25 foršas lietas no Igaunijas. Daudz laimes dzimšanas dienā!

Komentēt

24. februārī Igaunija svinēs savu simto dzimšanas dienu. Mēs svinēsim ar to!

1. Tallinas iedzīvotājiem sabiedriskais transports ir bez maksas

Tallinas iedzīvotājiem sabiedriskais transports ir bez maksas
Igaunijas galvaspilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem sabiedriskais transports ir bez maksas. Pārējiem par braucienu ir jāmaksā divi eiro.
Komentēt

2. Tallinas lidosta

Tallinas lidosta
Lennarta Meri Tallinas lidosta ir atzīta par vienu no labākajām pasaulē, savukārt Eiropas lidostu topā tā ierindojas trešajā vietā. 
Tu sapratīsi, kāpēc, kad izlasīsi šo.
Komentēt

3. Zinātnes centrs AHHA

Zinātnes centrs AHHA
Protams, nepieminēt interaktīvo zinātnes centru AHHAA būtu dīvaini. Īpaši aizraujoši tajā ir tas, ka izmēģināt daudzas lietas iespējams arī pašiem. Tur notiek īsts kosmoss. 
Vairāk par centru šeit
Komentēt

4. Vīrelaidas salas

Mēs visi zinām, ka Igaunija ir bagāta ar savām mazajām, skaistajām saliņām, kuru kopējais skaits pārsniedz 1500. Taču ir viena sala, kas mums tiešām šķiet forša - Vīrelaidas. Ja vēlies aizvadīt neaizmirstamu laiku ar draugiem vai kolēģiem, tad noteikti izmanto izdevību noīrēt veselu salu tikai jūsu vajadzībām. 
Sīkāk par salu šeit

Komentēt

5. Meža skaļruņi Veru apriņķī

Meža skaļruņi Veru apriņķī
RMK Pähni Dabas centra eglainē atradīsi meža skaņu namiņus - trīs milzīgus gaiša koka ruporus jeb Ruup, kuru diametrs ir trīs metri. Tajos var sēdēt un klausīties meža skaņās, kā arī pats kaut ko ieskandināt.  
Vairāk par skaļruņiem šeit.
Komentēt

6. "Pisi duši all!"

"Pisi duši all!"
Lai taupītu resursus, iedzīvotāji tiek aicināti čurāt dušā - tādējādi ieekonomēt ūdeni.
Vairāk par akciju šeit

Komentēt

7. Igaunijā atrodas, iespējams, skaistākā slidotava pasaulē

40 kilometru attālumā no Tallinas atrodas Rummu karjers, kas ziemā pārvēršas par slidotavu. Piedzīvojumu meklētāji dodas slidot tur, kur vēl tikai pagājušajā gadsimtā turēja ieslodzītos. Kāpēc? Lasi šeit.
Komentēt

8. Asprātīga valsts tūrisma reklāma

Reklāmas galvenais tēls ir ar bārdu apaudzis mežavecis rūtainā flaneļa kreklā - bet viņš nav hipsteris, viņš patiesi mīt dabā, nevis kādā koncepta kafijas bārā.
Komentēt

9. Pirmās trīnes Olimpiskajās spēlēs

Pirmās trīnes Olimpiskajās spēlēs
2016. gadā pirmo reizi olimpisko spēļu vēsturē piedalījās trīnes: maratonistes Līna Luika, Leila Luika un Lilija Luika. Medaļas meitenes nedabūja, taču trīs vienādas māsas olimpiskajās spēlēs - foršs fakts.
Komentēt

10. "12 mēneši" igauņu valodā izklausās nedaudz neķītri

"12 mēneši"  igauņu valodā izklausās nedaudz neķītri
Tā jau no pirmā acu skatiena, nekas īpašs netiek pamanīts, taču mēs vienkārši neprotam to pareizi izrunāt. Pareizi ir šādi:

11. Ööloom miega maskas

Ööloom miega maskas
No filca veidotas dzīvnieku maskas patīkamākam un ilgstošākam miegam. 

Vairāk par maskām šeit.
Komentēt

12. Ewert and The Two Dragons

Ewert and The Two Dragons
Ar šiem igauņu džekiem Prāta Vētra iedziedājusi vienu no saviem pēdējiem hitiem We Wait For the Light, kas 2017. gada rudenī skaneja galvās teju visiem. Taču puišiem ir arī citas, ne mazāk lipīgas dziesmas. Piemēram, Good Man Down mums šķiet ļoti melodiska. Un klips arī skaists.

13. Renard Motorcycles

Renard Motorcycles
Tallinā ražo, lūk, šādus modernus motociklus. Cik viens maksā maksā nav zināms, taču izskatās pēc dārga prieka.

Vairāk par motociklu šeit.

14. Skype

Skype
2003. gadā trīs klasesbiedri, Jaan Tallinn, Ahti Heinla un Priit Kasesalu, uzrakstīja programmatūru, kuru vēlāk izmantos visa pasaule, sazinoties caur Skype.
Komentēt

15. Košļājamās Draakon končas

Košļājamās Draakon končas
Mmm... šos saldos "pūķīšus" noteikti ir nogaršojis katrs.
Komentēt

16. Ātrie igauņu puiši

Igaunijas un Latvijas kopražojums - detektīvkomēdijas stāsts - balstīts uz patiesiem notikumiem, kas norisinājās 20. gadsimta 80. gados. Trīs igauņu puiši ir noguruši no ikdienas rutīnas un ar piepūšamo laivu aizbēg uz Zviedriju, jo vēlas uzsākt lielisku dzīvi, kādu ir redzējuši seriālos Miami Vice un Santa Barbara.
Ir vērts!

Komentēt

17. Rakksakk

 Rakksakk
No koka darināti aksesuāri, kas pasargās tavas brilles un telefonu no nejaušiem kritieniem. Turklāt iegādaties var ne tikai maciņus, bet arī dažādu izmēru somas.
Vairāk par Rakksakk šeit.
Komentēt

18. Vana Tallinn

Vana Tallinn
Viens no igauņu populārākajiem dzērieniem - tumši brūns liķieris - ietver specifiskas garšas īpatnības. Recepti izveidojis zinātnieks Liviko sešdesmitajos gados, kad tas ātri kļuva par tā laika PSRS iecienītāko dzērienu. Esi garšojis?
Komentēt

19. Balti Jaama tirgus

Nesen pēc rekonstrukcijas Tallinā tika atklāts Jaama tirgus. Modernā ēkā atradīsi ne vien vietējo zemnieku produktus, bet arī vintage apģērbus un citas interesantas un garšīgas lietas.
Komentēt

20. Spoguļmājas ÖÖD

Spoguļmājas ÖÖD
Igauņu kompānija ÖÖD šīs mājas piedāvā iegādāties kā mazu biznesu. Viņi tās iekārtojuši un izveidojuši piemērotas izīrēšanai Airbnb vai Booking.com, kā arī privātai lietošanai, ja vien ir tāda vēlme. Māja nopērkama ar visu iespējamo komplektāciju, sākot ar mēbelēm un beidzot ar apsildīšanas un drošības sistēmu.

Vairāk par ÖÖD šeit.
Komentēt

21. Igaunijas Aizsardzības līga pret lietuviešiem

Igaunijas Aizsardzības līga pret lietuviešiem
Pirms kāda laika internetā popularitāti guva lietuviešu projekts: noraudājušies vīrieši parādīja savu atteiksmi pret obligāto iesaukumu armijā. Savu atbildi šim projektam sagatavojusi Igaunijas Aizsardzības līga. Priecīgi brīvprātīgie izrāda sajūsmu par iespēju iestāties organizācijā, kas ir ekvivalents latviešu zemessardzei.

Vairāk par projektu šeit.

25 foršas lietas no Igaunijas. Daudz laimes dzimšanas dienā!

25 foršas lietas no Igaunijas. Daudz laimes dzimšanas dienā!

22. RØST

RØST
Iespējams, foršākā Tallinas beķereja, kuras dēļ daudzi dodas uz Rotermana kvartālu. Te var izbaudīt pašceptu maizi, gardas kanēļmaizītes - ceptas skandināvu stilā - ar kardamona piegaršu. Un, protams, īpaši garga kafija. 

Vairāk par RØST šeit.

Komentēt

23. Paganamaa skatu tornis

Skatu tornis atrodas gleznainā ainavu rezervātā Vartu pagastā, pie Latvijas robežas un no tā paveras burvīgi skati uz Latviju.

Vairāk par Paganamaa skatu torni šeit.
Komentēt

24. Telliskivi radošā pilsētiņa

Telliskivi radošā pilsētiņa
Tallinas kādreizējā industriālajā teritorijā tagad iemājojušas kultūras iestādes, restorāni, bāri, darbnīcas un pat biroji. Šeit ir sastopami forši cilvēki un notiek kultūras notikumu. 

Vairāk par Telliskivi šeit
Komentēt

25. Senākā aptieka Eiropā

Senākā aptieka Eiropā
Tallinas galvenā aptieka jeb Tallinna Raeapteek vēstures avotos pirmoreiz minēta 1422. gadā. 595 gadus vecā aptieka darbojas joprojām. 

Vairāk par Raeapteek šeit

Komentēt

Pagājušo nedēļu savu simtgadi atzīmēja Lietuva. Izlasi, kāpēc mēs to mīlam rakstā 25 foršas lietas no Lietuvas.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru