16 mākslas izstāžu pērles Viļņā. Ceļvedis iedvesmojošai ekskursijai

Komentēt

Kaimiņos vari atrast lieliskus mākslas centrus un radošus iedvesmas avotus.

1. MO muzejs

MO muzejs
Tas ir Viļņas jaunākais muzejs, kurā mājo vairāk nekā 4500 lietuviešu laikmetīgās mākslas darbi, radīti laikā no 1960. gada līdz šodienai. Muzejs sniedz lielisku iespēju iepazīt Lietuvas mākslas pasauli modernā vidē - pats muzejs ir gluži kā mākslas darbs un tiek uzskatīts par vienu no ambiciozākajiem laikmetīgās arhitektūras projektiem.  
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

2. Užupis mākslas inkubators

Užupis mākslas inkubators
Šeit - mājā un tās dārzā - briest sava veida radošā revolūcija - mākslinieki no visas pasaules strādā un dzīvo īstu kopienas dzīvi. Te neformālā gaisotnē rodas moderni mākslas darbi un dārzs, kas dekorēts ar skulptūrām un instalācijām, pats par sevi jau ir brīvdabas galerija.  
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

3. Tartle

Tartle
Viena no nozīmīgākajām privātajām mākslas kolekcijām Lietuvā piedāvā ieskatu lielākajā mākslas darbu apkopojumā tieši par Viļņu. Te atrodamas gleznas, skulptūras, vecas kartes, vēsturiskas liecības un viena no pirmajām gramatām, kas publicēta lietuviešu valodā -  Postilė (Autors Jonas Bretkūnas). Centrs ir veltīts Lietuvas mantojumam un iepazīstina ar valsts vēsturi caur mākslas prizmu. Vizīte jāpiesaka iepriekš. 
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

4. Literatūras iela

Literatūras iela
Uz šīs ielas reiz dzīvoja lietuviešu dzejnieks Adomas Mickevičius. Šodien ielas sienas ir apzīmētas ar apmēram 200 mākslas darbiem, kurus radījuši mākslinieki, lai godinātu kādu sevis izvēlētu literatūras personību. Portreti tiek veidoti no metāla, stikla, koka un citiem materiāliem. 
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

5. Samuela Baka muzejs

Samuela Baka muzejs
Muzejs ir veltīts Lietuvā dzimušo ebreju mantojumam, tajā atrodami vairāk nekā 100 darbi, kurus dāvājis Samuels Baks, kurš dzīvojis Lietuvā. Muzejā atrodama arī piemiņa 19. gadsimta Viļnas ebreju kopienas grāmatai. Pasaulē ievērojamais mākslinieks nolēma dibināt šo muzeju savā vārdā, savā dzimtajā pilsētā. 
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

6. Vārtu galerija

Vārtu galerija
Lielākā privātā galerija Lietuvā piedāvā plaša spektra moderno mākslu, neierobežojot izvēlēto tematiku. Galerija veido izstādes gleznām, fotogrāfijām, video un audio mākslai, kā arī ir vieta koncertiem. Galerija atspoguļo Baltijas mākslinieku intereses mākslas pasaulē. 
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

7. Laikmetīgās mākslas centrs

Laikmetīgās mākslas centrs
Lielākais laikmetīgās mākslas centrs Baltijā veicina laikmetīgās lietuviešu mākslas attīstību un integrāciju globālā kontekstā, sniedz sabiedrībai ieskatu jaunās laikmetīgās mākslas tendencēs un dod mājvietu ceļojošām izstādēm. Šajā modernajā ēkā atrodamas 20. un 21. gadsimta mākslas, mūzikas, dejas, modes un kino izstādes.
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

8. Laikmetīgās mākslas centra skulptūru parks

Laikmetīgās mākslas centra skulptūru parks
Mākslas centra brīvdabas dārzs apvieno mākslinieku telpiskās idejas, izceļot arhitektūras kopienas pilnību un vērtību. Vasarā šeit notiek arī filmu vakari.
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

9. Atvērtā galerija

Atvērtā galerija
Šī unikālā brīvdabas mākslas galerija ir palīdzējusi atdzīvināt iepriekš pamestu pilsētvides rajonu. Te atrodami mākslas darbi, kurus veidojuši gan lietuvieši, gan ārzemnieki. Te atrodamas apzīmētas sienas, instalācijas, skulptūras, uzvedumi, kā arī tiek rādītas mazbudžeta filmas. 
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

10. Galerija (AV17)

Galerija (AV17)
Šī galerija sadarbojas ar labi zināmiem laikmetīgās skulptoriem un juvelieriem. Te bieži izstāda arī pavisam jaunu mākslinieku darbus. Galerijā notiek radošās darbnīcas, lekcijas un neformālas tikšanās ar māksliniekiem. 
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

11. Pamėnkalnio galerija

Pamėnkalnio galerija
Pēdējo 50 gadu laikā galerija daudzreiz mainījusies, taču nemainīgi ir lietuviešu mākslas darbi, kurus te iespējams aplūkot. Te mākslas darbus iespējams arī iegādāties. Katru aprīli šeit skatāmas lietuviešu karikatūristu izstādes. 
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

12. Viļņas Mākslas akadēmijas izstāžu zāle

Viļņas Mākslas akadēmijas izstāžu zāle
Tā ir vieta, kur patvērumu atrod studentu, absolventu un pasniedzēju mākslas darbu izstādes, radošās darbnīcas un dažādas konferences. Te nonāk daudz mākslas pasaules eksperimentu, un jaunie māklsinieki ir aicināti šeit gūt iemaņas un izstādīt savus darbus.
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

13. Projekts "Editorial"

Projekts "Editorial"
Tā ir modernās mākslas cienītaju kopiena, kas kalpo kā platforma, kur satiekas eksperimentālie mākslinieki un publika. Te mājo redaktoru ofisi vairākiem lietuviešu mākslas medijiem un dažādas vietējo un ārvalstu mākslinieku izstādes. 
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

14. Jonas Mekas vizuālās mākslas centrs

Jonas Mekas vizuālās mākslas centrs
Izstādes šeit iepazīstina ar jauniem kino māksliniekiem, video un datoru mākslas veidotājiem. Šajā centrā jaunie mākslinieki sev atrod piederīgu vietu, māksla šeit ir klātesoša un tiek radīta ik brīdi un reiz var tikt uzskatīta par avangardu. 
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

15. Nacionālā mākslas galerija

Nacionālā mākslas galerija
Pirmais multifunkcionālais kultūras un mākslas centrs atvērās pēc Lietuvas neatkarības atjaunošanas. Šodien tas ir lielisks Lietuvas laikmetīgās arhitektūras piemērs. Pastāvīgā izstāde piedāvā apskatīt laikmetīgo Lietuvas mākslu no 20. un 21. gadsimta, tai skaitā skulptūras, gleznas, instalācijas, fotogrāfijas, video mākslu.  
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

16. Ruperta izglītības, rezidences un izstāžu centrs

Ruperta izglītības, rezidences un izstāžu centrs
Šī ir sadarbībai draudzīga vide, kurā norisinās mākslas lekcijas un laboratorijas, netradicionālas laikmetīgās mākslas izstādes, filmu seansi. Šeit satiekas mākslinieki un mākslas darbi no visas pasaules, un centra lasītavā atrodamas vairāk nekā 200 grāmatas par moderno mākslu.
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru