Daži triki, kas atvieglos reizrēķina tabulas mācīšanos bērnam

Komentēt

Šī metode ir daudz vienkāršāka par parasto reizināšanas tabulu.

Ar reizrēķina tabulu mēs iepazīstamies jau sākumskolā un, jāsaka godīgi, tā ir viena no lietām, kuru mēs izmantojam visu dzīvi neatkarīgi no tā, kādas profesijas pārstāvji esam.

Tomēr arī mēs zinām, cik grūts bija šis mācīšanās process – skaitļi aizmirstas, reizināšana jūk ar dalīšanu un citas matemātiskās problēmas, ar kurām nevēlējāmies bērnībā saskarties.

Lūk, pāris padomi, kā savam bērnam iemācīt reizrēķinu, padarot šo procesu aizraujošu gan atvasei, gan tev.

Pitagora tabula

Pitagora tabula
Neskatoties uz to, ka galvenais uzdevums ir iemācīties visu reizrēķina tabulu, vispirms ir svarīgi saprast pašu būtību. Lai to izdarītu, tu vari aizstāt reizināšanu ar skaitļu saskaitīšanu – viens un tas pats skaitlis tiek pieskaitīts tik reižu, cik parādīts tabulā. Piemērs: 6x8, tātad skaitli 6 nepieciešams saskaitīt pašu ar sevi astoņas reizes (6+6+6+6+6+6+6+6).
Komentēt

Ar krāsu izcel vienādās skaitļu vērtības

Ar krāsu izcel vienādās skaitļu vērtības
Šai metodei vislabāk derēs tieši Pitagora tabula, jo tā ļoti labi demonstrē dažādas likumsakarības. Izceļot vienādās vērtības ar krāsu, bērnam iespējams iemācīt, ka reizinātāju samainīšana ar vietām nemaina gala rezultātu (4x6=6x4). Šāda opcija uz pusi atvieglos reizrēķina apgūšanu.
Komentēt

Tabula rezultātu nostiprināšanai

Tabula rezultātu nostiprināšanai
Lai nostiprinātu jauniegūtās zināšanas, izveido tukšu Pitagora tabulu un lūdz bērnam aizpildīt lodziņus ar pareizajām atbildēm. Šādu vingrinājumu skolēnam vari uzdot reizi nedēļā. Tā tu pārliecināsies, ka iegūtās reizrēķina zināšanas netiks aizmirstas.
Komentēt

Avots: Adme.ru.

 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru