Latviešu zaļā stikla siena uzvar starptautiskā dizaina konkursā. Malači!

Komentēt

Jācer, ka pazīmēt uz "tāfeles" varēsim arī kaut kad tepat, Latvijā.

Stikla siena, uz kuras veidojas kondensāts. It kā ļoti vienkāršs dizaina priekšmets, tomēr tajā izmantots tehnoloģiski sarežģīts risinājums, kādu izmanto arī ledusskapju ražošanā. Šī zaļā instalācija ar nosaukum Matter to Matter nupat ieguvusi galveno balvu Londonas Dizaina biennāles balvu ceremonijā. Lieki piebilst, ka šī bija pirmā reize, kad tika pārstāvēta mūsu valsts.

Vizuāli vienkāršā stikla pamatne ar “maģisku” efektu pārtop par interaktīvu platformu komunikācijai, kas rekonstruē visiem zināmu fizikālu parādību – kondensāciju. Biennāles apmeklētāji tiks aicināti uz stikla virsmas atstāt pašiem savu vēstījumu, gluži kā bērnībā, kad tika zīmēts uz norasojuša loga.

40040961_261863787788974_1735083606952378368_n.jpg
Instagram/latvijaisimts

Matter to Matter ir mākslas objekts, kurā izmantoti dabiskie materiāli - koks un ūdens. Tas atspoguļo dabas nozīmīgumu Latvijas kultūrā un ikdienas dzīvē. Papildus stikla sienai, kur var zīmēt uz pilošā kondensāta, izstādē būs izveidots īpašs soliņš.

Izmantoti pilnīgi visi koki, kādi aug Latvijā, pēc viņu statistikām, pēc viņu mežu statistikas.

Londonas biennāle apmeklētājiem durvis ver 4.septembrī un turpināsies līdz 23. septembrim, īpaša Latvijai veltīta diena biennālē gaidāma 18.septembrī.

 


Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru