10 forši padomi jauno sportistu vecākiem. Noskatīti Ogres ledus hallē

Komentēt

Šo vajadzētu ņemt vērā visiem, kam ģimenē aug sporta zvaigznes.

Facebook lietotājs Alvis Līcis Ogres ledus hallē ieraudzījis un iemūžinājis sarakstu ar 10 lieliskiem ieteikumiem vecākiem, kas audzina jaunos sportistus. Bravo!

 

10 PADOMI TOPOŠO NHL ZVAIGŽŅU VECĀKIEM

1. Treniņš notiek vienmēr!

Nav svarīgi, ja šodien ārā ir sals un skolā atceltas mācības. Atceries, treniņš notiek vienmēr. Pat, ja treneris slimības dēļ atceļ nodarbību, tava bērna treniņš notiks: lai pastrādā pagalmā ar sniega lāpstu vai uztaisa 50 presītes.

2. Trenerim ir taisnība!

Nedomā sākt diskutēt ar treneri par sava bērna vietu un lomu komandā. Viņš pieņem lēmumus, lai komandai būtu labāk. Treneris ir kā otrs tēvs – viņš ir jāciena. Pazemots treneris nekad neiegūs autoritāti jūsu bērna apziņā.

3. Viņš spēlēs – pacietību!

Varbūt sākumā jūsu puikam rokas un kājas pinas vairāk kā citiem, taču bruņojieties ar pacietību: tāpat kā viņš iemācījās braukt ar riteni, tāpat arī iemācīsies slidot un mest ripas vārtos. Visam savs laiks.

4. Atceries – tā ir tikai spēle!

Noskaņo savu puiku kārtējai spēlei, iemāci viņu izkopt pirmsspēles rutīnu. Taču atceries – vienmēr ir jāatgādina, ka tā ir tikai spēle. Būs gan lielas uzvaras, gan smagi zaudējumi, bet hokejs nedrīkst kļūt par ģimenes skandālu.

5. Soma nepieder vecākiem!

Viss, kas attiecas uz hokeja inventāra lielo somu, pieder bērnam. Ja viņš nevar to panest, tad lai velk. Atrodiet veidu, kā viņam likt atbildēt par šo nopietno darbu ­ hokeja somu vecākiem ir aizliegts nest.

6. Bērni ģērbjas paši!

Varbūt viņš vēl nevar sasiet slidzābakus, bet visu citu viņam ir jāprot – neauklējieties ap sava lolojuma formas tērpu, nepalīdziet ielēkt lielajās hokeja biksēs. Tas viss viņam jādara pašam jau ar… otro nodarbību.

7. Saudzējiet savus nervus!

Kliegšana, roku vai kāju dauzīšana, tiesnešu izsmiešana, pretinieku komandas spēlētāju un vecāku apņirgšana – tas nedrīkst notikt! Nebļaujiet laukuma malā uz savu bērnu – sirds un nervi nav pelnījuši šādu stresu. Bet galvenais – tas nepalīdz.

8. Inventārs nav dimanta kaklarota!

Kamēr bērns aug, mēģiniet iztikt ar lietotu inventāru – slidas, kas maksā 150 latu, ne ar ko nav labākas par slidām, kas ir lietotas vienu sezonu un maksā 30 latu. Hokejā neieskaita vārtus un piespēles par dārgāko nūju vai slidām.

9. Uzvar komanda!

Iespējams, jūsu puika ir superuzbrucējs, kas ik spēlē gūst pa trim, četriem vārtiem – un viņš, protams, ir vislabākais. Taču atcerieties – lai kādas būtu viņa veiksmes, vienmēr uzvar viņa komanda. Viņš nevar bez komandas būt labākais.

10. Nedodiet naudu!

Dažreiz ir nepieciešama motivācija, taču pat savā lielākajā izmisumā nedomājiet piedāvāt bērnam, pusaudzim, jaunietim vai junioram naudu par treniņu, spēli, vārtiem, piespēli u.tml. Attieksmi nevar nopirkt, tā ir jāiemāca.

 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru