Burvīgs projekts palīdz sasildīt priekšlaicīgi dzimušos bērniņus

Komentēt

"Sirds siltuma darbnīca" rūpējas par to, lai silti būtu priekšlaicīgi dzimušajiem bērniņiem.

"Sirds siltuma darbnīca" ir labdarības projekts, kas rūpējas par to, lai priekšlaicīgi dzimušajiem bērniņiem būtu siltas, atbilstoša izmēra drēbītes.

"Sirds siltuma darbnīca" ir labdarības projekts, kas rūpējas par to, lai priekšlaicīgi dzimušajiem bērniņiem būtu siltas, atbilstoša izmēra drēbītes. Sirds siltuma darbnīca/Facebook
Projekta mērķis ir palīdzēt priekšlaikus dzimušiem mazuļiem un viņu vecākiem, kā arī mazuļiem, kuri tiek atstāti speciāli izveidotajās glābējsilītēs.
Komentēt

Priekšlaicīgi dzimušie bērniņi ir tik mazi, ka tiem neder arī mazākās zīdaiņiem domātās drēbes.

Priekšlaicīgi dzimušie bērniņi ir tik mazi, ka tiem neder arī mazākās zīdaiņiem domātās drēbes. Sirds siltuma darbnīca/Facebook
Ar to saskārās projekta vadītāja Linda Vītoliņa, kad viņai priekšlaicīgi piedzima meitiņa, kurai nederēja nevienas drēbes vai zeķītes. Tad arī Lindai radās ideja par projektu, kas sniegtu atbalstu šādiem bērniņiem.
Komentēt

Projekta logo redzamā kājiņa ir Lindas meitiņas, un ir skaidri redzams, cik tā ir maza un kāpēc ir tik grūti atrast piemērotu apģērbu šādiem zīdaiņiem.

Projekta logo redzamā kājiņa ir Lindas meitiņas, un ir skaidri redzams, cik tā ir maza un kāpēc ir tik grūti atrast piemērotu apģērbu šādiem zīdaiņiem. Sirds siltuma darbnīca/Facebook

Sākumā tika radītas mazītiņas zeķītes, pēc tam arī cepures un citi apģērba gabali.

Sākumā tika radītas mazītiņas zeķītes, pēc tam arī cepures un citi apģērba gabali. Sirds siltuma darbnīca/Facebook
Cilvēki sāka radīt arī skaistus un mīļus jaundzimušo drēbīšu komplektus.
Komentēt

Pateicoties sociālajiem tīkliem, projektā varēja iesaistīties arvien vairāk cilvēku.

Pateicoties sociālajiem tīkliem, projektā varēja iesaistīties arvien vairāk cilvēku. Sirds siltuma darbnīca/Facebook
Cilvēki palīdzēja, "Sirds siltuma darbnīcai" sūtīt savus uzadītos darbiņus.
Komentēt

Saņemtie adījumi tiek sterilizēti un sapakoti.

Saņemtie adījumi tiek sterilizēti un sapakoti. Sirds siltuma darbnīca/Facebook
Arī šajā procesā ir daudz cilvēku, kuri iesaistās un palīdz.
Komentēt

Tālāk izgatavotie darbiņi un iepirktās lietas nonāk slimnīcās, kur atrodas priekšlaikus dzimušie bērniņi.

Tālāk izgatavotie darbiņi un iepirktās lietas nonāk slimnīcās, kur atrodas priekšlaikus dzimušie bērniņi. Sirds siltuma darbnīca/Facebook
Tās atrodas Liepājā, Rīgā – Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, Gaiļezera slimnīcā, Rīgas Stradiņu universitātes slimnīcā, Dzemdību namā, kā arī Vidzemes slimnīcā, kas atrodas Valmierā, Daugavpilī, un slimnīcā Jēkabpilī.
Komentēt

Iesaistīties un palīdzēt vari arī tu!

Iesaistīties un palīdzēt vari arī tu! Sirds siltuma darbnīca/Facebook
Vari adīt mazās zeķītes un citas drēbītes, taču, ja rokdarbi nepadodas, vari ziedot dziju vai piedāvāt palīdzību pakošanas darbos.
Komentēt

Ja proti adīt, darba secība ir sekojoša:

Ja proti adīt, darba secība ir sekojoša: Sirds siltuma darbnīca/Facebook
1. Ņemam dziju, kuras sastāvā ir vismaz 50 procenti vilnas. Dzija nedrīkst būt pūkaina, tātad mohēras, angoras un citas pūkainās dzijas neizmantojam.
2. Adām vai tamborējam mazas zeķītes (pieci līdz deviņi centimetri), cepurītes – gan ļoti maziņas, gan arī normāla jaundzimušā galvas lielumam piemērotas – vai sedziņas: izmēri – 60×60, 50×70 vai 80×80 centimetri, der arī pa vidu tiem. Adām vai tamborējam to, kas labāk padodas, un tik daudz, cik vēlamies. Tas var būt viens zeķīšu pāris, var būt komplektiņš – zeķītes, cepurīte, sedziņa, var būt tikai sedziņa vai cepurīte, var būt vairāki komplekti vai vairāki priekšmeti – pēc iespējām un sirds vēlmēm. Ja māki adīt biksītes un jaciņas, tad tās arī ir vajadzīgas un sasildīs bērniņu sirsniņas. Linda gan piebilst, ka primārā vajadzība esot zeķītes, taču tas nebūt nenozīmē, ka visiem, kas vēlas iesaistīties, ir jāada tieši zeķes, nebūt ne. Ja zini, ko vēlies uztapināt, tad tik ķeries klāt, taču, ja ideju trūkst, tad droši sazvanies ar kādu no "Sirds siltuma darbnīcas" vadītājām, kuras tev pateiks, kas šobrīd ir aktuālāks un vairāk nepieciešams.
3. Darbiņi tiks iepakoti vienotā iepakojumā, kā arī tiem tiks pievienota pazīšanās zīme – SSD vizītkarte. Kad tas tiks paveikts, darbiņus, kopā ar citu rokdarbnieču veikumu izsūtīs uz slimnīcām visā Latvijā.

Vairāk par projektu skaties šeit.
Komentēt

Avots: Cālis.lv


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru