20 elementāri triki, kas virtuves uzkopšanu padarīs par vieglāko darbiņu mājā

Komentēt

Vērts atcerēties tikai pāris lietas un kārtību virtuvē uzturēt būs pavisam viegli.


1. Novieto žāvējamo resti uz plastmasas traukiem brīdī, kad gatavojies tos mazgāt trauku mašīnā. Tā novērsīs trauku apgāšanos, sagriešanos un ūdens sakrāšanos tajos.

Novieto žāvējamo resti uz plastmasas traukiem brīdī, kad gatavojies tos mazgāt trauku mašīnā. Tā novērsīs trauku apgāšanos, sagriešanos un ūdens sakrāšanos tajos.

2. Investē sūklī, kurš ir dārgāks, bet kalpo ilgāk, lai tie nebūtu jāmaina katru nedēļu. Saimniecības preču veikalos pat ir pieejami "mazgājamie sūkļi", kuri būs tīri un svaigi daudz ilgāku laiku.

Investē sūklī, kurš ir dārgāks, bet kalpo ilgāk, lai tie nebūtu jāmaina katru nedēļu. Saimniecības preču veikalos pat ir pieejami "mazgājamie sūkļi", kuri būs tīri un svaigi daudz ilgāku laiku.

3. Izmanto palodzi kā trauku žāvētāju, tikai apakšā neaizmirsti palikt trauku resti. Ideāli, ja palodze atrodas virs izlietnes, jo ūdens notecēs tieši tur.

Izmanto palodzi kā trauku žāvētāju, tikai apakšā neaizmirsti palikt trauku resti. Ideāli, ja palodze atrodas virs izlietnes, jo ūdens notecēs tieši tur.

4. Ja panna ir ļoti piekaltusi, nedaudz pamērcē to ziepju ūdenī un izmanto olu čaumalas kā dabīgo skrubi. Tās viegli tiks galā ar pielipušo ēdienu un nebojās virsmu tā, kā metāla skrubji vai švammes.

Ja panna ir ļoti piekaltusi, nedaudz pamērcē to ziepju ūdenī un izmanto olu čaumalas kā dabīgo skrubi. Tās viegli tiks galā ar pielipušo ēdienu un nebojās virsmu tā, kā metāla skrubji vai švammes.

5. Ja trauku mašīnā bieži nākas mazgāt mazus priekšmetus, ieliec tos veļas tīkliņā. Rezultātā nekas nekritīs ārā caur trauku resti.

Ja trauku mašīnā bieži nākas mazgāt mazus priekšmetus, ieliec tos veļas tīkliņā. Rezultātā nekas nekritīs ārā caur trauku resti.

6. Ja uz galda ilgi stāvējusi krūze, kurā palikušas kafijas vai tējas pēdas, notīri tās ar apelsīnu mizu.

Ja uz galda ilgi stāvējusi krūze, kurā palikušas kafijas vai tējas pēdas, notīri tās ar apelsīnu mizu.

7. Plastmasas dēļus iemērcē atšķaidītā balinātājā un drīz vien tas izskatīsies kā jauns.

Plastmasas dēļus iemērcē atšķaidītā balinātājā un drīz vien tas izskatīsies kā jauns.

8. Koka dēļus un to aromātu vari atsvaidzināt ar citrona sulu un rupju sāli.

Koka dēļus un to aromātu vari atsvaidzināt ar citrona sulu un rupju sāli.

9. Ja nepatīkamais aromāts piemeklējis arī gumijas cimdus, ieber tajos cepamo sodu un dažus pilienus ēteriskās eļļas.

Ja nepatīkamais aromāts piemeklējis arī gumijas cimdus, ieber tajos cepamo sodu un dažus pilienus ēteriskās eļļas.

10. Kad sāc mazgāt traukus, blakus izlietnei novieto bļodu ar ūdeni, kurš sajaukts ar trauku mazgājamo līdzekli. Tā tu lieki neizniekosi trauku šķidrumu.

Kad sāc mazgāt traukus, blakus izlietnei novieto bļodu ar ūdeni, kurš sajaukts ar trauku mazgājamo līdzekli. Tā tu lieki neizniekosi trauku šķidrumu.

11. Ļoti vienkārš veids, kā iztīrīt blenderi - atšķaidi ūdeni ar ziepēm vai trauku mazgājamo līdzekli, aiztaisi vāku un iedarbini to.

Ļoti vienkārš veids, kā iztīrīt blenderi - atšķaidi ūdeni ar ziepēm vai trauku mazgājamo līdzekli, aiztaisi vāku un iedarbini to.

12. Ja naži ar laiku sāk apaugt ar rūsu, pamērcē tos citronu sulā un pēc neilga laika notīri ar papīra dvieļiem. Jauns spīdums uz laiku būs garantēts.

Ja naži ar laiku sāk apaugt ar rūsu, pamērcē tos citronu sulā un pēc neilga laika notīri ar papīra dvieļiem. Jauns spīdums uz laiku būs garantēts.

13. Pirms trauku mazgāšanas saliec tos visus atsevišķā traukā, blakus izlietnei. Ja izlietnē ir daudz trauku, tas var apgrutināt to mazgāšanu, bet ar šādu risinājumu tev būs vairāk vietas.

Pirms trauku mazgāšanas saliec tos visus atsevišķā traukā, blakus izlietnei. Ja izlietnē ir daudz trauku, tas var apgrutināt to mazgāšanu, bet ar šādu risinājumu tev būs vairāk vietas.

14. No trauku mašīnas vispirms labāk izņemt apakšējā plaukta traukus, lai uz tiem nenopilētu ūdens brīdī, kad tiek krāmēts ārā augšējais nodalījums.

No trauku mašīnas vispirms labāk izņemt apakšējā plaukta traukus, lai uz tiem nenopilētu ūdens brīdī, kad tiek krāmēts ārā augšējais nodalījums.

15. Visbeidzot - ļauj savai trauku švammei žūt uz stilīga turētāja, kas perfekti papildinās virtuves interjeru.

Visbeidzot - ļauj savai trauku švammei žūt uz stilīga turētāja, kas perfekti papildinās virtuves interjeru.
Aksesuāru vari iegādāties šeit.
Komentēt

16. Ja traukā palikušas ēdiena paliekas, iemērc to nevis karstā, bet gan aukstā ūdenī, jo karsts ūdens ēdienu padara nedaudz "gumijotu".

Ja traukā palikušas ēdiena paliekas, iemērc to nevis karstā, bet gan aukstā ūdenī, jo karsts ūdens ēdienu padara nedaudz "gumijotu".

17. Mazgā traukus secībā no lielākajiem piederumiem līdz mazajām dakšām un karotēm. Tā būs arī vieglāk tos sakārtot uz žāvēšanas virsmas.

Mazgā traukus secībā no lielākajiem piederumiem līdz mazajām dakšām un karotēm. Tā būs arī vieglāk tos sakārtot uz žāvēšanas virsmas.

18. Izlietnes noteku tīri ar etiķi un citronu. Sasaldē kubiciņos etiķa un citrona sulas maisījumu, pēc tam iemet tos izlietnē, kad mazgā traukus. Tas uzlabos aromātu.

Izlietnes noteku tīri ar etiķi un citronu. Sasaldē kubiciņos etiķa un citrona sulas maisījumu, pēc tam iemet tos izlietnē, kad mazgā traukus. Tas uzlabos aromātu.

19. Metāla skrubji bieži mēdz saskrāpēt traukus, tāpēc izmanto alternatīvu. Paņem augļu tīkliņu, pāris reizes to noskalo un izmanto pannu un katlu beršanai.

Metāla skrubji bieži mēdz saskrāpēt traukus, tāpēc izmanto alternatīvu. Paņem augļu tīkliņu, pāris reizes to noskalo un izmanto pannu un katlu beršanai.

20. Mazgājot vīna glāzes trauku mašīnā, piestiprini tās pie restes ar gumiju, pasargājot tās no saplīšanas.

Mazgājot vīna glāzes trauku mašīnā, piestiprini tās pie restes ar gumiju, pasargājot tās no saplīšanas.

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru