Kauņā atrodas senākais funikulieris Eiropā, un tas ir pieejams visiem

1 komentārs

Vienīgā pilsēta valstī, kurā atrodas šis vēsturiskais transportlīdzeklis.

Funikulieris, kas ceļ pasažierus kalnā, ir sastopams daudzās valstīs, taču šis Žaliakalnis funikulieris Kauņā ir viens no senākajiem ne tikai Lietuvā, bet arī visā pasaulē, turklāt tas vēl joprojām ir ļoti labā stāvoklī un atvērts apmeklētājiem.

Funikulieris, kas ceļ pasažierus kalnā, ir sastopams daudzās valstīs, taču šis Žaliakalnis funikulieris Kauņā ir viens no senākajiem ne tikai Lietuvā, bet arī visā pasaulē, turklāt tas vēl joprojām ir ļoti labā stāvoklī un atvērts apmeklētājiem.  Xeraphin

Pirmajiem izbraucieniem trase tika atklāta 1931. gadā un tā stiepjas no Vitauta Dižā Kara muzeja līdz Kauņas Kristus augšāmcelšanās baznīcai.

Pirmajiem izbraucieniem trase tika atklāta 1931. gadā un tā stiepjas no Vitauta Dižā Kara muzeja līdz Kauņas Kristus augšāmcelšanās baznīcai. Dāvis Kļaviņš

Maršruta garums ir 142 metri.

Viens brauciens ilgst apmēram 2 minūtes.

Viens brauciens ilgst apmēram 2 minūtes. Agentika

Oficiāli tas tika atklāts 1931. gada 5. augustā un sākumā bija tikai viens pasažieru vagons, otrs pildīja platformas funkciju ar akmeņiem, lai balansētu pārvietošanos.

Oficiāli tas tika atklāts 1931. gada 5. augustā un sākumā bija tikai viens pasažieru vagons, otrs pildīja platformas funkciju ar akmeņiem, lai balansētu pārvietošanos. Visit Kaunas

Runā, ka funikuliera celtniecību kontrolējis pats Lietuvas prezidents Antanas Smetona.

Runā, ka funikuliera celtniecību kontrolējis pats Lietuvas prezidents Antanas Smetona. tv3.lt

Laika periodā no 1935. gada līdz 1937. gadam funikulieris tika rekonstruēts: uzcēla jaunus un lielus vagonus, kā arī iekāpšanas vietā izveidoja ērtu pieturas staciju.

Laika periodā no 1935. gada līdz 1937. gadam funikulieris tika rekonstruēts: uzcēla jaunus un lielus vagonus, kā arī iekāpšanas vietā izveidoja ērtu pieturas staciju. Tours to the Baltic States

1992. gadā atkal notika remontdarbi un vagoni tika pārveidoti pēckara laika stilistikā, braukšanas laikā tajos sāka skanēt mūzika, bet darbiniekiem bija jāģērbjas 1951. gada stila formās.

1992. gadā atkal notika remontdarbi un vagoni tika pārveidoti pēckara laika stilistikā, braukšanas laikā tajos sāka skanēt mūzika, bet darbiniekiem bija jāģērbjas 1951. gada stila formās.

Kopš 1993. gada tas ir iekļauts Lietuvas kultūras pieminekļu sarakstā.

Kopš 1993. gada tas ir iekļauts Lietuvas kultūras pieminekļu sarakstā.

Biļetes cena ir nieka 50 centi, tāpēc, atrodoties Kauņā, noteikti neaizmirsti par šo patīkamo atrakciju.

Biļetes cena ir nieka 50 centi, tāpēc, atrodoties Kauņā, noteikti neaizmirsti par šo patīkamo atrakciju. leomartyna

Starp citu, Kauņā atrodas arī Aleksota funikulieris, kurš savieno vecpilsētu ar Aleksota pakalnu. Tas ir tikai nedaudz jaunāks un tika uzbūvēts 1935.gadā.

Starp citu, Kauņā atrodas arī Aleksota funikulieris, kurš savieno vecpilsētu ar Aleksota pakalnu. Tas ir tikai nedaudz jaunāks un  tika uzbūvēts 1935.gadā.

Vērts izlasīt
Komentāri