Orgānu ziedošana: Lēmums, kuru vajadzētu pieņemt mums pašiem, nevis tuviniekiem

Komentēt

Vai tavi tuvinieki zina tavu izvēli?

Orgānu ziedošana pēc nāves nav patīkamākais temats, par ko runāt savā ģimenē. Tomēr ir zināms, ka pēkšņas smadzeņu nāves gadījumā cilvēka audi vai orgāni spēj glābt pat astoņu cilvēku dzīvības.

Vai zināji, ka Latvijā darbojas piekrišanas prezumpcija? Tas nozīmē, ka jebkurš cilvēks savas nāves gadījumā var kļūt par orgānu donoru. Visbiežāk tieši tuvinieki, nezinot tavu viedokli, pieņem lēmumu tavā vietā un sniedz noraidošu atbildi. Tāpēc ļoti svarīgi ir zināt savu viedokli par šo tēmu, kā arī darīt zināmu to saviem tuviniekiem.

Šobrīd ikviens var aizpildīt iesniegumu ar atļauju/aizliegumu izmantot savus orgānus pēc nāves tuvākajā PMLP nodaļā, vai Latvija.lv mājaslapā. Tomēr jau drīzumā, no 2020.gada, ir plānots nodrošināt iespēju ikvienam pieteikties savā e-veselības profilā. 

Operdziedātāja Elīna Šimkus un pianists Vestards Šimkus arī aicina apdomāt savu izvēli, pārrunāt to ar tuvākajiem ģimenes locekļiem un, ja nepieciešams, vairāk interesēties par orgānu ziedošanu cilvēkiem, kuriem tas būs pat ļoti nepieciešams.

 

 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru