15 vasaras šausmas, kuras atpazīs ikviens vecāks

Komentēt

Vasara bija tavs mīļākais gadalaiks, bet tagad tev ir bērni.

Vasara ir brīnišķīgs gadalaiks! Saule, jūra, vējš, brīvdienas, bezrūpība... Un tad tev ir bērni, drusku mazāk bezrūpības, daudz mazāk bezrūpības – neskatoties uz to, ka joprojām ārā ir saule, jūra un vējš. Vecāku būšana ir milzīgs, nekad nebeidzams darbs! Un dažreiz vasara tur nu nekādi nepalīdz. Piemēram tāpēc, ka eksistē tādas lietas kā:

1. Karsti, lipīgi un netīri auto sēdekļi

Apsildāmi ādas sēdekļi ziemā? Super! Ādas sēdekļi vasarā, kad bērni pie tiem pielīp, tāpat kā pielīp viss, ko viņi ir turējuši rokās? Ne tik forši. It īpaši, ja jāiekāpj automašīnā, kas kādu laiku ir pastāvējusi ārā karstumā. Mammmuuuu, es sēžu uz pannas!

2. Bērni un saules krēms

Ko mēs zinām par bērniem? Ka viņiem ir maiga āda, kas ātri apdeg saulē, tāpēc jālieto aizsargkrēms. Ko vēl mēs zinām? Ka viņi bēg no aizsargkrēma kā vampīrēni no svētīta ūdens. Un, ja arī nebēg (kā jums ir paveicies, šo bērnu mammas!), tad krēms nonāk uz pilnīgi visām virsmām un apģērbiem, bet pie labi iekrēmotā bērna pielīp visi iespējamie gruži. Paldies, vasara!

3. Vecmāmiņas un vectētiņa nometne ir disciplīnas beigas

Visu gadu tu centies un audzini bērnu, lai omīte un opītis viņu izlaistu pāris nedēļās. Nekas nav jādara, ēd, ko gribi, dari, ko gribi, guli, cik gribi – kaut kāds kūrorts! Pēc kura jebkas, ko teiks vecāki, būs slikti.

4. Smiltis

Smiltis vasarā vienkārši kļūst par dabisku interjera sastāvdaļu. Tās ir arī tavā gultā, kaut tu šogad ne reizi neesi bijis pludmalē.

5. Bērni visu laiku grib būt ārā

Visu laiku jāiet pastaigāties, sauļoties, peldēties, spēlēt futeni un citas lietas. Ne mirkli nevar atslābt un iedzert jau atdzisušo kafiju, par krietni atdzisušākiem dzērieniem pat nerunājot, jo, skat, galda vidū jau lido frisbija šķīvītis.

6. Bērni vispār negrib būt ārā

Šis, jāatzīst, ir vēl biedējošāk par iepriekšējo. Tu ar tik sirsnīgu nostalģiju atceries savu bērnību ar ķerenēm un paslēpēm pagalmā, bet viss, ko grib darīt bērni, ir sēdēt pie datora, telefona vai planšetes. Kāds sakars? Kas tie par citplanētiešiem? Kā viņus izdabūt ārā no mājas?

7. Daudz biežākas vannošanās

Āra uzdzīve nozīmē arī to, ka bērnus daudz biežāk jāvanno. Nereti – ar visām drēbēm. Kas nozīmē – daudz vairāk skandālu vai arī nebeidzamu kuģīšu kauju vannā.

8. Karstā laikā visi ir niķīgi

Arī paši vecāki. Un kā gan lai saglabā pacietību un visas labās, pareizās pedagoģiskās metodes, ja sīkie krīt uz nerviem taisni tad, kad viss, ko tu vēlies, ir ierakties dziļi smiltīs kā krupis?

9. Bērni čurā baseinā, upē, krūmos pilsētas centrā

Arī tad, kad tu peldies blakus. Vienkārši samierinies.

10. Saldējums

Ar saldējumu vecākiem ir mīlas un naida pilnas attiecības. No vienas puses, tu gribi dot bērniem tikpat laimīgas, vēsas atmiņas, kādas ir tev pašam. No otras – saldējums, kas notecējis pa rokām, drēbēm, apaviem un vecāku drēbēm un apaviem... āāāāā. Sevišķi, ja tā ir saldētā sula. Tās šausmas nav iespējams notīrīt vispār.

11. Ardievu, gulēšanas grafik!

Kurš gan iet gulēt, ja tumšs kļūst vien ap vienpadsmitiem? Pareizi, neviens. Toties jāceļas līdz ar rīta gaismu, vēlams, tā ap pieciem. Par diendusu spožā saulainā dienā pat nerunājot.

12. Kukaiņu pasaule neiedvesmo

It kā nebūtu gana ar ērcēm, tev ir arī jāizliekas par varonīgu pieaugušo un jāaizgaiņā lapsenes, kamenes, irši un citi briesmoņi no sava dārgā pumpuriņa perimetra. Varētu padomāt, ka pašam nav bail!

13. Tu ar šausmām domā par augusta beigām...

Kad sākas pats labumiņš – iepirkšanās skolai. Kas aizņem turpat vai pusgada iekrājumus un vairāku gadu nervus. 

14. Brīvdienas nav brīvdienas

Tas ir, tās noteikti ir foršas brīvdienas taviem bērniem. Tev tās ir pilnas slodzes darba dienas, tikai grūtākas, kā parasti, jo nevar aiziet atpūsties uz darbu. 

15. Šim visam pa vidu tu turpini strādāt!

Patiešām, kāpēc neviens nav sapratis, ka 3 mēnešu skolēnu brīvlaiks nerullē, ja vecākiem ir tikai mēnesis atvaļinājuma (un arī tas gadās ļoti retās darba vietās)? Labākajā gadījumā tu skumji domā par to, ka bērni dauzās ārā bez tevis, kamēr esi darbā. Sliktākajā – tu ar šausmām domā par to, ka bērni dauzās ārā bez tevis, kamēr esi darbā.

Varbūt tā omītes un opīša nometne nav nemaz tik slikta lieta.

 

Avots


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru