20 pavasara tīrīšanas darbi, kurus vari paveikt vienā minūtē

Komentēt

Ne visiem ir laiks un enerģija lielai pavasara tīrīšanai - lūk, darbi, kas prasīs vien minūti tava laika.


1. Iztīri kabatas un somas no liekiem gružiem

Iztīri kabatas un somas no liekiem gružiem
Somas un āra jakas izmantojam ik dienu, taču tīrām daudz retāk. Ja tev ir kaut minūte laika, paņem somu un kādu no virsdrēbēm, un iztīri no visa liekā - papīriem, čekiem un tamlīdzīgiem sīkumiem.
Komentēt

2. Pastaigā pa māju ar lipīgo putekļu rullīti

Pastaigā pa māju ar lipīgo putekļu rullīti
Paņem īsu pastaigu, kuras laikā noteikti pamanīsi priekšmetus un virsmas, kuriem noderētu pāris reizes pārbraukt pāri ar šo rullīti - dīvāni, lampu pārsegi, auduma virsmas un citkārt grūti aizsniedzamas vietas.
Komentēt

3. Piepildi trauku mašīnu - bet ne ar traukiem

Piepildi trauku mašīnu - bet ne ar traukiem
No visām mājas istabām savāc lietas, kuras, iespējams, nekad netīri - plastmasas rotaļlietas un citi priekšmeti no materiāliem, kuri ir droši mazgāšanai trauku mašīnā.
Komentēt

4. Iztīri galda piederumu kasti

Iztīri galda piederumu kasti
Nav šaubu, ka šajā kastē liec tikai tīrus piederumus, taču tas nenozīmē, ka šī paplāte nav jātīra. Izņem visus piederumus un ar švammi iztīri kasti, vai arī, ja tev nav laika, ieliec to trauku mašīnā.
Komentēt

5. Uzber sodu uz vietām, kurām vajadzīgs svaigums

Uzber sodu uz vietām, kurām vajadzīgs svaigums
Tas ir vienkāršs veids, kā tikt vaļā no traipiem un nevēlamiem aromātiem - uz paklāja vai matrača uzber dzeramo sodu. Tas tev daudz laika neprasīs, un pēc tam vari pievērsties citām lietām. Pēc tam ar putekļu sūcēju satīri apbērto vietu.
Komentēt

6. Izveido krātuvi mantām, kuras vari atdot labdarībai

Izveido krātuvi mantām, kuras vari atdot labdarībai
Tas var būt kāds liels maiss vai kaste, vai kāds atsevišķš nodalījums skapī - galvenais, lai tev ir vieta, kur vari likt visas drēbes, kuras vairs neder vai vienkārši nav aktuālas, bet vēl ir labā stāvoklī. Kad glabātuve pilna, dodies uz tuvāko mantu nodošanas punktu. Sarakstu ar ziedošanas vietām Rīgā skaties šeit.
Komentēt

7. Sakārto kādu no apģērbu atvilktnēm

Sakārto kādu no apģērbu atvilktnēm
Protams, kārtot visu skapi izklausās nogurdinoši, bet vienmēr vari sākt ar ko mazāku. Izvēlies vienu atvilktni un sakārto drēbes, tās kārtīgi salokot.
Komentēt

8. Pārvieto ziemas drēbes uz kādu tālāku skapi

Pārvieto ziemas drēbes uz kādu tālāku skapi
Iespējams, tavā koridorī vēl aizvien atrodas ziemas mēteļi, kuriem virsū karini pavasara jaciņas - ir laiks biezās ārdrēbes pārvietot uz skapi vai kādu citu vietu, kur vari glabāt to, kas nav sezonai aktuāls. Arī šī nodarbe neaizņems daudz laika.
Komentēt

9. Attīri dušas galvu

Attīri dušas galvu
Lai uzlabotu ūdens spiedienu un plūsmu, dušas galvu var viegli attīrīt ar etiķi. Lūk, ko vari izdarīt minūtes laikā - piepildi plastmasas maisiņu ar etiķi, ieliec tajā dušas galu un nostiprini ar gumiju. Šādi to pēc tam atstāj uz nakti, nākamajā rītā noņem un tava duša izskatīsies un darbosies gluži kā jauna.
Komentēt

10. Iztīri kādu no mašīnas virsmām, piemēram, dzērienu turētājus

Iztīri kādu no mašīnas virsmām, piemēram, dzērienu turētājus
Tajos noteikti sakrājas daudz netīrumu, putekļu un lipīgu traipu, tāpēc velti minūti laika un ar mitrajām salvetēm izslauki šīs virsmas.
Komentēt

11. Izmet ārā vecos žurnālus un avīzes

Izmet ārā vecos žurnālus un avīzes
Iespējams, tev mājās krājas makulatūras kaudzīte - veci žurnāli, avīzes, reklāmas laikraksti. Izdari pakalpojumu sev un savai mājai, pieejot šiem krājumiem kritiski - ja nekas no tā tev īstenībā nav vajadzīgs, savāc tos un nākamajā reizē, kad dodies ārā no mājas, izmet tos.
Komentēt

12. Sakārto galdu viesistabā

Sakārto galdu viesistabā
Gandrīz katram ir tā saucamais kafijas galdiņš, kas it kā ir domāts dažiem laikrakstiem un kādam dekoratīvam elementam, bet patiesībā krāj daudz liekā. Vienkārši savāc no galda visu, kam tur nav jāatrodas. Pēc tam vari izšķirot, kas no tā ir metams ārā un kas jānoliek citur.
Komentēt

13. Notīri savu telefonu un citas elektroniskās ierīces

Notīri savu telefonu un citas elektroniskās ierīces
Pētījumi liecina, ka uz telefona ir daudz vairāk mikrobu nekā, piemēram, uz kāda priekšmeta tualetē. Tāpēc, ja tev ir brīva minūte, velti to tālruņa notīrīšanai - tev vajadzēs dezinfekcijas spirta salvetes. Ar tām ieteicams pārslaucīt arī planšetes, pultis un citas ierīces.
Komentēt

14. Kamēr esi pie šīm ierīcēm, iztīri arī e-pastu

Kamēr esi pie šīm ierīcēm, iztīri arī e-pastu
Pavasara tīrīšana nav attiecināma tikai uz mājas kārtošanu - ievies kārtību arī e-pastā, atrakstoties no jaunumu vēstulēm, kuras automātiski sūta dažādas vietnes un pakalpojumu sniedzēji. Sakārtojot e-pastu, būs daudz patīkamāk un produktīvāk to katru reizi atvērt, jo neredzēsi tur nekā lieka.
Komentēt

15. Velti laiku vadu kārtībai

Velti laiku vadu kārtībai
Ne vienam vien elektronikas vadi aiz TV iekārtām vai datora ir sapinušies vienā lielā un ne pārāk skaistā mudžeklī. Velti savu brīvo brīdi, lai beidzot tos atšķetinātu, un, svarīgākais - izvairītos no līdzīgām problēmām nākotnē, tos atdalot ar plastmasas savilcējiem vai gumijām.
Komentēt

16. Iztīri un atsvaidzini savu izlietni

Iztīri un atsvaidzini savu izlietni
Tas patiešām neprasīs daudz laika - ar trauku mazgājamo līdzekli vai dzeramo sodu un švammi iztīri izlietni. Pēc tam, lai atbrīvotos no nevēlama, sastāvējuša aromāta, iepilini citrona sulu izlietnes notekā.
Komentēt

17. Notīri lampas un lustras

Notīri lampas un lustras
Uz tām krājas ļoti daudz putekļu, tāpēc izmanto brīvo minūti un ņem putekļu slotiņu vai lupatiņu, un atbrīvojies no netīrumu kārtas uz lampām.
Komentēt

18. Notīri rokturus un gaismas slēdžus

Notīri rokturus un gaismas slēdžus
Šos noteikti netīrām katru dienu, taču padomā, cik daudz tiem pieskaries, un cik bieži tas ir ar netīrām rokām. Tāpēc ņem talkā lupatiņu, ko vari nedaudz samitrināt ar ziepju ūdeni, un notīri šīs virsmas.
Komentēt

19. Izveido glabātuvi ikdienas sīkumiem

Izveido glabātuvi ikdienas sīkumiem
Ir daudz sīkumu, kuri vienmēr kaut kur mētājas, jo tiem nav savas vietas, piemēram, atslēgas, saulesbrilles un citas lietas. Par zemu cenu vari iegādāties kādu lielu dekoratīvu trauku, kuru novietot, piemēram, priekšnamā un visus šos sīkumus glabāt tajā, lai tie vairs nemētātos apkārt un neradītu lieku nekārtību.
Komentēt

20. Un, protams, saklāj gultu!

Un, protams, saklāj gultu!
Tas tiešām prasīs ne vairāk kā minūti, un tiešām pārvērtīs to, kā izskatās tava istaba. Ir vērts šo pārvērst par ikrīta ieradumu.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru