20 receptes maltītēm, kuras uzlabo smadzeņu darbību. Sesijas ēdienkarte

Komentēt

Šo gardo recepšu sastāvdaļas uzlabo atmiņu un spēju fokusēties, tāpēc tās būs lielisks palīgs sesijā.


1. Keila jeb lapu kāpostu salāti ar granātābolu un ķirbju sēklām.

Keila jeb lapu kāpostu salāti ar granātābolu un ķirbju sēklām.
Zaļie lapu salāti, it īpaši keils, ir bagāti ar vitamīniem A un K, kas palīdz aizsargāt organismu no iekaisumiem un īpaši uzlabo smadzeņu darbību, spēju skaidri domāt un nezaudēt fokusu
Ķirbju sēklās ir magnijs, kurš uzlabo atmiņu un spēju uztvert jaunu informāciju, kā arī cinks, kurš nostiprina nervu sistēmu, kas cieši saistīta ar tavu spēju koncentrēties.
Recepti skaties šeit.
Komentēt

2. Šokolādes krēms.

Šokolādes krēms.
Labas ziņas kārumniekiem - arī tumšā šokolāde ir vērtīgs palīgs smadzeņu darbībai. Tā normalizē asinsspiedienu, kā arī veicina asins plūsmu uz smadzenēm un sirdi, uzlabojot gan tavu pašsajūtu, gan spēju koncentrēties
Recepti skaties šeit.
Komentēt

3. Brokoļu biezzupa.

Brokoļu biezzupa.
Brokoļi ir viena no labākajām lietām, ar kurām vari barot savas smadzenes. Tie ir bagāti ar vitamīnu K un holīnu, un būtiski uzlabo atmiņu un spēju koncentrēties.
Recepti skaties šeit.
Komentēt

4. Apelsīnu pankūkas.

Apelsīnu pankūkas.
Apelsīni uzlabo smadzeņu veselību, spēju reaģēt un koncentrēties. Tie ir bagāti ar C vitamīnu, kurš atvaira mentālo spēju samazināšanos. Šo augļu lietošana uzturā palīdz cīņā ar brīvajiem radikāļiem, kuri var bojāt smadzeņu šūnas. 
Recepti skaties šeit.
Komentēt

5. Cepts lasis.

Cepts lasis.
Lasis ir viens no vērtīgākajiem ēdieniem, ja runājam par smadzeņu darbības veicināšanu. Tas ir bagāts ar omega 3 taukskābēm, kas nodrošina, ka tavas smadzenes strādā nevainojami - bez īslaicīgiem atmiņas zudumiem, bez brīžiem, kad nespēj sakoncentrēties. Lasis būtiski uzlabos tavu atmiņu un fokusēšanos.

Recepti skaties šeit.
Komentēt

6. Cepta forele.

Cepta forele.
Tāpat kā lasī, forelē ir daudz labo taukskābju, kuras ir ļoti nepieciešamas smadzenēm, kurām ir vajadzīgas omega 3 taukskābes, lai veidotu smadzeņu un nervu šūnas. Foreles lietošana uzturā uzlabo atmiņu un jaunas informācijas uztveres spējas. Jāpiemin, ka omega 3 trūkums organismā var veicināt smadzeņu darbības pasliktināšanos un depresiju.
Recepti skaties šeit. 
Komentēt

7. Melleņu kūka.

Melleņu kūka.
Antioksidanti, kas atrodami mellenēs, veicina noturību pret stresu un nervu sistēmas slimībām, attīsta smadzeņu spēju cīnīties pret priekšlaicīgu novecošanos. Turklāt tie uzlabo smadzeņu šūnu darbību un savstarpējo sazināšanos. Mellenes uzlabo arī atmiņu un aizkavē tās zudumu īstermiņā. 
Recepti skaties šeit.
Komentēt

8. Avokado-rukolas salāti.

Avokado-rukolas salāti.
Avokado ir augsts folātu un vitamīna K daudzums, kas ir ļoti labvēlīgs smadzenēm, attīsta izziņas funkcijas, it īpaši uzlabo atmiņu un spēju koncentrēties. Arī rukola veicina smadzeņu darbību.
Recepti skaties šeit. 
Komentēt

9. Selerijas un burkānu krēmzupa.

Selerijas un burkānu krēmzupa.
Selerijā ir daudz antioksidantu, kuri palīdzēs tev saglabāt možu prātu un labu koncentrēšanās līmeni.
Recepti skaties šeit.
Komentēt

10. Valriekstu-ābolu kūka.

Valriekstu-ābolu kūka.
Valriekstos ir daudz antioksidantu, vitamīnu un minerālvielu, kuras uzlabo spēju noturēt uzmanību, uztvert jaunu informāciju, kā arī veicina smadzeņu atbildes reakcijas ātrumu. Starp citu, vitamīns E palīdz atvairīt iespēju saslimt ar Alcheimera slimību. Īsāk sakot, valrieksti ir lielisks palīgs prāta asuma veicināšanai, tāpēc būs noderīgi ikdienā apēst sauju šo riekstu.
Recepti kūkai skaties šeit.
Komentēt

11. Tēja ar rozmarīnu.

Tēja ar rozmarīnu.
Rozmarīna antioksidanti uzlabo smadzeņu šūnu darbību un samazina iespēju, ka smadzenes priekšlaicīgi novecos. Tas arī samazina redzes pasliktināšanās iespējas, kas ir svarīgi, ja daudz laika pavadi pie datora. 
Recepti skaties šeit. 
Komentēt

12. Musli batoniņi ar riekstiem.

Musli batoniņi ar riekstiem.
Pirmkārt, riekstu lietošana uzturā uzlabo sirds veselību, kas ir cieši saistīta un ietekmē smadzeņu darbību. Tie nostiprina izzināšanas spējas un labāku atmiņu. Šādi batoniņi ir veselīgi un dos gan enerģiju, gan sāta sajūtu. 
Recepti skaties šeit.
Komentēt

13. Biešu salāti ar valriekstiem.

Biešu salāti ar valriekstiem.
Dabīgie nitrāti bietēs uzlabo asins piegādi smadzenēm, būtiski uzlabojot to aktivitāti un vispārēju mentālo sniegumu. Tās ir arī lielisks enerģijas avots. Turklāt valriekstos esošie antioksidanti un minerālvielas palīdz noturēt modrību un uzlabot izziņas spējas.
Recepti skaties šeit. 
Komentēt

14. Kurkumas tēja.

Kurkumas tēja.
Kurkumu principā varētu saukt par brīnumgaršvielu. Tās antioksidanti uzlabo imūnsistēmu un skābekļa piegādi smadzenēm, kas savukārt nozīmē, ka būsi daudz mundrāks, labāk uztversi informāciju un koncentrēsies. 
Recepti skaties šeit.
Komentēt

15. Salāti ar olīveļļu.

Salāti ar olīveļļu.
Polifenoli un antioksidanti, kuri atrodami nerafinētā olīveļļā uzlabo atmiņu un jaunas informācijas uztveršanas spējas, kā arī palīdz novērst slimības un negatīvas izmaiņas, kuras pamazām rodas novecošanas rezultātā. Vislabāk nerafinēto olīveļļu lietot istabas temperatūrā, pievienojot to salātiem.
Receptes skaties šeit. 
Komentēt

16. Cepumi no olu dzeltenumiem.

Cepumi no olu dzeltenumiem.
Ja to vēl nezināji, olu dzeltenumi ir ļoti veselīgi - tie satur holīnu, kas palīdz smadzeņu darbības attīstībai. Turklāt dzeltenumi piedalās to hormonu attīstībā, kuri atbild par laimes sajūtu, un tas noteikti nenāks par ļaunu saspringtajā sesijas laikā. 
Recepti skaties šeit.
Komentēt

17. Kokosriekstu eļļā fritēti kartupeļi.

Kokosriekstu eļļā fritēti kartupeļi.
Kokosriekstu eļļai ir neskaitāmi daudz pielietojumu veselībai un skaistumam, tomēr tikai retais zina, ka tā arī uzlabo smadzeņu darbību un palīdz cīņā ar šūnām, kuras izraisa iekaisumu. Šī eļļa palīdz samazināt iespēju ciest no atmiņas zuduma. 
Recepti skaties šeit.
Komentēt

18. Zaļā tēja.

Zaļā tēja.
Zaļā tēja uzlabo smadzeņu darbību un veicina asāku atmiņu. Tā arī palīdz koncentrēties, būt modram un veiklāk apstrādāt informāciju. Zaļajā tējā ir L-teanīns, kurš paaugstina neiromeditora aktivitāti, kas attiecīgi samazina trauksmes un nemiera sajūtu, uzlabojot un nomierinot garastāvokli.
Receptes skaties šeit.
Komentēt

19. Kafijas-šokolādes kūka.

Kafijas-šokolādes kūka.
Daudziem studentiem un strādīgajiem cilvēkiem par prieku, arī kafija labvēlīgi ietekmē smadzeņu darbību. Kofeīns bloķē adenozīnu, kas padara mūs miegainus, un tādējādi uzlabo modrību. Kafija palīdz arī koncentrēšanās spējām un serotīna izdalīšanā, kas atbildīgs par garastāvokļa uzlabošanos. 
Recepti skaties šeit.
Komentēt

20. Redīsu salāti ar ķirbju sēklām.

Redīsu salāti ar ķirbju sēklām.
Ķirbju sēklas satur daudz spēcīgu antioksidantu, kuri pasargā organismu un smadzenes no brīvo radikāļu bojājumiem. Šajās sēklās ir daudz dzelzs, kas palīdz izvairīties no īslaicīga atmiņas zuduma, nespējas koncentrēties un palēninātas smadzeņu darbības. Savukārt magnijs uzlabo atmiņu un spēju uztvert jaunu informāciju. 
Recepti skaties šeit. 
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru