Stīvenam Hokingam bija viens labs ieteikums visiem, kuri sirgst ar depresiju

Komentēt

Savas dzīves laikā dižais prāts dalījies ar viediem vārdiem ne vien par zinātni, bet arī cilvēci, sabiedrību un personību.

14. martā 76 gadu vecumā aizsaulē aizgājis viens no ievērojamākajiem mūslaiku zinātniekiem - Stīvens Hokings. Zināms, ka viņa izteikumi par fiziku, Visumu un laiku devuši lielu artavu teorētiskajai pasaulei, taču ievērības cienīgi bijuši arī daudzi viņa spriedumi par dzīvi un cilvēkiem.

2016. gadā Hokings dalījās ar savām zināšanām par melnajiem caurumiem, savienojot tos ar poētisku ieteikumu depresīviem prātiem. Šeit lasāmais izteikums izskanēja lekcijā, kuru klātienē apmeklēja 400 klausītāju, bet vēlāk tas iedvesmojis jau daudz cilvēku ārpus auditorijas telpām.

"Šīs lekcijas pamatdoma ir tāda, ka melnie caurumi nav tik melni, kā tos mālē. Tie nav bezgalīgi cietumi, kā mēs bijām pieraduši spriest. Lietas no melnā cauruma nav izkļūt, iespējams, citā Universā. Tāpēc, ja tev ir tāda sajūta, ka esi iesūkts melnajā caurumā, nepadodies - arī no tā ir izeja."

Šajā pašā lekcijā piedalījās arī Hokinga meita Lūsija, kura stāstīja, ka tēva prāts vienmēr atrodies neticami labā formā - gan intelektuāli, gan emocionāli.

"Viņam ir apskaužama vēlme neapstāties un spēja sakopot visus spēkus, enerģiju un prasmi koncentrēties un turpināt virzīties uz mērķi," viņa teica. "Turklāt ne tikai turpināt, lai izdzīvotu, bet lai radītu viņa neparastos darbus: rakstītu grāmatas, lasītu lekcijas, iedvesmotu cilvēkus ar neirodeģeneratīvām slimībām un citām veselības problēmām."

Lai arī 1963. gada ārsti prognozēja, ka Hokingam atlicis dzīvot vien 2 gadus, viņš šīs prognozes pārspēja par 55 gadiem.

 Lasi arī rakstu: 

30 Stīvena Hokinga citāti, kuri liks apjaust, ka viss ir iespējams.

Avots: Iflscience.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru