Studente radījusi krāsainu Skalbes pasakas komiksu. Forša ideja!

1 komentārs

Citāda, mūsdienīgāka lasāmviela tiem, kuriem skolas literatūra sagādā grūtības.


Vienai no Kārļa Skalbes pasakām ir tapis jautrs, krāsains un mūsdienīgs komikss, kuru savām rokām radījusi Anastasija Oprisņaka.

Vienai no Kārļa Skalbes pasakām ir tapis jautrs, krāsains un mūsdienīgs komikss, kuru savām rokām radījusi Anastasija Oprisņaka.

Ideja radās laikā, kad Anastasija mācījās 12. klasē - tās bija 2010. gada beigas. Skolā ziemā bija jāraksta izmēģinājuma eksāmens latviešu valodā. Tajā tika iedota Kārļa Skalbes pasaka "Zaļā Jaunava" lasīšanas uzdevuma ietvaros.

Ideja radās laikā, kad Anastasija mācījās 12. klasē - tās bija 2010. gada beigas. Skolā ziemā bija jāraksta izmēģinājuma eksāmens latviešu valodā. Tajā tika iedota Kārļa Skalbes pasaka "Zaļā Jaunava" lasīšanas uzdevuma ietvaros. Anastasija Oprisņaka

Eksāmena laikā viņa lasīja un domāja, cik forši un viegli būtu šo pasaku uzzīmēt komiksa veidā. Meitene pat iztēlojās, kā tas varētu izskatīties.

Eksāmena laikā viņa lasīja un domāja, cik forši un viegli būtu šo pasaku uzzīmēt komiksa veidā. Meitene pat iztēlojās, kā tas varētu izskatīties. Anastasija Oprisņaka

Pēc eksāmena Anastasija mājās sameklēja pasakas tekstu internetā, izdrukāja un uzzīmēja pirmo skici, kas vēlāk tika nolikta malā. Ik pa brīdim viņa savu ideju mēģināja turpināt - tika uzzīmētas pāris lapaspuses, tad atkal viss atlikts malā.

Pēc eksāmena Anastasija mājās sameklēja pasakas tekstu internetā, izdrukāja un uzzīmēja pirmo skici, kas vēlāk tika nolikta malā. Ik pa brīdim viņa savu ideju mēģināja turpināt - tika uzzīmētas pāris lapaspuses, tad atkal viss atlikts malā. Anastasija Oprisņaka

"3.kursā pārzīmēju pirmās lapaspuses, tad 5. kursā uzzīmēju pārējo. Viss notika pamazām, jo laika nebija daudz, tāpēc arī tik ilgs laiks pagāja no sākotnējas idejas līdz pirmai izdrukātai grāmatiņai - komiksam 2016. gada beigās," saka pati komiksa autore.

"3.kursā pārzīmēju pirmās lapaspuses, tad 5. kursā uzzīmēju pārējo. Viss notika pamazām, jo laika nebija daudz, tāpēc arī tik ilgs laiks pagāja no sākotnējas idejas līdz pirmai izdrukātai grāmatiņai - komiksam 2016. gada beigās," saka pati komiksa autore. Anastasija Oprisņaka

Vai nav forša ideja?

 

Apmeklē Facebook lapu, ja vēlies uzzināt ko vairāk vai iegādāties komiksu.


Vērts izlasīt
Komentāri