11 veidi, kā laimīgi cilvēki iesāk savu rītu

Komentēt

Tu vari nebūt rīta cilvēks, bet dažas lietas tomēr visu pamatīgi uzlabo.

Ja tev nepatīk rīti un tu tos piedzīvo ar tikpat lielu prieku kā zobu sāpes – laipni lūgts klubiņā. Rīti ir vienkārši jāpārdzīvo. Tomēr izrādās, ka tos var arī izbaudīt ar prieka un laimes sajūtu. Atlasījām dažus ieteikumus, kā. 

1. Visupirms – vajag kārtīgi izgulēties!

Neizgulējies cilvēks nekādi nevar būt laimīgs cilvēks – ja modīsies īgns un pārguris, diez vai varēsi saņemties just laimi dienas laikā. Miega trūkums ir ātrākais ceļš uz hronisku nogurumu un izdegšanas sindromu, kas veicina aizkaitināmības un pāridarījuma sajūtu, nevis pozitīvu emociju gammu. Turklāt, ne jau tikai emocijas un sajūtas cieš no neizgulēšanās – labs miegs uzlabo arī imunitāti, koncentrēšanās spējas, mazina stresa līmeni, apetīti, restartē smadzenes un dara citas labas lietas. Tādēļ ievies kārtīgu gulēšanas grafiku un pieturies pie tā. Sevišķi, ja vēlies iemācīties justies laimīgs ikdienā.

2. Jauna diena – jauns sākums

Laimīgi cilvēki parasti iesāk dienu ar kārtīgu restartu. Ikvienas dienas sākums ir iespēja darīt lietas citādi, sākt kaut ko jaunu un nekavēties pie pagātnes kļūdām. Ļoti iespējams, ka vakardiena bija visnotaļ štruntīga, tomēr tam nekādi nevajadzētu ietekmēt šodienu. Ja nolemsi, ka šī būs laba diena, tad lielā mērā tā tāda arī būs, vismaz tiktāl, cik tas ir tavā varā. Vienmēr ir atsevišķi notikumi, kurus nevar ne paredzēt, ne kontrolēt – arī cilvēki uz Titānika, iespējams, cēlās laimīgi, taču Titāniks tomēr negadās pārāk bieži, vai ne?

3. Celies ar pateicības sajūtu

Mūsu sabiedrībā šī prakse nav diez ko izplatīta, tomēr jaunas dienas sākums ar pateicību rada pozitīvu un laimīgu pasaules uztveri. Tā ir jaudīga lieta tāpēc, ka pateicība ir reizē sajūta un rīcība. Aktīvi domājot, par ko varētu būt pateicīgs, šī sajūta rodas pati par sevi. Līdz ar to, šī ir tāda pozitīvas domāšanas cilpa, kuru ir viegli piekopt un kas nāk par labu tavai garīgajai veselībai. Forši! Turklāt, jo biežāk to darīsi, jo vieglāk būs saskatīt lietas, par kurām justies pateicīgam. Var sākt ar pavisam vienkāršiem soļiem – izjust un novērtēt, cik labi ir atrasties siltā gultā pēc laba miega. Cik forši, ka priekšā ir vesela diena, kuru aizpildīt ar darbiem, piedzīvojumiem un citām labām lietām. Atvēli sev mirkli, lai iedomātos par visiem labajiem notikumiem, kas tevi šodien gaidīs – tādu ir vairāk, nekā tev šķiet, ja ļauj sev tos saskatīt – un izjūti prieku un pateicību, ka varēsi tos piedzīvot.

4. Ievies konkrētu un skaidru rīta režīmu

Viena no lietām, kas pavisam noteikti nepiedien laimīgam rītam, ir panika un histērisks mēģinājums visu paspēt. Tas gan vienmēr notiek, ja tavs rīts un mantas ir haosā. Sakārto savu rītu – nekādu e-pastu, dzerot kafiju. Pagatavo brokastis un saliec velkamās drēbes jau iepriekšējā vakarā. Saplāno, cik laika tev nepieciešams, lai visu paveiktu rāmi un mierīgi, un labāk piecelies mazliet agrāk, nekā pēdējā brīdī nīgri un uztraukti skraidi pa māju. Tās 15 miega minūtes var šķist tā vērtas, taču tici mums – tā nav.

5. Meditē

Ir cilvēki, kas par labu dienas sākumu atzīst meditāciju. Meditācija sakārto domas un emocijas, ļaujot dienu un tās izaicinājumus uztvert rāmāk un racionālāk. Sev atvēlētās 10-15 meditācijas minūtes arī ceļ pašapziņu, mazina dusmas, agresiju un citas negatīvās emocijas un kopumā nāk par labu pašsajūtai. Meditēt gan vari arī vakarā, ja tev tā patīk labāk, tomēr, ja darīsi to no rīta, meditācijas efektu jutīsi dienas garumā, kad tas vairāk nepieciešams. Starp citu, te mums ir raksts par meditācijas pozitīvajiem efektiem.

6. Pavingro!

Ja esi no tiem, kam viegls sportiņš no rīta nesabojā visu dienu (jo mēs zinām, ir arī šādi cilvēki), tad šis būs gluži labs veids, kā iesākt rītu. Fiziskas aktivitātes uzlādē enerģijas līmeni un uzlabo garastāvokli. Nav obligāti doties skriet vai vingrot sporta zālē – ar jogu vai rīta rosmi vari nodarboties arī mājās. Turklāt pēc miega ir tik patīkami izstiepties! Tā kā vingrošana arī palīdz izdalīties tādām bioķīmiskām vielām kā serotonīns, dopamīns un norepinefrīns, kas atbild par labu garastāvokli un enerģijas līmeni, tad rīta sportiņš turēs stresu pa gabalu. Un vēl jau tā iespēja apēst lieku cepumiņu pēc aktīvi pavadīta rīta! Vārdu sakot, vieni vienīgi ieguvumi. Atliek tikai saņemties!

7. Saklāj gultu

Šis var šķist komisks ieteikums, bet daudzi veiksmīgi cilvēki intervijās ir atzinuši, ka gultas saklāšana palīdz viņiem noslēgt rīta cēlienu un uzsākt dienu. Kaut vai tīri simboliski. Turklāt, redzot kārtīgi saklātu gultu, nevis haotisku midzeni, tu jutīsies kā kārtīgāks un organizētāks cilvēks, kas ir diezgan forši. Sevišķi, ja cīnies ar pašapziņas trūkumu – gultas klāšana ir viena lieta, kur nevar nošaut greizi, un tas iedod gluži labu sajūtu attiecībā uz spēju padarīt arī citas lietas.

8. Pastaigājies

Ja vien ir iespēja un ārā ir labs laiks, izej no mājām nedaudz ātrāk un auto vai sabiedriskā transporta vietā izvēlies pastaigu uz darbu. Pastaiga ir mierīga aktivitāte, kas tevi uzlādēs un veicinās domāšanas procesus. Iespējams, līdz brīdim, kad būsi nonācis darbā, jau būsi galvā atrisinājis vairākas problēmas!

9. Ēd kārtīgi

Un ar kārtīgi mēs nedomājam “daudz”. Parūpējies, lai brokastīs tavs organisms saņem nepieciešamās uzturvielas! Augļi, dārzeņi un kāda ola vai putra būs daudz labāks rīta iesākums par kruasānu vai saldām pārslām. Paēdušam tev būs vairāk enerģijas tikt galā ar visiem rīta darbiem, kas viennozīmīgi vairos prieka sajūtu.

10. Saplāno dienu un uzstādi tai mērķus

Jo skaidrāks dienas plāns tev būs, jo vienkāršāks būs dienas ritējums un jo labāk tu jutīsies vakarā, jo patiešām būsi kaut ko paveicis. Tiesa, plānojot neaizmirsti gan par īsām atpūtas pauzēm sev, gan iespējamām atkāpēm no plāna, ja nu kas noiet greizi no tevis neatkarīgu iemeslu dēļ. Plānošana ir viens no veidiem, kā strādāt efektīvi – mēs noteikti iesakām! 

11. Izvēdini istabas

Pat tad, ja ārā ir vēss, svaigs gaiss iedod pamatīgu enerģijas lādiņu. Bez skābekļa nav nekāda priecīga rosīšanās! Turklāt, putni aiz loga būs jauks fons visām tavām rīta aktivitātēm. 

Galu galā, viss ir vienkārši – sāc rītu ar domu par to, ko vēlies piedzīvot un izdarīt šai dienā. Saplāno laiku tā, lai varētu paveikt visu iecerēto, un atsijā visu nesvarīgo, lai tev atliktu vairāk laika sev nozīmīgām lietām. Tā pats nemaz nepamanīsi, kā rīti un dienas būs kļuvuši daudz patīkamāki. Laime, kā saka, ir aktīva rīcība.

Avoti: 1, 2, 3.  


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru