15 neticamas krāsu spēles dabas brīnumos. Uzzini, kur tos var redzēt!

Komentēt

Daba spēj sniegt elpu aizraujošas krāsu ainavas - iepazīsties un izproti, kur un kā tas iespējams!

1. Bioluminiscējošs ūdens Tasmānijā

Bioluminiscējošs ūdens Tasmānijā
Ja esi redzējis jāņtārpiņu, zini, kas ir bioluminiscence - pulsējošs starojums, ko izdala dzīvi organismi. Lielākā daļa šādu radību ir ūdens dzīvnieki, un, kad tie spīd, izgaismojas visa ūdenstilpne. Derventas upe Tasmānijā pavasaros piedāvā dubultu prieku - luminiscējošu ūdeni zem Auroras Australis, radot pasakaini krāsainu ainavu.
Komentēt

2. Varavīksnes kalns Peru

Varavīksnes kalns Peru
Vinikunkas kalns, saukts arī par septiņu krāsu kalnu, atrodams Peru Andos. Pasakainais skats atklājas tiem, kuriem nav bail kāpt tālu un augstu, jo šie nav viegli sasniedzami pauguri. Krāsas redzamas, pateicoties minerāļu nogulsnēm, kuras krājušās gadu tūkstošiem.
Komentēt

3. Krāsainais avots Vaiomingā

Krāsainais avots Vaiomingā
Termālais baseins, saukts par lielo prizmatisko avotu, ir karstais avots Yellowstone Nacionālajā parkā, kurā vērojamas dabiski spilgtas krāsas. Kristālzilais ūdens avota vidū ir aptuveni 76 grādus karsts.
Komentēt

4. Krāsainais geizeris Nevadā

Krāsainais geizeris Nevadā
No šī ģeotermālā geizera ūdens laužas ārā gandrīz divu metru augstumā. Brīnišķīgos toņus veidojumam piešķir daudzkrāsainas aļģes.
Komentēt

5. Ledus ala Aļaskā

Ledus ala Aļaskā
Mendenhala ledājs piedāvā izpētīt dabas fenomenu - ledus alas. Šo varēs atklāt drosmīgie, kuriem nav bail līkumot ar kajaka laivu un tad rāpties pa ledus gabaliem. Skats ir elpu aizraujošs, taču apdraudēts globālās sasilšanas dēļ.
Komentēt

6. Rozā ezers Austrālijā

Rozā ezers Austrālijā
Hilljē ezers (Lake Hillier) atrodas blakus Klusajam okeānam, un ir vairākas versijas par to, kāpēc tas ir spilgti rozā krāsā. Viena no tām krāsu izskaidro ar augsto sāls koncentrāciju ezerā, kas veicina konkrētas sugas aļģu attīstību, kura izdala rozā pigmentu. Cita versija krāsu attaisno ar reakciju starp sāli un nātrija bikarbonātu.
Komentēt

7. Septiņu krāsu zeme Maurīcija salā

Septiņu krāsu zeme Maurīcija salā
Krāsainās smilšu kāpas izveidojušās, pateicoties vulkāna aktivitātei šajā Āfrikai blakus esošajā salā. Tūristus piesaista gan krāsainais fenomens, gan tas, ka smiltis neietekmē erozija.
Komentēt

8. Krāsu upe Kolumbijā

Krāsu upe Kolumbijā
Šī upe dažādos gada periodos priecē ar piecām dažādām krāsām - augsne upes dziļumā sniedz rozā krāsu, kad ūdens ir visseklākais. Savukārt smilšu un akmeņu veidojumi nodrošina dzeltenu, zaļu un melnu nokrāsu, kas jaucas ar zilo ūdens krāsu.
Komentēt

9. Varavīksnes eikaliptu birzs Havaju salās

Varavīksnes eikaliptu birzs Havaju salās
Pa ceļam uz Maui Havaju salās iespējams redzēt krāsainus eikaliptu stumbrus, kuri rodas, mizai loboties nost un atklājot jaunu mizas kārtu. Krāsas pāriet no zaļas uz zilu, violetu, oranžu, dzeltenu un brūnu.
Komentēt

10. Krāsainā kalnu grēda Ķīnā

Krāsainā kalnu grēda Ķīnā
"Zhangye Danxia" kalnu grēda veidojusies no krīta smilšakmeņiem, kas krāsojušies no minerālu nogulsnēm. Šī vieta iekļauta UNESCO pasaules mantojumu sarakstā. 
Komentēt

11. Ziemeļblāzma Norvēģijā

Ziemeļblāzma Norvēģijā
Lai arī ziemeļblāzmu jeb Aurora Borealis var novērot vairākās valstīs, labākā vieta tam esot Norvēģijas ziemeļi, netālu no pilsētas Tromso. Starp septembri un martu te vērojami zaļi, rozā un violeti stari, kas veidojas no gāzveida daļiņām Zemes atmosfērā.
Komentēt

12. Rozā pludmale Sardīnijā

Rozā pludmale Sardīnijā
Tā atrodas Budelli salā, Sardīnijas ziemeļu daļā. Smiltis ir rozā, pateicoties sasmalcinātām fosilijām, kristāliem un koraļļiem no Vidusjūras. Dabīgi rozā smiltis ir liels retums, un liela daļa no šīs pludmales tikusi nozagta.
Komentēt

13. Krāsainais tuksnesis Arizonā

Krāsainais tuksnesis Arizonā
Pavisam netālu no Lielā kanjona atrodas šis tuksnesis, kura reljefs, pateicoties smilšakmens, mālu, vulkāna pelnu un citu ģeoliģisko veidojumu nouglsnēm, var lepoties ar neticamu krāsu variāciju, tostarp lavandas lillā, sarkanu, oranžu un rozā.
Komentēt

14. Zilās lavas vulkāns Indonēzijā

Zilās lavas vulkāns Indonēzijā
Jā, šī vulkāna lava nav vis sarkana, bet gan spilgti zila, un tas ir pateicoties sēra klātbūtnei.  Naktī liesmas izskatās īpaši elektriski zilas, tāpēc piesaista daudz bezbailīgu tūristu.
Komentēt

15. Karstākā vieta uz planētas

Karstākā vieta uz planētas
Tā ir daļa no Lielās Riftu ielejas un atrodas Etiopijā. Te plūst karsts sāls, vulkāniskie akmeņi un sērskābe, un vidējā gaisa temperatūra ir vidēji 40 grādi. Sāls un minerāļu nogulsnes, kā arī vulkāniskie gruži sniedz šai vietai neona dzelteno un zaļo krāsu.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru