25 foršas lietas, kuras šogad jāredz Baltajā naktī. Negulēsim!

Komentēt

Priekšnesumi, instalācijas un mūzika - viss izbārstīts pa Rīgu, lai interesantāk.

Naktī no 8. uz 9. septembri jau trīspadsmito gadu pēc kārtas Rīgā notiks mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts". Tās ideja ir padarīt laikmetīgo mākslu pieejamāku iedzīvotājiem, vienu nakti gadā iesaistot interesentus daudzveidīgās mākslas norisēs. 

Arī šogad Rīgā pieredzēsim daudz foršu pārsteigumu un atklājumu, un garlaicīgi nebūs nevienam.

1. Spectare

Spectare baltanakts.lv
Būs iespēja pārvarēt sevi un pietuvoties mākoņiem, kāpjot izgaismotajā „Gandra” kāpšanas tornī, tāpat apmeklētāji varēs baudīt gaismas ilūzijas, vērojot divdimensionālu ēnu spēļu pasauli un paši kļūstot par daļu no tās, kā arī apgūt dabas krāšņumu tās dažādajās proporcijās un ieraudzīt to, kam ikdienā ļaujam aizslīdēt.

Spied šeit un uzzini, kur notiks.Komentēt

2. H/FEM filmas

H/FEM filmas baltanakts.lv
Bārā „Hāgenskalna komūna” skatāmas mediju mākslinieces Ievas Balodes un „Baltic Analog Lab” atlasītas un mākslinieciski ietekmētas erotiska rakstura filmas. Tajās tiek kritiski pētīta dzimumloma un varas attiecības kinematogrāfā. Pasākumā skanēs tikai sieviešu izpildīta mūzika.

Vecuma ierobežojums 16+

Spied šeit un uzzini, kur notiks.

Komentēt

3. Klīversalas kvartāla mākslas telpa

Klīversalas kvartāla mākslas telpa baltanakts.lv
Klīversalas kvartāla mākslas telpas projekts ar gaismu un attēlu projekciju saspēli aicinās rīdziniekus un Rīgas viesus iepazīt Voldemāra Irbes, Konrāda Ubāna un citu mākslinieku daiļradi, kā arī ieskatīties Klīversalas vēstures līkločos. 

Spied šeit un uzzini, kur notiks.

Komentēt

4. Skaņu mežs Baltajā naktī 2018

Skaņu mežs Baltajā naktī 2018 baltanakts.lv
„Skaņu mežs” savu „Baltās nakts” koncertvakaru ir nolēmis veidot kā minifestivālu – ar iespējami dažādām un pārsteidzošām mūzikas izteiksmēm, kas iemieso sevī festivāla virsuzdevumu: atainot mūsdienu mūzikas inovācijas un eksperimentus. 

Spied šeit un uzzini, kur notiks.

Komentēt

5. Virtuālais skūpsts

Virtuālais skūpsts baltanakts.lv
Nīderlandiešu mākslinieki Kārena Lansele (Karen Lancel) un Hermens Māts (Hermen Maat) ar līdzdalības performances „Virtuālais skūpsts” seansiem visas nakts garumā demonstrēs, kā skūpstu un tā intimitāti var pārnest tiešsaistē. Projektā mākslinieki veic izpēti par jaunākajām tehnoloģijām, sociālajiem aspektiem, lai izstrādātu interfeisu, kas savieno vairāku cilvēku smadzeņu signālus.

Spied šeit un uzzini, kur notiks.

Komentēt

6. Videogrāfija XIII - Space textures

Videogrāfija XIII - Space textures baltanakts.lv
Projekts, kas idejiski ir kā turpinājums iepriekšējo gadu „Baltās nakts” pasākumam „VIDEOGRĀFIJA”. Projekts iekļaujas foruma programmā jau vairāk nekā desmit gadus pēc kārtas un turpina drosmīgi atspoguļot videomākslas un mūzikas mijiedarbības spēku.

Koncertā ietverti Īrijas, Vācijas, Grieķijas, Lielbritānijas un Latvijas vizuālās, video un audio mākslinieku priekšnesumi uz vienas skatuves. 

Spied šeit un uzzini, kur notiks.

Komentēt

7. Augstāk par sevi

Augstāk par sevi baltanakts.lv
Bungas var sist ar vālīti, slotiņu, roku, pat ar kāju... Bet mums ir plāns radīt gana lielas bungas, ko spēlēt varēs ar velosipēdu. Tās spēlēs profesionāls kaskadieris uz divriteņa, tikpat profesionāls mūziķis aiz pavadošo bungu sekcijas. 

Priekšnesumi plkst. 20.30, 21.30 un 22.30

Spied šeit un uzzini, kur notiks.

Komentēt

8. Kaimiņu būšana

Kaimiņu būšana baltanakts.lv
Kaimiņi ir raiba publika ar dažādām spējām, interesēm un uzskatiem. „Kaņepes Kultūras centrs” aicina baudīt telpu, kurā varam satikties un svinēt mūsu daudzveidību. Programmā staigāšanas pa virvi jeb „slackline” performances, dzīvā mūzika un laikmetīgais cirks. 

Spied šeit un uzzini, kur notiks.

Komentēt

9. Baltijas animācijas īsfilmas un radošā darbnīca

Baltijas animācijas īsfilmas un radošā darbnīca baltanakts.lv
Kinoteātris „Kino Bize” aicina ģimenes ar bērniem uz Baltijas valstu animācijas īsfilmu programmu. Filmu programma ir 1,5 stundas gara, katrai valstij atvēlētas 30 minūtes.

Programmā ir iekļautas 19 īsfilmas, kas tapušas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā dažu pēdējo gadu laikā. Īsākās filmas ir tikai vienu minūti garas, savukārt garākā īsfilma ilgst 12 minūtes.

Spied šeit un uzzini, kur notiks.
Komentēt

10. Starpstāvoklis. Vibrācija

Starpstāvoklis. Vibrācija baltanakts.lv
Skatītāji, instalācijas telpas daudzo ekrānu ietverti, nokļūs mitoloģiskā laivā, kura tos izvizinās caur dažādiem apziņas stāvokļiem, ļaujot pieredzēt skaņas un attēla dzimšanu, kā arī ielūkoties sevī, kur mūs ved mūsu šābrīža apziņas stāvoklis. 

Spied šeit un uzzini, kur notiks.

Komentēt

11. Baltie apokalipses jātnieki

Baltie apokalipses jātnieki baltanakts.lv
Instalācija „Baltie apokalipses jātnieki” vēsta par mākslas personībām, kuras bijušas klāt un ir daļa no Latvijas sabiedrības un valsts šo 100 gadu laikā, kuras tiekušās pēc labā, skaistā un cienījamā, atklājot savu dvēseli visdažādākajās mākslas izpausmēs.

Tā izvietota vienlaikus pie Latvijas Mākslinieku savienības muzeja un LMS Radošajā kvartālā „Kombināts MĀKSLA”.

Komentēt

12. Viļņu lauks

Viļņu lauks baltanakts.lv
„Wave Field” jeb „Viļņu lauks” ir Kanādas mākslinieku veidots interaktīvs pilsētvides objekts. To veido ar gaismas un skaņas partitūru papildinātas šūpoles, kuras iekustinot ikviens kļūst par mākslas darba daļu.

Spied šeit un uzzini, kur notiks.

Komentēt

13. Baltic Stencil

Baltic Stencil baltanakts.lv
Projekta „Baltic stencil” ietvaros ar laikmetīgās dejas performancēm tiks atklāti vairāki igauņu autoru radīti ielu mākslas darbi Rīgas pilsētvidē, kuri ne tikai savus vēstījumus nodos divdimensionālā plaknē, bet arī „atdzīvosies” ar īpašu papildinātās realitātes aplikācijas palīdzību.

Atrašanās vietas: Kalnciema kvartāls un Pazemes tunelis starp 13. janvāra ielu un „Origo”.
Komentēt

14. Mākslas tramvajs "Straume mirdz"

Mākslas tramvajs "Straume mirdz" baltanakts.lv
Mākslas tramvajs „Straume mirdz” – mirdzoša upe, kas traucas cauri Rīgai un, vizuļojoties gaismā, atstaro Baltijas tautu etnogrāfiskās spēka zīmes un amuletus. Gaismas efekti, ritmiskas etno, folkmūzikas un elektronikas savienojums Baltijas DJ izpildījumā. 

Divi tramvaji kursēs visu nakti maršrutā no Ausekļa ielas līdz Mežaparkam un atpakaļ.


Komentēt

15. Okeanos

Okeanos baltanakts.lv
Mākslinieka Voldemāra Johansona veidotais „OKEANOS” darbojas kā īstermiņa atmiņas cilpa, uztverot aktuālās tendences interneta lietotāju publicētajā attēlu plūsmā. Šie plūdi tiek pārvirzīti telpiskā 3D visumā, kur brāžas attēlu straume ar ātrumu, kas pārsniedz cilvēka uztveres spēju patērēt redzes sajūtas.

Rezultāts ir vizuālas informācijas pārsātinājums, kas satur attēlu pārbagātību, kamēr paši attēli paliek apslēpti kustības straujumā un žilbinošā attēlu troksnī.

Spied šeit un uzzini, kur notiks.

Komentēt

16. 100 kluba "Melnā piektdiena" apmeklētāji

100 kluba "Melnā piektdiena" apmeklētāji baltanakts.lv
„Latvijas Gada balvas 2016” ieguvējs, fotomākslinieks Aleksejs Aļifanovs ir apvienojis vienā izstādē simts dažādu cilvēku portretus un izveidojis Latvijas simtgadei veltītu fotoizstādi „100 kluba „Melnā piektdiena” apmeklētāji”, kas atspoguļo mūsu sabiedrības kultūras dažādību.

Visos prortretos redzami kluba „Melnā piektdiena” pastāvīgie apmeklētāji. Kas zina, varbūt ieraudzīsi tur arī savu seju...

Spied šeit un uzzini, kur notiks.

Komentēt

17. Pazudis un atrasts

Pazudis un atrasts baltanakts.lv
„Pazudis un atrasts” ir kompiozīcija no cilvēku balsīm, kas runā izzudušās, apdraudētās un atdzīvinātās valodās. Balsis runā atšķirīgi – dažas dzied, citas stāsts stāstus, lasa vārdnīcu šķirkļus, kavējas atmiņās, citē laika ziņas vai diksutē par automāšīnu problēmām. 

Spied šeit un uzzini, kur notiks.

Komentēt

18. Fresku improvizācija

Fresku improvizācija baltanakts.lv
Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls „2ANNAS” aicina uz īpaši atlasītu Baltijā veidoto īsfilmu programmu „Baltijas īsfilmas un muzikālā performance „Fresku improvizācija””. Programma ir sadalīta četros seansu blokos, starp tiem norisināsies mūzikas un balss laikmetīgās improvizācijas meistaru priekšnesumi. 

Notikuma vietas: Kinoteātris „Splendid Palace" un „K.Suns”.
Komentēt

19. Terrain Vague

Terrain Vague baltanakts.lv
Britu skaņu mākslinieka Džona Lova brīvdabas skaņas instalācija tapusi pēc ilgiem klejojumiem pa Rīgu dažādās diennakts stundās un laika apstākļos. Ar skaņu ierakstu, tekstu un fotogrāfiju palīdzību Džons dokumentēja liminālas vietas un teritorijas. Rezultātā tapušas četras kompozīcijas četros pamestos Pārdaugavas objektos ar neizskaidrojamu praktisko vai estētisko funkciju. 

Skaņu instalācija „Terrain Vague” aicina apceļot šīs vietas un ieklausīties, kā tās skan, pievēršot uzmanību neredzamām detaļām pilsētas ainavā.

Instalācijas atradīsies dažādās vietās Pārdaugavā.
Komentēt

20. The beat hotel Pils/Riga

The beat hotel Pils/Riga baltanakts.lv
Mūziķi, mākslinieki, teorētiķi un dzejnieki izveidojuši foršu pasākumu. Šeit tiks inscenēti reālās leģendārās „bītu” viesnīcas apstākļi improvizējošu labāko Latvijas džeza mūziķu, iereibušu praviešu un aizgrābtu dzejnieku vadībā.

Spied šeit un uzzini, kur notiks.
Komentēt

21. Playback

Playback baltanakts.lv
„Playback” izrādes nereti sauc par dzīvo stāstu teātri. Tas ir improvizācijas veids, kas notiek interaktīvā sasaistē ar skatītāju. Šādas „Playback” teātra izrādes notiks “Baltajā naktī” Ojāra Vācieša muzejā. Vakara gaitā varēs noskatīties divas režisores Beatas Bērziņas veidotas izrādes – „Ceļojums apkārt radīšanas priekam/bēdām” un „„Kad es augu….” vs „Viņi neko nesaprot!””

Spied šeit un uzzini, kur notiks.
Komentēt

22. Balto cimdiņu epifānijas

Balto cimdiņu epifānijas baltanakts.lv
Puspubliskas literāru epizožu izspēles neikdienišķā grāmatnīcā – baltos cimdos un neona gaismās. Bez lielām skatuvēm, bet pašu priekam un atmiņām. Un visi – baltos cimdos, grāmatās un smieklos.

Spied šeit un uzzini, kur notiks.
Komentēt

23. Diskotēka bibliotēkā

Diskotēka bibliotēkā baltanakts.lv
Diskotēka pilnīgā klusumā? Jā, arī bibliotēkā ir iespējams dejot! Trīs diskžokeji šajā vakarā aizvedīs savu skaņu pasaulēs. Katra būs citāda, atliek tikai izvēlēties, kurā ceļojumā vēlies doties!

Spied šeit un uzzini, kur notiks.
Komentēt

24. Baltā nakts uz AB dambja

Baltā nakts uz AB dambja baltanakts.lv
„​Baltās nakts” programma uz AB dambja ir veltīta Latvijas industriālai mūzikai un performanču mākslai laika posmā no šīs kustības aizsākumiem 1992. gadā līdz mūsdienām. To papildina trīs mākslinieku personālizstādes un video projekcija „Dzīvās uguns liesmas”, kas redzama arī no Daugavas otras puses.

Spied šeit un uzzini, kur notiks.

Komentēt

25. Noslēgumam - diskotēka ar Robertu Gobziņu

Noslēgumam - diskotēka ar Robertu Gobziņu baltanakts.lv
Kur Roberts Gobziņš, tur dejas un jautrība! „Baltajā naktī” lokālā „Veldze” pieredzes bagātais dīdžejs un skatuves mākslinieks aicina uz paša izlolotu diskotēku, kur skanēs viņa iecienītākās dziesmas. Jaukas sarunas, humors un dejas līdz pat rīta gaismai!

Spied šeit un uzzini, kur notiks.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru