
Mēs nespējam izsekot līdzi naudai un tēriņiem, ja to neredzam. Fakts, ka nauda ir kontā, liek aizmirst, cik daudz tu ikdienā tērē. Algas dienā lielāko daļu naudas izņem no bankomāta, uz konta atstājot tikai nepieciešamo summu rēķinu apmaksāšanai vai citiem plānotiem izdevumiem, kuru apmaksai nepieciešama naudas pārskaitīšana elektroniski.
Komentēt

6. Samazini tēriņus par kafiju ārpus mājas

Samazini tēriņus par kafiju ārpus mājas
Ja tev mājās ir termoss vai kāds cits noslēgts dzēriena trauks, pagatavo kafiju mājās un ņem līdzi savās ikdienas gaitās, vai arī pagatavo savu rīta dzērienu birojā, ja tas ir iespējams.
Komentēt

7. Izveido automātiskos maksājumus

Izveido automātiskos maksājumus
Lai neaizmirstu rēķinu apmaksas termiņus, internetbankā izveido automātiskos maksājumus. Tādā veidā banka automātiski pārskaitīs norādīto summu vajadzīgai iestādei konkrētā datumā, un tev nebūs jāuztraucas par aizmirstiem maksājumiem vai soda procentiem, ja kaut ko nebūsi laicīgi atmaksājis.
Komentēt

8. Atsakies no abonēšanas par lietām, kuras neizmanto

Atsakies no abonēšanas par lietām, kuras neizmanto
Ja jau ilgu laiku neizmanto kāda servisa izmantotos pakalpojumus vai arī zini, ka bez kāda no tiem vari iztikt, tad atsakies no abonēšanas un ietaupi vismaz pāris eiro mēnesī.
Komentēt

9. Pārrunā savus lēmumus ar otru pusīti

Pārrunā savus lēmumus ar otru pusīti
Pārrunāt savus finanšu plānus ar partneri ir ļoti svarīgi, jo kurš gan cits palīdzēs tev sekot līdzi, vai mērķis, kuru vēlies sasniegt, notiek veiksmīgi.
Komentēt

10. Mēģini atteikties no vismaz dažiem zīmola produktiem

Mēģini atteikties no vismaz dažiem zīmola produktiem
Tev nepieciešams izdalīt savas prioritātes, jo ne vienmēr ir iespējams apvienot naudas taupīšanu ar labāka zīmola un kvalitatīvākās/dārgākās pārtikas iegādi. Sākumā atsakies no luksusa precēm, pie kurām varbūt esi pieradis, vai dārgo Pringles čipsu vietā iegādājies nedaudz lētākus. Pēc mēneša redzēsi, ka tas atmaksāsies.
Komentēt

11. Izveido "zero tēriņu" dienu

Izveido "zero tēriņu" dienu
Reizi nedēļā izveido pats savu dienu, kurā velti laiku sev vai draugiem, tajā pat laikā neiztērējot ne centa. Lieliska iespēja ietaupīt naudu un uzzināt, uz kādām izklaidēm esi spējīgs bez līdzekļiem.
Komentēt

12. Izmanto atlaižu laiku

Izmanto atlaižu laiku
Drēbes, pārtika un citas saimniecībā nepieciešamās lietas - to visu tu vari atrast veikalos uz atlaidēm. Protams, nav teikts, ka tev tagad jādzīvo tikai pēc atlaižu principa, tomēr tas ir ļoti labs veids, kā ietaupīt savas finanses.
1 komentārs

13. Viena eiro izaicinājums

Viena eiro izaicinājums
Katru dienu, atnākot mājās no darba, atver maku un izņem no tā visas viena eiro monētas, iemet tās burciņā un ļauj krāties. Mēneša beigās sakrāto summu vari ielikt savā krājkontā.
Komentēt

14. Pārstāj krāt un pārdod

Pārstāj krāt un pārdod
Jebkuru nevajadzīgu lietu savā mājā tu vari pārdot internetā vai tirdziņos, kas visai bieži tiek organizēti gan Rīgā, gan citur Latvijā. Atbrīvojies no liekā un tiec pie smukas naudas summas.
Komentēt

15. Kad vien iespējams, pērc lietotu

Kad vien iespējams, pērc lietotu
Krāmu tirdziņos vari atrast daudz labu preču pat par niecīgu summu. Protams, nevajag aizrauties ar vintāžas preču pirkšanu un kolekcionēšanu, citādi rezultāts būs pretējs.
Komentēt

Links šeit.


Vērts izlasīt
Komentāri