Igauņi, izliekoties par Latvijas pagasta kolektīvu, tiek uz mūsu deju svētkiem!

1 komentārs

Tas pierāda - ja kaut ko ļoti vēlies, atliek vien saņemties, uzšūt tautas tērpu un izlikties, ka iederies!

Tālredzīgi un gudri Munameģa apkaimes iedzīvotāji atraduši veidu, kā piedalīties mūsu Dziesmu un Deju svētkos - kā izrādās, ir tikai ļoti jāgrib. Un jāsadraudzējas ar pierobežas latviešiem, jāatrod kultūras nams, kas ļauj izlikties par Latvijas deju kolektīvu, jāiemācas dejas, jāuzšuj tērpi.

Tā izdarīja Hānjas dejotāji, kuri deju svētku laukumā dosies kā Veclaicenes kultūras nama deju kolektīvs “Korneti”.

Kā izrādās, draudzība ar pierobežas latviešiem Hānjas dejotājus vieno jau sen.

Šīs idejas autors Aigars Tūiss stāsta, ka viss sācies kā joks. Pēc pēdējiem igauņu deju svētkiem jautrā noskaņā sprieduši – Igaunijas un Somijas svētkos esam bijuši, kāpēc gan nemēģināt ielavīties arī pie latviešiem:

“Mūsu kolektīva vadītāja Ulvi teica: pat ja mēs netiksim uz latviešu deju svētkiem, vismaz mums grupā būs astoņi vīri ar taisnām mugurām!” 

“Korneti” Latvijas svētkos startēs senioru grupā, kur vieglāki deju soļi. Dejotāji cer, ka stadionā lielu grūtību saprast norādes nebūs – svētku pieredzes netrūkst un vienmēr jau varot pajautāt arī kaimiņiem.

Šī piedzīvojuma galvenā līdzzinātāja no Latvijas puses ir Veclaicenes tautas nama vadītāja Maija Rozīte. Viņu var satikt tautas namā Kornetos vien dažus kilometrus no Igaunijas robežas. Mazajam Veclaicenes pagastam ar trijiem simtiem iedzīvotāju sava deju kolektīva un kora nav. Ir tikai ansambļi. Tāpēc labprāt atļāvuši kultūras namā uz brīdi iemājot kaimiņiem. Rozīte atzīst – te, pierobežā, valstu robežas nejūt. Arī igauņi ir savējie.

9ks1.jpg
Māra Rozenberga

Igauņi mierā nelikušies, sarunājuši palīgos Jaunalūksnes deju kolektīva “Kolberģis” vadītāju Eināru Strapcānu, kurš piekritis kopā ar igauņu deju kopas vadītāju Ulvi Tommiku aizvest dejotājus līdz svētkiem, vienojušies ar Veclaicenes tautas nama vadītāju par Latvijas mājvietu un ķērušies pie darba. Latviešu tautastērpus palīdzējis sagādāt Alūksnes novads.

Avots: www.lsm.lv 


Vērts izlasīt
Komentāri