25 latviešu seriāli, kuri jāatpazīst katram latvietim

13 komentāri

Diemžēl lielāko daļu no tiem mums televīzijā vairs neredzēt.

1. Bitīt' matos

Bitīt' matos
Televīzijas komēdijseriāls 2016. gadā parādījās kanālā TV3. 2017. gadā seriālam iznāca turpinājums "Bitīt' kapos".
Komentēt

2. Būt mīlētai

Būt mīlētai
Seriāls ir stāsts par dakteres Ievas privātpraksi, ģimeni un mīlestību. "Būt mīlētai" mūžs nebija ilgs - tas 2011. gadā piedzīvoja tikai vienu sezonu.
Komentēt

3. Cerību iela 21

Cerību iela 21
Jauna, simpātiska sieviete Līga ierodas ciematā pie jūras un noīrē istabu Cerību ielas 21. mājā. Viņa ir pārliecināta, ka mainīt dzīvi var un vajag, ja ir piedzīvotas vilšanās, pāri nodarījumi, neuzticība un šķiršanās. Jaunā sieviete satiek bijušo mīlestību — Dāvi. Izrādās, ka abu šķiršanās pirms desmit gadiem nav izdzēsusi toreiz dzimušās jūtas.

"Cerību iela 21" Latvijas televīzijā bija redzams 2008. gadā.

Komentēt

4. Dzīves krustcelēs

Dzīves krustcelēs
Dokumentālais seriāls "Dzīves krustcelēs" tika veidots ar mērķi parādīt plašākai sabiedrībai situācijas, kuras var piemeklēt ikvienu. Pirmā sērija tika pārraidīta LNT kanālā 2012. gadā un tas nodzīvoja līdz pat 2015. gadam.
Komentēt

5. Ēnu spēles

Ēnu spēles
Īsts latviešu detektīvseriāls, kurš paspēja nomainīt galvenos varoņus. Seriāla pirmā sērija tika pārraidīta 2012. gada 30. septembrī. Pēdējo reizi jaunas sērijas uz ekrāniem redzējām 2017. gada nogalē. Kas zina, varbūt pēc laika atkal to sagaidīsim kādā no Latvijas kanāliem.
Komentēt

6. Eņģeļu māja

Eņģeļu māja
„Eņģeļu māja" bija stāsts par cilvēkiem, viņu attiecībām un pagātnes līkločiem, kam ir tendence izspēlēt jokus arī tagadnē. TV ekrānos seriālu varējām redzēt no 2012. līdz 2013. gadam.
Komentēt

7. Ferdinants Lieliskais

Ferdinants Lieliskais
Seriāls stāsta par kādas mazliet dīvainas ģimenītes piedzīvojumiem. Lai cik grūti klātos, Lielisko ģimenei vienmēr ir padomā pārgalvīgas izdarības un kāds veids, kā padarīt dzīvi dzirkstošu. Šo cilvēku ikdienai sekojām līdzi ar nevaldāmiem smiekliem.

Kopā ar skatītājiem seriāls bija vienu gadu - no 2002. līdz 2003. gadam.

Komentēt

8. Likteņa līdumnieki

Likteņa līdumnieki
Stāsts ir par Nārbuļu ģimeni laika posmā no 1885. līdz 1995. gadam, kad barons izprecina pavesto istabmeitu, pūrā dodot zemi. Šis latviešiem varētu būt viens no atmiņā paliekošākajiem seriāliem, kurš kopā ar mums bija veselus piecus gadus - no 2003. līdz 2008. gadam.
8 komentāri

9. Māja pie ezera

Māja pie ezera
2015. gadā uzņemts latviešu seriāls, kurā bija iespējams dzīvot līdzi galvenās varones Madaras likstām laikā, kad viņa zaudēja darbu un meklēja savu īsto māti, lai izrunātu pagātnes notikumus.
Komentēt

10. Mīli mani mūžam

Mīli mani mūžam
Seriāls stāsta par Vīksnu un Grosvaldu ģimenēm, kuru starpā valda naidīgas attiecības. Sekot līdzi notikumiem televīzijas ekrānos mēs varējām tālajā 2009. gadā.
Komentēt

11. Neprāta cena

Neprāta cena
Iemīļots latviešu seriāls, kura darbība norisinājās ikoniskajā Pētersonu viesnīcā laika posmā no 2006. līdz 2009. gadam. Saasinātas savstarpējās attiecības, naudas un mantas dalīšana un daudz citu interesantu lietu varējām vērot gan šajā seriālā, gan tā turpinājumā, kurš skatītājiem tika pasniegts ar jaunu nosaukumu "UgunsGrēks".
Komentēt

12. Prāts vai instinkts

Prāts vai instinkts
Seriāls par piecām jaunām, atraktīvām sievietēm un viņu likteņiem, par attiecībām ar vīriešiem un kopumā par cilvēku attiecībām, kur atspoguļojas ikdienas notikumi un piedzīvojumi. Īsta sieviešu drāma četru gadu garumā - no 2006. līdz 2010. gadam.
Komentēt

13. Saldais pārītis

Saldais pārītis
Vareni smieklīgs seriāls, kurš parāda savstarpējās sieviešu vīriešu attiecības kopdzīves laikā. Filips un Simona mūsu ekrānos parādījās 2006. gadā un ar jaunu sēriju vilni mūs turpina pārsteigt arī 2018. gadā.
1 komentārs

14. Saplēstā krūze

Saplēstā krūze
2016. gada seriāls tika veidots pēc 1942. gadā Alfreda Dziļuma sarakstītā romāna "Saplēstā krūze" un "Vilka zobs" motīviem. 12 sēriju darbība notiek Latvijā 1930tajos gados, kad strauji attīstās uzņēmējdarbība, tirdzniecība, lielos daudzumos tiek eksportētas lauksaimniecības preces.
1 komentārs

15. Sieva uz pilnu slodzi

Sieva uz pilnu slodzi
Seriāls par mājsaimnieci Anitu, kas ļoti mīl savu ģimeni un ir labās attiecībās ar kaimiņiem, un par neveiklām situācijām, kurās regulāri iekļūst gan pati sieviete, gan viņas ģimene un kaimiņi. Anitas notikumiem skatītāji varēja sekot līdzi 2006. gadā.
Komentēt

16. Sirdsmīļā Monika

Sirdsmīļā Monika
Iemīļots latviešu seriāls, kurš saņēmis pozitīvas atsauksmes no dažādām auditorijām. Tas stāstīja par ekscentrisku mājsaimnieci Moniku, viņas vīru un kaimiņiem. Seriāls ātri ieguva plašu skatītāju atzinību visdažādākajās auditorijās. Monikas un Roberta piedzīvojumiem bija iespējams sekot līdzi jau no 1999. gada, bet pēc vairāku gadu pauzes seriāls ar jaunām epizodēm pie skatītājiem atgriezās 2015. gadā.
Komentēt

17. Svešā dzīve

Svešā dzīve
No 2007. līdz 2008. gadam varējām sekot līdzi seriālam par trīs ģimeņu samudžinātajiem likteņiem. Par mīlestību, nodevību un pašu neizlēmību, par politiķiem, kas spēlējas ar cilvēkiem kā lellēm. Pirmo reizi aktrises ampluā sevi iemēģināja arī dziedātāja Liene Šomase.
Komentēt

18. Svešā seja

Svešā seja
Kopš pērnā gada rudens televīzijas skatītāji darbadienu vakaros var sekot līdzi spraigajiem notikumiem un kriminālajām kaislībām Muižnieku ģimenē, kā arī galveno varoņu savstarpējām attiecībām un ģimenes vērtībām seriālā ”Svešā seja”. Diemžēl arī šim seriālam tūlīt būs pienākušas beigas, tomēr vēl vari paspēt noskatīties pēdējās sērijas, jo sezona šim stāstam beigsies 17. maijā.
Komentēt

19. Šķiršanās formula

Šķiršanās formula
Stāsts ir par žurnālistu Oskaru, kurš cenšas būt labs attiecību speciālists un uztur ļoti populāru, taču skandalozu blogu par šķiršanos. Seriāls sākās 2016. gadā un tika rādīts vienu sezonu.
Komentēt

20. Tikai nesaki man Bizu

Tikai nesaki man Bizu
2012. gada seriāls ir stāsts par jaunas sievietes Laumas laimes un mīlestības meklējumiem. Kopumā tika uzfilmētas un parādītas 40 sērijas, bet tad darbs pie seriāla tika pārtraukts.
Komentēt

21. Zentas brīvdienas

Zentas brīvdienas
2013. gada komēdijseriāls tika atvasināts no visiem iemīļotā "UgunsGrēka", kura varone Zentiņa devās pelnītās vasaras brīvdienās un, protams, iekūlās jaunās nepatikšanās un amizantos piedzīvojumos.
Komentēt

22. Viņas melo labāk

Viņas melo labāk
Viens no retajiem latviešu seriāliem, kuru ekrānos varam ieraudzīt vēl joprojām. Īsta draudzeņu drāma, attiecības un neveiksmīgi mīlas stāsti, kuri norisinās Latvijas galvaspilsētā. "Viņas melo labāk" stāstam var sekot līdzi jau no 2013. gada.
Komentēt

23. UgunsGrēks

UgunsGrēks
Latviešu Hameleonu rotaļas astoņu gadu garumā. Ikviens latvietis ir dzirdējis par šo seriālu un redzējis vismaz vienu sēriju. Diemžēl 2017. gadā traģiskajiem Pētersonu viesnīcas stāstiem pienāca gals, tomēr šādu seriālu būs grūti aizmirst.
Komentēt

24. Saldā indes garša

Saldā indes garša
Ne gluži seriāls, bet gan 2001. gada videofilma septiņās lieliskās sērijās. Jaunais Krastu pāris no Rīgas pārceļas uz dzīvi laukos uz tēvu dzimtas mājām. Pie lauku dzīves nepieradušie, jaunlaulātie saskaras ar skaudro dzīves īstenību un viņu idilles pilnā dzīve sāk lēnām svārstīties. 
2 komentāri

25. Inspektors Grauds

Inspektors Grauds
Latviešu Reksis Latvijā parādījās 2003. gadā. Stāsts ir par detektīvu, kurš katrā sērijā cenšas atšķetināt kādu noziegumu. Nekur arī neiztikt bez cilvēka labākā drauga. Stāsts par policijas darba ikdiena un cilvēka attiecības ar dzīvniekiem, kuram sekoja līdzi daudzi Latvijas iedzīvotāji.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri