20 ikdienas paradumi, kuri vairo produktivitāti un veiksmi. Ņem piemēru!

Komentēt

Ir sīkumi, kurus vari ieviest savā ikdienā, lai kļūtu produktīvāks un uzlabotu dzīves kvalitāti.

1. Laicīga celšanās

Laicīga celšanās
Tā neļauj slinkot un padara dienu garāku. Tas nozīmē, ka tev ir iespēja būt produktīvākam.
Komentēt

2. Gultas saklāšana no rītiem

Gultas saklāšana no rītiem
Tas ir pirmais darbs, ko dienā vari paveikt, un šis process var iesākt labu produktivitātes ķēdīti visai dienai.
Komentēt

3. Dienas sākšana bez tehnoloģijām

Dienas sākšana bez tehnoloģijām
Daļa veiksmīgo uzņēmēju atzīst, ka produktīvas dienas sākums un laba smadzeņu aktivitāte slēpjas ar informāciju nenoslogotā rītā. Tātad, vismaz dienas pirmo stundu ieteicams pavadīt bez telefona un datora - lai prātā paliek vieta mierīgam dienas sākumam un darbu plānošanai. Daudzi šo rīta cēlienu pavada lasot, rakstot, meditējot.
Komentēt

4. Lasīšana katru dienu

Lasīšana katru dienu
Tai nav jābūt grāmatai ik dienu, būs labi arī, ja palasīsi kādu laikrakstu. Lasīšana prātam ir kā sports ķermenim - vingrojumi ir vajadzīgi un veselīgi.
Komentēt

5. Satikšanās telefona zvana vietā

Satikšanās telefona zvana vietā
Interesants paradums, kas var nākt par labu kā attiecībām, tā darbam - ja iespējams, vajadzīgo/plānoto telefona zvanu pārvērt par tikšanos klātienē. Tā būs iespējams izrunāt daudz vairāk nekā telefona sarunā. Šis jaunais paradums var mainīt attiecības kā darba vidē, tā ģimenes un draugu lokā.
Komentēt

6. Lasi par jomu, kurā strādā

Lasi par jomu, kurā strādā
Ir labi, ja darbā daudz ko iemācies un apgūsti, taču tavai profesionālajai un personības izaugsmei liels pluss būs tas, ja papildus meklēsi un lasīsi informāciju par jomu, kurā strādā. Tā varēsi progresēt, un drīz vien tavu zināšanu apjomu pamanīsi ne vien pats, bet arī darba devējs.
Komentēt

7. Darba plāns dienai

Darba plāns dienai
Veiksmīgajiem nav sveša ikdienas plānošana - no rīta uz papīra vai vismaz prātā izveidot dienas plānu. Tas nozīmē tikt skaidrībā ar lietām, kuras jāpaspēj izdarīt konkrētajā dienā, nospraust mērķus un plānot dienas aktivitātes ap tiem.
Komentēt

8. Nākamās dienas plānošana

Nākamās dienas plānošana
Ja tevi vairāk uzrunā nakts stundas, nākamās dienas plānu vari izveidot vakarā, pirms gulētiešanas. Tas uzlabo produktivitāti un, dodoties gulēt, dod mieru un skaidrību par nākamo dienu.
Komentēt

9. Darba laikā - bez sociālajiem tīkliem

Darba laikā - bez sociālajiem tīkliem
Visiem zināms, ka ik pa laikam darbā gribas ieskatīties, kas jauns kādā no sociālajiem tīkiem - to taču var izdarīt tik ātri un tā ir laba atelpa no darāmo darbu saraksta. Tomēr tas novērš uzmanību no darba, izkliedē domas par iesākto, tu zaudē fokusu un, iespējams, arī nejūti, cik daudz laika kopumā pavadi šajos brīžos, kad it kā ātri iemet aci kādā vietnē. 
Produktīvie iemācās atradināties no soctīklu pārskatīšanas darba laikā. Tas var tavu ikdienu padarīt daudz, daudz produktīvāku.
Komentēt

10. Svarīga ir arī grāmatu lasīšana

Svarīga ir arī grāmatu lasīšana
Tas uzlabo vārdu krājumu, attīsta prātu, paplašina redzesloku - produktivitātei un veiksmei tas viss noderēs. Lasi par jau zināmām un vēl neapjaustām tēmām.
Komentēt

11. Pierakstīšana un plānošana

Pierakstīšana un plānošana
Laikā, kad viss it kā tiek glabāts elektroniski, uzteicams un veiksmīgs ir ieradums veidot pierakstus ar roku - atgādinājumus, dienas plānu un citas aktivitātes.
Komentēt

12. Dienas pirmajā pusē - sarežģītākie darbi

Dienas pirmajā pusē - sarežģītākie darbi
Jāsāk ar grūtāko, lai tam atliek vairāk laika nekā tad, ja sāksi dienu ar sīkiem darbiem. Turklāt no rīta prāts strādā labāk nekā darba dienas beigās. Šo zina un ievēro biznesā veiksmīgie.
Komentēt

13. Problēmas risini brīdī, kad tās parādās

Problēmas risini brīdī, kad tās parādās
Protams, dari to iespēju robežās, taču paturi prātā, ka vislabāk ir problēmsituācijai ķerties klāt tad, kad tā atgadās, nevis atlikt. Ja atliksi, vēlāk var nebūt laika tai pieķerties, un situācija var būt arī pasliktinājusies, tāpēc jebkura veida sarežģījumam mēģini pieķerties uzreiz.
Komentēt

14. Sports kā ikdienas sastāvdaļa

Sports kā ikdienas sastāvdaļa
Aktīvā ķermenī aktīvs prāts - ja vēlies būt produktīvs un justies labi, ņem vērā, ka veiksmīgo un produktīvo cilvēku ikdienā vienmēr atrodas vieta fiziskajām aktivitātēm. Tas var būt jebkas tavu iespēju un vēlmju robežās. Galvenais, lai tu izkustētos.
Komentēt

15. Noteikti atrodi iespēju pievērsties hobijam

Noteikti atrodi iespēju pievērsties hobijam
Ja to vēl neesi atradis, sāc pētīt, kas varētu būt tava aizraušanās. Ja jau zini, kas tas ir, apsoli sev veltīt tam laiku vismaz reizi nedēļā. Tas ir vajadzīgs, lai tu justos labi, lai tavs prāts atpūstos no ikdienas rūpēm un tu justu sevī cita veida piepildījumu. Visam jābūt balansā - ja cītīgi strādā un streso, laiks un enerģija jāiegulda arī savu hobiju attīstīšanai.
Komentēt

16. Pieraksti to, kā tev gājis

Pieraksti to, kā tev gājis
Reizi nedēļā vai reizi mēnesī ir vērts uztaisīt sev nelielu atskaiti - uzrakstīt, kas izdevās un kas nē. Pierakstīt, ko turmpāk darīt citādi, aprakstīt jau sasniegtos un jaunos mērķus. Tas ļauj apskatīties uz sevi un savu progresu no malas, kas ir būtiski, ja vēlies uzlabot savu sniegumu un produktivitāti.
Komentēt

17. Meditācija

Meditācija
Iespējams, daudzi to uztver kā pārejošu modes lietu, taču lielai daļai cilvēku tas patiešām ir palīglīdzeklis sakārtotam prātam un ikdienai. Pietiks, ja saņemsies pievērsties meditācijai kaut uz 5-10 minūtēm no rīta/vakarā - galvenais mērķis ir uz brīdi atpūtināt prātu no ikdienas rūpēm un simts domām. Ja iemācīsies to praktizēt, sasniegsi jaunu miera un apziņas līmeni. Par meditāciju iesācējiem lasi, piemēram, šeit.
Komentēt

18. Dienas sākšana ar fiziskām aktivitātēm

Dienas sākšana ar fiziskām aktivitātēm
Ja tev nav vēlmes vai iespējas doties uz sporta zāli, vari doties nelielā skrējienā vai vismaz pastaigā- tas attīra prātu, palīdz sakārtot domas pirms dienas steigas un dod tonusu, labu pašsajūtu kā fiziski, ta morāli.
Komentēt

19. Ikdienā seko līdzi naudas plūsmai

Ikdienā seko līdzi naudas plūsmai
To dara dažādu sfēru pārstāvji - esi lietas kursā, cik daudz un par ko dienā esi iztērējis naudu. Tas ļaus nenonākt strupceļā ar tukšu bankas kontu, palīdzēs saplānot savus izdevumus un saprast, kā un uz ko vari ietaupīt.
Komentēt

20. Ik pa laikam apgūsti ko jaunu

Ik pa laikam apgūsti ko jaunu
Neļauj sev apstāties progresā - iespēju robežās atceries apgūt jaunas prasmes un iemaņas. Vari iet kursos vai kaut ko apgūt pašmācības ceļā. Galvenais - mēģini vismaz pāris reizes gadā apgūt kādu jaunu prasmi, kas tev var noderēt kādā no dzīves sfērām.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru