Paziņoti iepriekšējā gada vārdi un nevārdi. Savdabīgs atskats!

Komentēt

Vai atceries, cik daudz dīvainu vārdu salikumu nācās dzirdēt 2018. gadā?

Akcijas “Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens 2018” organizatori paziņojuši pagājušā gada atmiņā īpaši palikušos vārdus un frāzes. 

Gada nevārda kategorijas finālbalsojumam tika pieteikti tādi vārdi kā “lielā bilde”, “oiks”, “darbības”, “influenceris” un “izporcionēt”.

Uzvarētājs jeb 2018. gada lielākais nevārds:

 

Savukārt gada savārstījums ir salīdzinoši nesena kategorija, kas gūst arvien lielāku atsaucību. Šajā kategorijā klasificējas frāzes un domas, kas teikumā ir tikai daļēji vai nav nemaz nolasāmas.

Kategorijai tika pieteikti vairāki savārstījumu piemēri, tai skaitā “Valdības veidošanās vainagojās bez panākumiem”, “Patlaban par interesi par “KVV Liepājas metalurga” teritoriju izrāda “mazāk nekā desmit, bet ne vairāk kā pieci” potenciālie partneri”, bijušā zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) sacītais “Paskatos pa logu, neredzu nevienu pudeli, ne kas”, kā arī reklāmas sauklis “Spilvens, kas uzlabos gulēšanas pieredzi”.

Uzvarētājs jeb gada lielākais savārstījums nāk no Alda Gobzema domu pērlēm:

Uz 2018. gada vārda titulu pretendēja tādi vārdi kā tādi vārdi kā “šķēlestiesa” – latviešu valodas versija vārdam “otkats”, “veika” – aizstājējs vārdam “darbība”, “virsnullis”, “apnullis”, “zemnullis” – laikapstākļu apzīmējums, “jaunbārdis” – vārda “hipsteris” aizvietotājs latviešu valodā, “pietīkot” kā no angļu valodas aizgūta darbības vārda “laikot” aizvietotājs, “likumvide” – veids, kā izvairīties no lietvārda “likumdošana” lietojuma brīdī, kad tas neapzīmē procesu.

Uzvarētājvārds:

Protams, neizpaliek arī kategorija gada spārnotais teiciens. Līdz finālam nonākuši tādi teicieni kā “Deputāta kratīšana”, “Izkāp no telefona!”, “Kr. Remonta iela”, “Čekas maisiņš vajag?”, “Cilvēki Latvijai netipiskā apģērbā”.

Lūk, 2018. gada spārnotākais teiciens:


Pērn par 2017. gada vārdu tika nosaukts “straumēt”, “straumēšana”, gada nevārda titulu izcīnīja “transporti”, savukārt par gada gada spārnoto teicienu atzīts teiciens “Vislabāk ir dzemdēt Latvijā!”.


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru