25 foršas vietas un lietas, kuras šovasar ir parādījušās Rīgā

12 komentāri

Priecājamies, ka pilsēta vasarā atdzīvojas. Un atdzīvojas arī ielas, veikali un restorāni.


1. Pēc atjaunošanas atklāta ģerboņu siena Vecrīgā.

Pēc atjaunošanas atklāta ģerboņu siena Vecrīgā. LETA
Torņa ielā 4 sienas gleznojumu veidojis latviešu mākslinieks Leonards Laganovskis. Ja atceries, pirms tam to rotāja ģerboņi un morāli novecojis Latvijas Krājbankas logotips. Ne mums vairs Krājbankas, kā arī teritoriālās reformas rezultātā - pilsētu saraksts nebija pilnīgs.
1 komentārs

2. Brick Bar mākslas/izklaides objekts.

Brick Bar mākslas/izklaides objekts.
Par godu pirmajai Rīgas laikmetīgās mākslas biennālei bijušās tekstilrūpnīcas Boļševička teritorijā Ganību dambī 30 atrodas jauna atpūtas un sarīkojumu vieta Brick Bar. Tā atvērta no trešdienas līdz sestdienai no 16:00 līdz 02:00 naktī.

Bārs ierīkots no teritorijā atrastiem ķieģeļiem - no tā arī radies tā nosaukums. Jaunajā vietā visas vasaras garumā notiks izstādes, performances, spontāni pasākumi, koncerti, kuru programmai vari sekot Facebook.

Ar pašas biennāles programmu vari iepazīties šeit.
Komentēt

3. Remonta stacija velosipēdiem Bieriņos.

Rīgā, Bieriņu apkaimē jauns objekts - publiskā velo darbnīca, kurā pats jebkurā diennakts laikā vari remontēt velosipēdu un piepumpēt riepas ne tikai velosipēdam, bet arī invalīdu un bērnu ratiem vai pat ķerrai. 
1 komentārs

4. Vides objekts Andrejsalā.

Vides objekts Andrejsalā. Kaspars Funts/Twitter
Lūk, šāda Instagram cienīga "skulptūra" priecē tos, kuri nolēmuši doties pastaigā pa Andrejsalu. Meklējiet ziemeļu galā.
1 komentārs

5. Mārtiņa Rītiņa Slow Food tirdziņš.

Mārtiņa Rītiņa Slow Food tirdziņš.
Vai esi pamanījis šo jauno vaibstu Rīgas sejā? Jā, pats Rītiņš saimnieko (un nereti arī ir sastopams) Sporta ielas ziemnieku tirdziņā, kurš piektdienās un sestdienās priecē apkaimes iedzīvotājus. Šeit var ne tikai nopirkt lauku labumus, bet arī nogaršot meistarīgā pavāra fish&chips, malkot vīnu un klausīties mūziku. 

Meklē - Sporta ielā 2. Seko - Slow Food Riga.
Komentēt

6. Street Food Ceturtdienas Jaunajā Teikā

Street Food Ceturtdienas Jaunajā Teikā
Vēl viens jauns, regulārs pasākums - Jaunajā Teikā katru ceturtdienu viesojas izbraukuma restorāni, iedibinot jauno tradīciju. Runā, ka vasaras vidū būšot arī kāds lielāks pasākums, taču pagaidām oficiālu informāciju nekur neatradām.

Ceturtdienu programmai seko Facebook.
Komentēt

7. Strūklaka kļūst par rajona vasaras centru.

Strūklaka kļūst par rajona vasaras centru.
Turklāt turpat, kur notiek Street Food Ceturtdienas, pavasarī atklāta jauna strūklaka, pie kuras ne vien pieaugušie var ērti piesēst, bet arī bērni labprāt nodoties ūdens priekiem. Varam pačukstēt, ka gudrākie vecāki uz strūklaku nāk labi sagatavojušies - ar dvieļiem un sausām drēbēm.
Komentēt

8. Soliņš Inženieru ielas pieturā.

Soliņš Inženieru ielas pieturā. Guntis Lēmanis/Facebook
Jā, arī šādi brīnumi notiek - pieturā, kurā gadu desmitiem nebija, kur piesēst - parādījies soliņš. Sīkums, bet patīkami!
2 komentāri

9. Pirmā velo novietne uz braucamās daļas

Pirmā velo novietne uz braucamās daļas Pilsēta Cilvēkiem/Facebook
Nemaz nebijām aizdomājušies, cik šāds projekts būtu unikāls, pirms tas netika realizēts. Parasti velo novietnes tiek liktas uz ietves, tādējādi traucējot gājēju satiksmi. Bet te, lūk, padomāts par to, lai visiem ērti.

Velo novietne atrodas pie Latvijas Pasta pie Elizabetes un Jeruzalemes ielu stūra.
Komentēt

10. Atjaunotā Mežaparka estrāde

Atjaunotā Mežaparka estrāde
Šaubamies, ka šī ziņa tev varēja paskriet secen, taču - ja gadījumā tomēr neesi dzirdējis - Mežaparka estrāde nodota ekspluatācijā un gaida dziedātājus un skatītājus.
Komentēt

11. Atjaunots arī Daugavas stadions.

Atjaunots arī Daugavas stadions.
Svinīgā atklāšana notika pašās maija beigās, un šis ir svarīgs pienesums gan Rīgas kultūras, gan sporta dzīvē.
Komentēt

12. Brīvdabas kino uz Alfas jumta

Brīvdabas kino uz Alfas jumta
Gluži kā amerikāņu filmās, arī pie mums šovasar var skatīties kino no sava auto. Sēžot braucamrīkā, jānoregulē radio uz konkrētu frekvenci, lai dzirdēju filmā notiekošo. Un viss pārējais - jūsu pārziņā.

Informācijai seko Alfas Facebook.
1 komentārs

13. Pacel acis augšā... un paskaties, cik pulkstenis.

Pacel acis augšā... un paskaties, cik pulkstenis. Sarmīte Vucāne/Facebook
Namam uz Tērbates un Dzirnavu ielas stūra atjaunots tornītis un tagad tajā lepni spīgo laikrādis. Vai biji pamanījis?
Komentēt

14. Lidostā Rīga atvērts rotaļu laukums bērniem.

Lidostā Rīga atvērts rotaļu laukums bērniem.
Bērnu laukumiņu meklē ziemeļu spārnā - tajā izvietota liela Eiropas karte, kuru var salikt kā puzli.
Komentēt

15. Latvju zīmju koks pie Uzvaras parka.

Latvju zīmju koks pie Uzvaras parka. Ātrais Torņu Serviss/Facebook
Realizēta forša ideja - nokaltušajā kokā iegravēti latviešu tradicionālie raksti. Tagad šeit var braukt fotografēties ne tikai pavasarī pie ziedošajiem ķiršiem, bet arī citos gadalaikos.
Komentēt

16. Jauns jumta bārs Herbārijs.

Jauns jumta bārs Herbārijs.
Šis fantastiskais dizains izvietots uz galerijas Rīga jumta un apmeklēt to ir vērts kaut skata dēļ. Lai arī Herbārijs ir kokteiļbārs, atradīsi tajā arī plašu ēdienkarti. Mūsuprāt, laba vieta randiņam, turklāt kungiem laba iespēja atstāt iespaidu uz dāmām, jo cenas šajā vietā diezgan pamatīgas.
1 komentārs

17. Jauns zivju restorāns: Fish House brasserie de luxe.

Jauns zivju restorāns: Fish House brasserie de luxe.
Arī visai izsmalcināts pienesums Rīgas restorānu scēnai - laba ideja svinīgām vakariņām. Šī esot vienīgā vieta Latvijā, kur pasniedzot pasaules gardēžu galvaspilsētas Lionas virtuvi - augtākās kvalitātes jūras veltes, delikateses un Francijas iedvesmotus komforta ēdienus. Virtuvē saimnieko šefpavārs Jānis Zvirbulis.

Fish House brasserie de luxe atklāts Skolas iela 29, bet vēl 2 jauni zivju restorāni atvērti: The Catch (Antonijas ielā 12-19) un atjaunotā Zivju lete (Dzirnavu iela 41).


Vairāk uzzini Facebook.
1 komentārs

18. Jauns Stock Pot!

Jauns Stock Pot!
Šajai ēstuvei jau izveidojies plašs fanu pulks Rīgā, kas nereti ir gatavi mērot tālāku ceļu, lai tikai ieturētu šeit maltīti, un rindas mēdz būt garas. Taču tagad var iemēģināt jauno Stock Pot XLs, kurš atrodas Krišjāņa Valdemāra ielā 36 (ieeja no Ģertrūdes ielas).
Komentēt

19. Gintam Gabrānam jauna virtuālā skulptūra.

Šoreiz tā tapusi par godu jau pieminētajai Rīgas laikmetīgās mākslas biennālei. Skuptūru var apskatīt pie Zuzeum ēkas Lāčplēša ielā 101 (kur kādreiz atradās Sapņu fabrika) un to var izdarīt ar SAN aplikācijas palīdzību.
Komentēt

20. Jauns Zinoo centrs Rīgā

Jauns Zinoo centrs Rīgā
Atvērts pavisam nesen iepirkšanās centrā Rīga Plaza - tajā pieejami eksponāti, kas ļauj aktīvi izpausties gan mazajiem, gan lielajiem centra apmeklētājiem. 

Jaunajā Zinoo aktivitātes telpā var izmēģināt dažādas aktivitātes: pabraukt ar greizo skrejriteni, uzbūvēt tiltu, izgatavot un izmēģināt, kā lido lidmašīna un raķetes, uzspēlēt florbolu un iedarbināt gaisa lielgabalu. Tāpat te var pārbaudīt savas zināšanas par dažādām nozarēm zinātnē.

Zinoo aktivitātes telpa darbosies līdz septembrim un ir bez maksas.
1 komentārs

21. Rīgas alus kvartāls

Šajā pavasarī par tādu pasludināta daļa Rīgas, kuru apvieno 3 vēsturiskas alus darītavas: Bier und Porterbrauerei und Malzfabrik C. Stritzky (A. Briāna ielā), C. L. Kymmel (Bruņinieku un Krišjāņa Valdemāra ielas stūrī) un Bierbrauerei Gust. Kuntzendorff.

Taču, lai nesarežģītu visu stāstu, vienkārši der zināt, ka kvartālā ietilpst 9 krogi, kuros kopā var nogaršot vairāk kā 100 dažādus craft alus: Valmiermuižas alus darītavas vēstniecība, alus brūži Labietis, Alķīmiķis un Ziemeļu Enkurs, Vest, Walters & Grapa, Taka, Zobens un Lemess un Autentika.
Komentēt

22. Kafija ar uzdruku uz piena putām.

Jā, uz tās vari uzlikt kaut savu selfiju. Skaties tikai, lai pēc tam nav žēl dzert! Šo tehnoloģisko brīnumu var izmēģināt jaunajā LMT klientu centrā Ģertrūdes ielā 12.

25 foršas vietas un lietas, kuras šovasar ir parādījušās Rīgā

23. Esena dārzi.

Esena dārzi.
Šī ir jauna atpūtas un pasākumu vieta Pārdaugavā. Plašajā teritorijā var doties pastaigās, izīrēt kādu stūrīti mazākam vai lielākam pasākuma, izīrēt smailītes, airu laivas vai supus un kuģot pa kanālu, izmantot golfa treniņu laukumu. Ir arī virvju trase un pat pludmales zona.
1 komentārs

24. Aurorai atklāts iekšpagalms.

Aurorai atklāts iekšpagalms.
Pagājis jau kāds laiks kopš Dzirnavu ielā 43 kādreizējā Truša vietā atvērās restorāns Aurora. Tagad tam atvērts iekšpagalms - vēl viena forša apslēpta Rīgas pērle. Starp citu, tas lieliski piemērots kādām svinībām, piemēram, kāzām. Bet forši arī tāpat vien - ieturēt pusdienas ar saulīti virs galvas.
Komentēt

25. M50 dizaina bārs.

M50 dizaina bārs.
Miera ielā sērīgi aizvērās ilggadējais DAD Cafe, kur notika daudz foršu pasākumu, taču izrādījās, ka daudz jāskumst nebūs. Tā vietā tagad saimnieko blakus esošais dizaina veikals M50 un dzīve turpinās. Ir krēsli uz ietves, kur sēdēt un vērot Miera ielas dzīvi, ir virtuve un dzērieni un pat koncertu programma turpinās.

Vairāk uzzini Facebook.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri