20 aizraujošas lietas, ko darīt Lietuvā. Dodamies pie kaimiņiem!

1 komentārs

Ja vēlies ceļot, bet nav daudz laika, sēdies mašīnā un izbaudi kaimiņu zemi.

1. Vikingu kuģis Viļņā

Vikingu kuģis Viļņā vilnius-tourism.lt
Uz vikingu kuģa pieredzēsi stāstījumu, dziedāšanas un airēšanas izpriecas, vienlaikus izbaudot Baltijas seno kultūru pilsētas vidū. Brauciens ir aptuveni pusotru stundu garš. Labākais ir tas, ka uz kuģa iespējams ņemt līdzi savas uzkodas un dzērienus.

Vairāk uzzini šeit.
Komentēt

2. Padomju kodolraķešu bāze

Padomju kodolraķešu bāze visitlithuania.net
Žemaitijas nacionālajā parkā atrodas īpašs muzejs, kas piedāvā retu iespēju iekļūt padomju kodolraķešu bāzes šahtās, kuras tur tika glabātas Aukstā kara laikā. Militāro lauku izveidoja karavīri, izmantojot tikai lāpstas. Daudzstāvu komplekss no ārpuses ir knapi saskatāms un to var apciemot tikai gida pavadībā.

Vairāk uzzini šeit.

Komentēt

3. Lietuvas safari Karklē

Lietuvas safari Karklē visitlithuania.net
Šīs vietas apmeklējums sniegs neaizmirstamu pieredzi. Tevi pārsteigs ievērojama putnu, vilku, lāču un pat bizonu daudzveidība. Ekskursijas laikā no rokas varēsi barot briežus un pat alni, kurš šeit tiek dēvēts par Mīlestību.

Vairāk uzzini šeit.
Komentēt

4. Mūmijas Svētā gara baznīcā

Mūmijas Svētā gara baznīcā ews.nationalgeographic.com
Šī baznīca ir slavena ar savām kapenēm, kur deviņos atsevišķos kambaros atrodas apmēram 2000 mumificēti līķi no 17. un 18. gadsimta. Tiek pieņemts, ka starp tiem atrodas Napoleona laika policisti.

Vairāk uzzini šeit.
Komentēt

5. Viļņas TV tornis ar rotējošu skatu istabu

Viļņas TV tornis ar rotējošu skatu istabu lithuania.travel
Viļņas TV tornis tiek izmantots radio un televīzijas pārraidēm, tomēr apmeklētājus tas piesaista ar pavisam ko citu. Rotējošais novērošanas klājs 19. stāvā paver skatu uz Viļņu 50 kilometru rādiusā.

Vairāk uzzini šeit.
Komentēt

6. Labas izklaides parks

Labas izklaides parks visitlithuania.net
Otrs lielākais piedzīvojumu parks Lietuvā atrodas netālu no galvaspilsētas Viļņas. 
Šeit tiek piedāvāts divus kilometrus garš tramplīns koku galotnēs un 40 nobraucieni pa virvi.

Vairāk uzzini šeit.

Komentēt

7. Runājošās statujas

Runājošās statujas Mirambles.com
MO muzejs Viļņā ielūdz tevi iepazīties ar 15 runājošām statujām, kuras ir animētas ar dažādām slavenu cilvēku balsīm. Vienkārši pabīdi savu viedtālruni pie statujas esošās atzīmes un sadzirdēsi leģendāro amerikāņu dziedātāju Frenku Zapa, franču rakstnieku Romēn Garī vai citas ievērojamas personības.

Vairāk uzzini šeit.
1 komentārs

8. Baro pīles Krievijas vēstniecības parkā

Baro pīles Krievijas vēstniecības parkā
Parks atrodas klusā un skaistā rajonā, ko apskauj koka mājas. Cilvēki, kuri dzīvo netālu, bieži vien šeit ierodas, lai pabaudītu dabu un barotu pīles.
Komentēt

9. Spoku tūre Viļņas vecpilsētā

Spoku tūre Viļņas vecpilsētā
Aiz vecpilsētas skaistajām baroka stila ēkām un baznīcām slēpjas asiņaini notikumi, slepkavības, spoki un runā, ka šeit esot pabijis pats Velns. Ja gribi uzzināt tumšus noslēpumus un atrast zīmējumu, uz kuru baidās paskatīties pat vietējie, tad šī tūre ir domāta tev.

Vairāk uzzini šeit.
Komentēt

10. Mirušās kāpas - smiltis, kuras "migrē"

Mirušās kāpas - smiltis, kuras "migrē"
Stiepjoties 60 metru augstumā, Mirušās kāpas slejas pāri veseliem četriem ciematiem, kuri smilšu vētras laikā tika aprīti posmā no 1675. līdz 1854. gadam. Vēl joprojām smiltis pārvietojas un katru gadu pārklāj zemi ar vienu metru smilšu. Šī vieta ir iekļauta UNESCO mantojumā un glabā daudz retu un trauslu augu.

Vairāk uzzini šeit.
Komentēt

11. Eiropā lielākais japāņu dārzs

Eiropā lielākais japāņu dārzs http://japangarden.lt/
Tradicionāli japāņu dārzu veido pieci elementi, no kuriem viens ir garīgais, bet pārējie četri – akmeņi, ūdens, augi un arhitektūra – materiālie.
Bieži vien tiek uzskatīts, ka japāņu dārzi tiek radīti pēc stingriem kanoniskiem noteikumiem. Patiesībā japāņu dārzu tradīcija paredz daudzus būtiskus noteikumus un dārza elementu tipus, bet tieši tas dod vietu improvizācijai.

Vairāk uzzini šeit.

Komentēt

12. Viļņas planetārijs

Viļņas planetārijs vilnius-tourism.lt
Viļņas Universitātes planetārijs ir vienīgais specializētais astronomijas un dabas zinātņu centrs Lietuvā, kur iespējams vērot zvaigznes. Izmantojot unikālas iespējas, var gadīties pat noķert kādu neparastu debess parādību. Planetārijs darbojas kopš 1962. gada.

Vairāk uzzini šeit.
Komentēt

13. Lietuvas ielu māksla

Lietuvas ielu māksla irishtimes.com

20 aizraujošas lietas, ko darīt Lietuvā. Dodamies pie kaimiņiem! streetartbln.com
2022. gadā Kauņa būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. Un ne velti tika izvēlēta tieši šī, nevis cita pilsēta. Šeit gandrīz uz katra stūra redzama māksla. Tādus sienas gleznojumus un graffiti darbus, kādi ir šeit, nav iespējams pamanīt katrā valstī.
Komentēt

14. DINO dinozauru parks

DINO dinozauru parks Dino Pramogų Parkas
Kurš teica, ka dinozauri ir izmiruši? Iespējams labākā vieta, kur izpriecāties bērniem. Ir jāņem vērā, ka parka izstaigāšanai būs nepieciešamas vismaz pāris stundas, tomēr garlaikoties šeit nesanāks - bez milzīgajiem zvēriem atradīsi arī citas izklaides.

Vairāk uzzini šeit.
Komentēt

15. Lietuvas tautas muzejs Rumsiskē

Lietuvas tautas muzejs Rumsiskē lithuaniatours.net
Šis ir viens no lielākajiem brīvdabas etnogrāfiskajiem muzejiem ne tikai Lietuvā, bet visā Eiropā. Te varēsi apskatīt mājas, kuras simbolizē kādu no kaimiņzemes reģioniem un atrodas savā dabiskajā vidē, nevis ir atvestas uz muzeju.

Katru gadu šeit norisinās 15 dažādu pasākumu, kuru laikā vēl vairāk paspēsi iepazīt Lietuvas kultūru. 

Vairāk uzzini šeit.
Komentēt

16. Ilūziju muzejs Viļņas centrā

400 kvadrātmetri, kuros iespējams atrast visneparastākos ilūziju izstrādājumus, instalācijas un materiālus. Ja jau Rīgā esi bijis Ilūziju muzejā, būs interesanti salīdzināt un papildināt sajūtas.

Vairāk uzzini šeit.
Komentēt

17. Botāniskais dārzs

Botāniskais dārzs vilnius-tourism.lt
Lielākais un augiem bagātākais botāniskais dārzs Lietuvā. Iespaidīgākie rododendru, liliju un peoniju stādi. Ja kājas būs piekusušas, personāls tev piedāvās pat izjāt ar zirgu. 

Vairāk uzzini šeit.
Komentēt

18. Art House kinoteātris

Art House kinoteātris GBTimes.com
Mazākais kinoteātris valstī ar tikai vienu ekrānu un 121 sēdvietu ir iemantojis vietējo apbrīnu un cieņu. Šeit cilvēki nāk jau kopš bērnības. Šeit tiek rīkoti vairāk starptautiski pasākumi, lai veicinātu Lietuvas filmu kultūru un izglītību. Ja esi cilvēks, kuram nepatīk komerciālais kino, tad šī vieta būs kā radīta tev.

Vairāk uzzini šeit.
Komentēt

19. Slavenais krusta kalns

Slavenais krusta kalns lonelyplanet.com
Jau kopš 19. gadsimta šeit tiek likti krusti, kā rezultātā izveidojies vesels kalns. Šī varētu būt viena no iedvesmojošākajām vietām, kuru apskatīt pie mūsu kaimiņiem. Šeit atrodami arī krusti kā piemiņas zīmes tiem, kuri padomju laikos tika izsūtīti uz Sibīriju.

Vairāk uzzini šeit.
Komentēt

20. Genocīda upuru piemiņas muzejs

Genocīda upuru piemiņas muzejs vacationidea.com
Muzejs tika izveidots 1922. gadā pēc prezidenta aicinājuma. Šeit prieku un sajūsmu nebūs iespējams izjust, toties interesentiem būs laba iespēja iepazīties ar attēliem, dokumentiem un pat izstaigāt dažus pazemes kambarus, lai pieredzētu Padomju Savienības okupācijas sajūtas toreizējo iedzīvotāju acīm.

Vairāk uzzini šeit.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri