20 forši pasākumi un vietas, kuras noteikti jāapmeklē februārī

1 komentārs

Februāris ir bagāts ar dažādiem pasākumiem, kurus noteikti nevajadzētu palaist garām.

1. Paradīze 89

Piedzīvojumu filma par 1989. gada vasaru. Filma balstīta uz patiesiem notikumiem un stāsta par deviņgadīgās Paulas ienākšanu pieaugušo pasaulē laikā, kad Latvija ir ceļā uz neatkarības atgūšanu.
Noteikti viena no gaidītākajām 2018. gada filmām, kura ir jānoskatās.

Kinoteātros sākot no 2018. gada 23. februāra.
Seko "Paradīze 89" jaunumiem Facebook

Komentēt

2. Kriminālās ekselences fonds

Pirmā latviešu kriminālkomēdija kinoteātros parādījusies februāra sākumā. Neatkarīga filma, kas tapusi bez valsts atbalsta, ir uzmanības vērta. To novērtēs visi melnā humora un Gaja Ričija filmu cienītāji.

Sižets stāsta par Imantu Veidi, kurš raksta seriāla scenāriju par krāpniekiem. Kopā ar draugu Hariju viņš izmēģina dažādas krāpšanas shēmas, taču tik ļoti iejūtas jaunajā tēlā, ka pašam sakārojas kļūt par kriminālo autoritāti. 
Seko "Kriminālās ekselences fonda" jaunumiem Facebook.
Komentēt

3. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls

9. februārī Jelgavā norisināsies Starptautiskais ledus skulptūru festivāls.
Tas ir viens no skaistākajiem un lielākajiem kultūras notikumiem Latvijā ziemas vidū. Šogad tiek svinēta festivāla 20 gadadiena.Atzīmējot jubileju, atskatoties festivāla vēsturē un raugoties tā nākotnē, festivāla vēsturē un raugoties tā nākotnē festivāla tēma šogad ir izraudzīta daudznozīmīga – Sapņi!

Seko Ledus skulptūru festivala jaunumiem Facebook

Komentēt

4. Depeche Mode koncerts

Depeche Mode koncerts
20. februārī Arenā Rīga norisināsies pamatīgs koncerts. Vieni no visu laiku ietekmīgākajiem, mīlētākajiem un komerciāli veiksmīgākajiem mūziķiem, grupa Depeche Mode uzstāsies Rīgā. 

Seko Depeche Mode koncerta jaunumiem Facebook

Komentēt

5. Kraftwerk - 3D koncerts

18. februārī Arēnā Rīga uzstāsies vēl viena pasaules mēroga grupa - Kraftwerk. Uz Rīgu elektroniskās mūzikas pionieri atvedīs 3D šovu, kur divu stundu garā priekšnesuma laikā izskanēs visi grupas pazīstamākie hiti. 

Seko Kraftwerk šova jaunumiem Facebook

Komentēt

6. Ķīniešu Jaunā gada svinības

Ķīniešu Jaunā gada svinības
10. februārī Latvijas Ķīnas studiju asociācija organizēs Ķīniešu Jaunā gada svinības. Te būs iespēja pacienāties ar garšīgiem ķīniešu ēdieniem, piedalīties meistarklasēs, konkursos un arī loterijā. Bērni varēs piedalīties stafetēs, un saņemt balvas. Turklāt ieeja ir bezmaksas!

Seko "Ķīniešu Jaunā gada savinībām" Facebook
Komentēt

7. Adidas Runners Lekcijas

Adidas Runners Lekcijas
10. februārī Radisson Blu Hotel Latvija konferenču telpās varēsi klātienē satikt mūsu čempionus, olimpiešus, rekordistus un trenerus. Skrējēji un veselīga dzīvesveida piekritēji, tagad ir īstais laiks, lai liktu pamatus saviem panākumiem pavasarī un vasarā. Un kā gan labāk smelties zināšanas un iedvesmu, je ne no pašiem labākajiem?

Seko Adidas Runner lekciju jaunumie Facebook

Komentēt

8. Izstāde "Skola 2018"

Izstāde "Skola 2018"
No 23. līdz 25. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks gada nozīmīgākais izglītības pasākums – 24. starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2018”, kas vienuviet ļauj iegūt visaptverošu informāciju par mācību iespējām. 
Vērienīgākais izglītības notikums Latvijā, kas katru gadu piedāvā plašu un kvalitatīvu informāciju par izglītības iespējām. Vairāk nekā 140 dalībnieku no 15 valstīm. 

Seko "Skola 2018" jaunumiem Facebook

Komentēt

9. Aukstās modes izpārdošana

17. februārī Kalnciema kvartāls aicina uz Aukstās modes izpārdošanu. Tā ir īpaša diena, kad Kalnciema kvartāla teritorijā un mājīgajā Vīnu veikala zālē satiksies vietējie modes dizaineri un mākslinieki, lai izpārdodotu ziemas kolekcijas apģērbus, aksesuārus un apavus. 

Seko Aukstās modes izpārdošanas jaunumiem Facebook

1 komentārs

10. Suepernova 2018 fināls

Suepernova 2018 fināls
24. februārī norisināsies grandiozais Supernova 2018 fināla šovs, un uzvarētājs balvā saņems iespēju pārstāvēt Latviju Eirovīzijas starptautiskajā dziesmu konkursā Portugālē. 
Šova tiešraidi varēs vērot LTV1, LSM.LV alternatīvajā tiešraidē un Supernova mājas lapā, kā arī klātienē Rīgas Kinostudijā, iegādājoties biļetes E-kase.lv

Seko Supernova 2018 jaunumiem Facebook

Komentēt

11. TechChill

No 7. līdz 8. februārim Rīgā jau septīto reizi norisināsies starptautiskā tehnoloģiju un uzņēmēju iedvesmas konference. Pasākums tiks aizvadīts VEF kultūras pilī, un tas pulcēs simtiem tehnoloģiju nozares profesionāļu no visas pasaules. Gandrīz 100 starptautiski uzņēmēji un nozares eksperti iedvesmos un dalīsies pieredzē. 

Seko TechChill jaunumiem Facebook.
Komentēt

12. Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls

Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls
2018. gada 16. februārī no plkst. 19.00 līdz rīta gaismai Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies 80. jubilejas karnevāls. Šī gada karnevāla nosaukums ir “Baltais caurums”.
Karnevāls savā bezgalīgi apaļajā jubilejā pārtaps par portalu ceļojumam vērienīgos mākslas un radošuma svētkos, padarot to par vienu no gada lielākajiem notikumiem. Šo noteikti nedrīkst palaist garām!

Seko "Baltā cauruma" jaunumiem Facebook

Komentēt

13. Nabagu Karnevāls

Nabagu Karnevāls
Tā kā LMA karnevāla biļetes var iegādāties sākot no 10 eiro, Kaņepes Kultūras centrs organizē alternatīvu karnevālu, kas norisināsies paralēli "Baltajam caurumam", bet mājīgākā atmosfērā un par pieejamaku ieejams maksu - 3 eiro. 

Seko "Nabagu Karnevāla" jaunumiem Facebook.
Komentēt

14. Salome

Viesturs Kairišs Latvijas Nacionālajā teātrī iestudējis Oskara Vailda “Salomi”.
Mīlestība, kas sakāpināta līdz neprātam. Mīlestība, kas noved līdz nāvei. Mīlestība, kas liek upurēt sevi. Bet vienlaikus Salome nav mīts, Salome ir reāla vēsturiska persona, ķēniņa Hēroda sievas Hērodijas meita no pirmās laulības, kas dzimusi mūsu ēras 14. gadā. Kad Hērods apsola daiļajai Salomei izpildīt jebkuru viņas vēlēšanos, ja vien viņa piekritīs dejot viņa dzimšanas dienas svinībās, Salome pieprasa Jāņa Kristītāja galvu.

Salome pirmizrādi pieredzējusi 1. februārī.

Komentēt

15. Igaunijas Nacionālās operas viesizrādes

Igaunijas Nacionālās operas viesizrādes
24. februārī Igaunijas valsts svinēs savu simtgadi, un jau dažas dienas vēlāk – no 27. februāra līdz 1. martam – Latvijas Nacionālajā operā viesosies Igaunijas Nacionālā opera, kas, godinot savu valsti simtgadē, dāvinās Latvijas skatītājiem Igaunijas operas un baleta mākslas vērtības.
27. februārī varēs noskatīties pirmo igauņu baletu Naudas gars , bet 28. februār Galā koncertu, kā arī 27. februārī norisināsies Koncerts mazuļiem.

Vairāk par viesizrādēm skaties šeit

Komentēt

16. Diz.aina tirgus

Diz.aina tirgus
10. februārī Sporta ielā 2 norosināsies Dizaina tirgus, kas pucēs tikai pašus labākos Baltijas dizainerus. Lieliska iespēja forši pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem. Viesu ērtībām būs arī bagātīga virtuve un garšīgi dzērieni. 

Seko "Diz.aina tirgus" jaunumiem Facebook.
Komentēt

17. Etīžu teātra Nerten izrāde "Kā bija patiesībā"

Etīžu teātra Nerten izrāde "Kā bija patiesībā"
Šajās jauniestudētajās miniatūrās komiķu un literātu duets Svens Kuzminsun Toms Treibergs turpina aizsākto tradīciju, atsakoties no scenogrāfijas un rekvizītiem, vērst visu uzmanību uz darbību, izrādes gaitā padarot katra skatītāja pieredzi unikālu un neatkārtojamu.

Pirmā izrāde norisinājās janvāra beigās, taču vēl ir pieejamas biļetes uz 11. un 25. februāri.

Seko "Kā bija patiesībā" jaunumiem Facebook

Komentēt

18. Opera "Izvirtības hronika"

Pirmiestudējums Latvijā. Līdz šim dažādi dēvēta – tostarp arī par Dīkdieņa piedzīvojumiem un Vējgrābšļa gaitām – komponista Igora Stravinska opera The Rake’s Progress tiek uzvesta Latvijas Nacionālajā operā ar nosaukumu Izvirtības hronika.

Galvenā varoņa Toma Reikvela piedzīvojumu hronika. Viss sākas ar negaidītu ziņu par prāvu mantojumu un došanos uz lielpilsētu, kam seko dažādu baudu un uzdzīves virpulis, strauja degradācija un – vājprāts.

Pirmizrādi piedzīvos 15. februārī.
Komentēt

19. Izstāde “CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē”

Izstāde “CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē” Makslastelpa/Facebook
“Rīgas mākslas telpā” no 2. februāra Latvijas simtgades ietvaros norisinās izstāde, kur var apskatīt gandrīz piecdesmit darbus ar nacionālo tematiku – tradīcijām, paradumiem, simboliem un sadzīves priekšmetiem – saistītus stāstus. Tos vieno auduma fiziska vai konceptuāla klātesamība kā viens no latviskās identitātes nesējiem.

Sīkāk par izstādi uzzini šeit

Komentēt

20. Koncertsarunas ar Goran Gora. Stravinska bezgalība

Koncertsarunas ar Goran Gora. Stravinska bezgalība
Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncertcikls pusaudžiem un jauniešiem “#koncertsarunas ar Goran Gora @LNSO notiek jau ceturto sezonu. Katrā koncertā tiek atskaņots kāds simfoniskās mūzikas hits, bet pirms tam norisināš neliels, asprātīgs priekšlasījums, ko sniedz Goran Gora.
Šoreiz runa būs par Igora Stravinska baletu "Petruška". 

Seko "Stravinska bezgalībai" jaunumie Facebook

Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri