Gardu arbūzu ceļvedis: pazīmes, kas palīdzēs izvēlēties saldāko un sulīgāko

1 komentārs

Atliek tikai nedaudz papētīt to izskatu, lai zinātu, kas arbūzam vēderā.

Ne vienmēr tirdzniecības centros vai tirgū iespējams atrast arbūzu pusītes, pēc kurām iespējams pārliecināties, vai tas būs gatavs ēšanai. Lielajos gardumu kalnos un izmēros ļoti ātri iespējams apjukt, tāpēc apkopojām tipiskākās izskata pazīmes, kas palīdzēs aizvest mājās labāko šīs vasaras arbūzu.

Meklē “joslas”. Šie brūnie plankumi uz arbūziem nozīmē, ka ziedēšanas laikā tos iecienījušas bites. Jo vairāk arbūza ziedi tiek apputeksnēti, jo saldāks tas būs, kad kļūs gatavs.

Meklē krāsainos laukumus. Dzeltenie vai brūnganie plankumi norāda vietu, kur arbūzs gulējis uz lauka. Gatavi arbūzi būs iekrāsojušies dzelteni vai pat krēmigi oranži/brūngani.

“Zēnu” un “meiteņu” arbūzi. Dudzi nezina, ka tie tiek dalīti dzimumos. Piemēram, “zēni” ir lielāki un tos var atpazīt pēc iegarenās formas. Tas nozīmē, ka tie būs ūdeņaini un sulīgi. “Meitenes” izskatās nedaudz apaļākas un parasti ir daudz saldākas.

Pievērs uzmanību kātiņam. Ja tas ir sauss, tad arbūzs ir labi nogatavojies un gatavs ēšanai. Zaļš kātiņš liecina par to, ka tas novākts par ātru, tāpēc veikalā labāk tādu neizvēlēties.

 

Avots: Mak-Migro FARMS LTD/Facebook


Vērts izlasīt
Komentāri