20 visu laiku smieklīgākās latviešu kinokomēdijas. Vai esi redzējis visas?

Komentēt

Nav nemaz tik bēdīgs tas latviešu kino, vislielākais prieks, protams, par jaunpienācēju - Kriminālo ekselences fondu.

1. Kriminālās ekselences fonds

Beidzot latvieši ir tikuši arī pie savas kriminālkomēdijas, kas ir gan pirmā sava žanra pārstāve valstī, gan tiešām smieklīgs materiāls, uz kuru nav žēl iztērēt naudu, laiku un emocijas, turklāt vēl ieteikt labam draugam. 
Imants Veide raksta seriāla scenāriju par krāpniekiem. Kopā ar draugu Hariju viņš izmēģina dažādas krāpšanas shēmas un mahinācijas, taču tik ļoti iejūtas tēlā, ka arī realitātē vēlas kļūt par kriminālo autoritāti. 

Seko "Kriminālās ekselences fonda" aktualitātēm Facebook.

Komentēt

2. Ātrie igauņu puiši

Igaunijas un Latvijas kopražojums - detektīvkomēdijas stāsts - balstīts uz patiesiem notikumiem, kas norisinājās 20. gs. 80. gados. Trīs igauņu puiši ir noguruši no ikdienas rutīnas un ar piepūšamo laivu aizbēg uz Zviedriju, jo vēlas uzsākt lielisku dzīvi, kādu ir redzējuši seriālos Miami Vice un Santa Barbara.
Komentēt

3. Svingeri

Komēdija par attiecību veidošanu, kaisli un pārpratumiem. Jā, arī Latvijā ir sekss!
Komentēt

4. Sēņotāji

Mazliet traka komēdija par galīgi, galīgi nenormālām brīvdienām. Nu, tādām, par kurām sapņo ikviens pārguris biroja darbinieks. 
Komentēt

5. Limuzīns Jāņu nakts krāsā

Komēdija, kura vairākkārt dažādās aptaujās atzīta par visu laiku labāko un iecienītak latviešu filmu.
Komentēt

6. Kolka Cool

Sižeta centrā ir divi varoņi - Simona un viņas līgavainis Andža - abiem plāni un cerības par gaidāmajām laulībām stipri atšķiras. Neilgi pirms kāzām Simona sāk šaubīties par savām jūtām.
Lieliska filma ar pašironijas un melnā humoriņa piegaršu. 

Komentēt

7. Džimlai Rūdi Rallallā!

Veco ļaužu pansionāta iemītnieki jau gadiem ilgi jūtas nevienam nevajadzīgi, taču viņiem rodas traka ideja – atteikties no pensijām un doties brīvprātīgi armijā. Ko?
Komentēt

8. Vecās pagastmājas mistērija

Filma sastāv no trīs daļām: MEA CULPA, AGNUS DEI un TUBA MIRUM. Lai arī cik traģisks nebūtu katras daļas sižets, tēli ienes tajā savu "rozīnīti" un jautrību.
Komentēt

9. Ūdensbumba resnajam runcim

Stāsts par divam māsām, kurām uz mēnesi vajadzīga aukle, jo tētis pelna ģimenei naudu Anglijā, bet mammai jābrauc uz kursiem pilsētā. Aukle Una ir aizņemta tikai ar savas privātās dzīves problēmām, tāpēc Marte nolēma palīdzīnāt atrisināt šo probkēmu. 
Komentēt

10. Gūtenmorgens un Vienciems

Viens no pirmajiem Latvijas Televīzijas projektiem, sagaidot valsts simtgadi. Filmas pamatā ir Māra Bērziņa stāsts, ko rakstnieks uzrakstīja, dzīvojot Valgalciemā un filmējoties valsts simtgadei veltītajā projektā "Viens ciems. Visa Latvija".
Komentēt

11. Jāņu nakts

Filma, ko Latvijā uzņēmis tepat dzimušais austriešu režisors Aleksandrs Hāns, labsirdīgi pasmejas uz latviešiem no malas, un ļauj mums pasmieties pašiem par sevi.
Komentēt

12. Ceļojums uz Tukumu

Vislielākais sviests latviešu kino vēsturē – šī vārda labākajā nozīmē, protams. Sildīs sirdi tiem, kas atceras un zina, kas ir Zvaigznīšu brīdis, Pirmā prognoze un Jussi Pekkonens. 
Komentēt

13. Es mīlu jūsu meitu

Kā izskatās kāzas, uz kurām līgavainis tik ļoti grib ietaupīt, ka uztic tās rīkot apbedīšanas kantorim? Kaut kā šādi. 
Komentēt

14. Pēdējais Lāčplēsis

Groteska kinoalegorija, kas kariķē Latvijas degradēto politisko vidi. 23 minūšu ilgā filma tapusi gandrīz trīs gadus.
Pie Latvijas varas nācis alkatīgais un izvirtušais doktors Šņukurs, kam rūp tikai vara un neķītrās izklaides, taču no Daugavas dzelmes iznirst Lāčplēsies, lai izglābtu Latviju.

Komentēt

15. Seržanta Lapiņa atgriešanās

Darbība risinās Rīgā, kur kādā klusā Āgenskalna dzīvoklī ievācas seržants Krists Lapiņš, tikko atgriezies no ārvalstu misijas. Tomēr cerētās mierīgās dzīves vietā sākas īsti piedzīvojumi.
Komentēt

16. Tās dullās Paulīnes dēļ

Divas pavecas māsas – Paulīne un Līzbete – kāzas savā mūžā nav piedzīvojušas, un Paulīne nospriež, ka vismaz bērēm jābūt lepnām. Ietērpušās glaunās kleitās un parūkām galvās, Paulīne iekārtojas zārkā, vēloties zināt, kā viņa tur izskatīsies. Gaidot fotogrāfu viņa iemieg.
Komentēt

17. Emīla nedarbi

Emīls vienmēr ir gatavs nākt talkā, taču viņa darbu rezultāti neiznāk gluži tādi kā gribēts, un, kā par brīnumu, uzslavas vietā viņš bieži saņem sodu, bet arī tas nespēj noslāpēt puiša atsaucību.
Komentēt

18. Mans draugs — nenopietns cilvēks

Komiska melodrāma par Arvīdi Lasmani, kurš sava principiālā rakstura dēļ nestrādā ilgi vienā darba vietā. Taču sievu un divus bērnus vajag pabarot, tādēļ viņš piehaltūrē par kapraci. Sievasmātes līgavainis Ciekurs iekārto Arvīdu darbā savā siltumtrašu remonta kantorī, un tur reiz jāremontē applūdis pagrabs, kurā iekārtojies vecais Čakāns.
Komentēt

19. Pērku jūsu vīru!

20. kāzu jubilejas vakarā sieva satiek divdesmitgadīgo vīra mīļāko, kurai ir piedāvājums - nopirkt vīru. Sieva padomā un piekrīt. Vīrs, pārnākot mājās, uzzina, ka ir pārdots.
Komentēt

20. Dāvana vientuļai sievietei

Kad lauku mājas saimniecei Kņopienei brālis uzdāvina "Volgu", par to uzzina autozagļu banda. Zagļi maskējas par veterinārārstiem un mēģina mašīnu nozagt. 
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru