20 ikoniskākie Stena Lī komiksu varoņi, kuri pārspējuši fantāzijas robežas

Komentēt

Lai arī Marvel radītājs devies aizsaulē, par viņa fantāzijas augļiem fanosim vēl ilgi.

Marvel fantāziju filmu un komiksu piekritēji pavisam noteikti zina rakstnieku Stenu Lī. Jau no pašiem pirmsākumiem, 1960. gada, viņš bijis galvenais autors tādiem pasaulslaveniem varoņiem kā Fantastiskais četrinieks, Zirnekļcilvēks un daudziem citiem.

Lī gan vienatnē, gan kopā ar kolēģiem radījis 90 procentus no visiem Marvel komiksa tēliem, ar kuriem iepazinušies cilvēki 75 pasaules valstīs, 25 valodās. Filmas ar Lī varoņiem tiek uzņemtas vēl mūsdienās un, ticams, Marvel varoņi parādīsies pasaules kino vēl daudzus gadus.

Lūk, 20 no rakstnieka ikoniskākajiem varoņiem, ar kuriem visa pasaule pazīstama jau kopš 20. gadsimta.

1. Skudrcilvēks

Skudrcilvēks
Skudrcilvēks pirmoreiz komiksos parādījās jau 1962. gadā. Šī persona bija izcila zinātnieka Henka izgudrojums pēc īpašas vielas radīšanas, kas ļāva cilvēkam mainīt izmērus.
Komentēt

2. Halks

Halks
Halks ir fiziķa doktora Roberta Brūsa Banera emocionālais un impulsīvais otrais es, kas dusmu uzplūdā pārvērtš viņu par zaļu nezvēru. 2008. gadā Wizard žurnāls nosauca Halku kā septīto dižāko Marvel komiksu personāžu. Un ne velti, jo šis tiešām ir viens no iespaidīgākajiem un spilgtākajiem varoņiem.
Komentēt

3. Dzelzs vīrs

Dzelzs vīrs
Dzelzs vīrs ir Tonija Stārka slepenā identitāte. Šis tēls ir izmantots filmās, komiksos, multiplikācijas filmās un datorspēlēs. 
Komentēt

4. Gruts

Gruts
Gruts dāņu valodā nozīmē “liels”, kas attiecīgi varonim sniedz iespēju izstiepties neticamos izmēros. Pirmo reizi kokam līdzīgais varonis komiksos parādījās 1960. gadā.
Komentēt

5. Daredevil

Daredevil
Varoni vārdā Metjū ietekmē radioaktīva viela, padarot viņu aklu. Esot bez redzes, atlikušās maņas attīstās ārpus parasta cilvēka robežām, sniedzot viņam īpašu “radara izjūtu”.
Komentēt

6. Niks Furijs

Niks Furijs
Laika gaitā atklājas, ka Fūrijs lieto īpašus medikamentus, kas neļāva viņam novecot, sniedzot viņam spējas būt ārkārtīgi aktīvam gandrīz simts gadu vecumā.
Komentēt

7. Melnā pantera

Melnā pantera
Savas spējas varonis ieguva caur savas nācijas rituāliem, tomēr bez tām viņam piemīt arī zinātniskā kompetence, spēcīga fiziskā sagatavotība, kā arī pieeja bagātībām un varenām tehnoloģijām, kas palīdz apkarot savas Āfrikas nācijas ienaidniekus.
Komentēt

8. Black Widow (Nataša Romanova)

Black Widow (Nataša Romanova)
Iepazīsties - krievu spiegs, Dzelzs vīra pretinieks Marvel komiksos. Pārvācoties uz ASV, viņa kļūst par izdomātas spiegu aģentūras pārstāvi.
Komentēt

9. Tors

Tors
Dēvēts arī par pērkona dievu, Tors kopā ar savu āmuru ir spējīgs manipulēt ar laikapstākļiem.
Komentēt

10. X-cilvēki

X-cilvēki
Lielākā daļa no varoņiem ir mutanti, kas piedzimuši ar īpašo X gēnu. X-cilvēki cīnās par mieru un vienlīdzību starp cilvēkiem un “briesmoņiem”.
Komentēt

11. Fantastiskais četrinieks

Fantastiskais četrinieks
Tā ir četru varoņu komanda, kur katram savam tēlam ir sniegta kāda superspēja, kas iegūta kā dāvana no visuma, lai glābtu Zemi no drauga, kurš nu jau kļuvis par ienaidnieku.
Komentēt

12. Doktors fon Dūms

Doktors fon Dūms
Izdomātas nācijas Latverijas monarhs Marvel komiksos bieži vien ir iedzīvojies konfliktos ar Zirnekļcilvēku, Dzelzs vīru, Melno panteru un citiem varoņiem. Savu debiju Dūms piedzīvoja 1962. gadā.
Komentēt

13. Doktors Streindžs

Doktors Streindžs
Reiz Streindžs bija profesionāls ķirurgs, taču pēc autoavārijas tika traumētas viņa rokas, kas vairs neļāva veikt sarežģītās operācijas. Meklējot veidus, kā situāciju labot, varonis kļūst par Zemes sargu, cīnoties pret maģiskiem un mistiskiem draudiem.
Komentēt

14. Ciklops

Ciklops
Ciklops - varonis ar pārdabiskām spējām, kas no acīm izstaro spēcīgus enerģijas starus. Pašrocīgi nespējot kontrolēt šīs spējas, varonim nepieciešams vienmēr visur doties ar īpašām brillēm.
Komentēt

15. Profesors X

Profesors X
X-cilvēku komandas tā saucamais dibinātājs ir cilvēks ar ārkārtīgi spēcīgām telepātijas spējām, lasot un kontrolējot citu cilvēku domas. Pirmo reizi profesors cilvēku redzeslokā nonāca 1963. gadā.
Komentēt

16. Sieviete-Halks

Sieviete-Halks
Pēc nopietna savainojuma meitenei tika pārlietas asinis, kuras ziedoja viņas brālēns Brūss, tādā veidā pārvēršot varoni par līdzīgas versijas Halku. Pirmo reizi auditorija šo zaļo būtni ieraudzīja 1980. gadā.
Komentēt

17. Sārtā ragana

Sārtā ragana
Lielākoties Sārtā ragana attēlota kā cilvēkveidīgs mutants, kas dzimusi ar īpašām spējām. Viņai ir spēja mainīt realitāti nenoteiktā veidā ar spēcīgu burvestību palīdzību.
Komentēt

18. Kapteinis Amerika

Kapteinis Amerika
Kapteiņa Amerika īstais vārds ir Stīvs Rodžerss - jauns vīrs, kurš tika pārvērsts par superkareivi, lai palīdzētu amerikāņiem 2. pasaules karā. Viņa ikoniskais tērps veidots pēc Amerikas karoga motīviem, un viņš nekur nav redzams bez sava neiznīcināmā vairoga.
Komentēt

19. Soģis

Soģis
Soģa brutālais raksturs un vēlme nogalināt radīja jauna rakstura varoni Marvel komiksu grāmatās, debitējot tajās 1974. gadā. Lielās popularitātes dēļ pēc tam viņš kļuva par regulāri varoni komiksa mēnešu izdevumos.
Komentēt

20. Zirnekļcilvēks

Zirnekļcilvēks
Zirnekļcilvēkam piemīt spēja sajust briesmas un savu apkārtni. Viņš ir ļoti stiprs, izturīgs, ar labu līdzsvara izjūtu un refleksiem. Viņam ir arī spēja pieķerties gandrīz jebkurai virsmai. Izveidot Zirnekļcilvēku Stenu Lī iedvesmoja nekas cits kā pa sienu lienošs zirneklis.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru