20 vietas, kuras šogad vērts apmeklēt "Staro Rīga" gaismas festivālā

6 komentāri

Sagaidi valsts dzimšanas dienu gada izgaismotākajā pasākumā.


Jau drīzumā, no 17. līdz 20. novembrim, Rīgas pilsētas iedzīvotājus un viesus priecēs gaismas un multimediju instalāciju festivāls Staro Rīga. Šogad pasākuma norise dalīsies četrās daļās, varēs iepazīties ar pamatprogrammu "Uz zvaigznēm", instalācijām "Rīgas karnevāls", kurā piedalīsies dažādi uzņēmumi, un starptautisko programmu, ar ārzemju mākslinieku līdzdalību — "Pilsētvide". 

1. Brīvības piemineklis — 99

Brīvības piemineklis — 99
Pie Brīvības pieminekļa būs gaidāms īpašs gaismu uzvedums, kas būs veltījums Latvijas 99. dzimšanas dienai. Piemineklis uzmirdzēs 18. novembrī, pēc Valsts prezidenta uzrunas, ap plkst. 20:00.
Sīkāk par objektu lasi šeit.
Komentēt

2. Esplanāde — Pikseļu mākonis

Esplanāde — Pikseļu mākonis
Esplanādē varēs aplūkot islandiešu arhitekta Markosa Zotes objektu "Pikseļu mākonis", kas tapis pēc finanšu krīzes Islandē, iedvesmojoties no iesāktajiem būvprojektiem, kuri krīzes laikā tika apturēti un netika pabeigti.
Sīkāk par objektu lasi šeit.

Komentēt

3. LU Botāniskais dārzs — Mēnesnīcas siltumnīca

LU Botāniskais dārzs — Mēnesnīcas siltumnīca
LU Botāniskā dārza Palmu mājā tiks uzburta eksotiska vide. Mākslas objekts "Mēnesnīcas siltumnīca" radīts iedvesmojoties no Kloda Debisī 1905. gada skaņdarba Mēnesgaisma. Šīs video projekcijas autore ir māksliniece Ieva Balode.
Sīkāk par objektu lasi šeit.

Komentēt

4. Jēkaba iela 2 — Metamorfozes Vecrīgā

Jēkaba iela 2 — Metamorfozes Vecrīgā
Nams Jēkaba ielā 2 ir pieredzējis pārmaiņas. No vairākiem nelieliem namiņiem 17.gadsimtā, līdz majestātiskai ēkai šodien. Šeit būs vērojamas nama vēstures ainas, šos stāstus iekļaujot gaismas, mūzikas un krāsu karnevālā.
Sīkāk par objektu lasi šeit. 

Komentēt

5. Rīgas Centrāltirgus — Mazais šefpavārs

Rīgas Centrāltirgus — Mazais šefpavārs
Rīgas Centrāltirgū, Sakņu paviljonā, ierīkotajā pop-up restorānā, darbosies pasaulē mazākais šefpavārs. Ar video projekcijas palīdzību, vakariņotāju acu priekšā tiks uzburts ēdiena tapšanas stāsts. Projekta līdzautori ir beļģu mākslinieku kolektīvs Skullmapping
Sīkāk par objektu lasi šeit.

1 komentārs

6. Pulkveža Brieža iela 12 — Enerģijas starojums

 Pulkveža Brieža iela 12 — Enerģijas starojums
Kas gan būtu šis festivāls bez elektrības? Tieši tāpēc, Latvijas elektroenerģijas ražošanas un tirdzniecības uzņēmums Latvenergo, arī piedalīsies, izgaismojot savu administratīvo ēku, Pulkveža Brieža ielā 12. Svētku norises laikā, nams starosies dažādos krāsainos toņos un varēs raudzīties zvaigžņu mirdzējumā.
Sīkāk par objektu lasi šeit.

Komentēt

7. Rīgas Svētā Pētera baznīca — Gorži

Rīgas Svētā Pētera baznīca — Gorži
Uz Rīgas Svētā Pētera baznīcas fasādes, varēs vērot "Gorži" — projekciju ar ūdenksritumu. Šis objekts runās par vides aizsardzības un klimata jautājumiem, radot poētisku noskaņu ar brīvu tīra ūdens plūdumu. Darbu veidojušo somu mākslinieki Outi Peski.
Sīkāk par objektu lasi šeit.


Komentēt

8. Kronvalda parks — Bvindi gaismas maskas

Kronvalda parks — Bvindi gaismas maskas
Uz Kronvalda parku būs atceļojušas 40 identiskas maskas no Āfrikas vidienē apslēptā Bvindi Nacionālā parka. Maskas tumsā atgādina nelielus monolītus, tās paredzētas izstādīšanai brīvā dabā, jo tām vajadzīga tumsa, īpašas noskaņas radīšanai.
Sīkāk par objektu lasi šeit.

Komentēt

9. Vērmanes dārzs — Gaismas aleja

Vērmanes dārzs — Gaismas aleja
Vērmanes dārzā atradīsies instalācija "Gaismas aleja" — gaismas objekts tiem, kuri apzinās, ka mēs dzīvojam pasaulē, kur vienmēr būs divas puses: viena silta un otra auksta, viena laba un viena ļauna. Instalācijas veidotājs ir nīderlandiešu uzņēmums Serge Schoemaker Architects.
Sīkāk par objektu lasi šeit.

Komentēt

10. Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs — Sejas izteiksme

Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs — Sejas izteiksme
Projekcijā uz Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja fasādes varēs ielūkoties nākotnē, paverot skatu uz nākamajā gadā paredzetās izstādes "Sejas izteiksme". Portrets Latvijā. 20. gadsimts" interaktīvo daļu.
Sīkāk par objektu lasi šeit.

Komentēt

11. Jēkaba laukums — Laika ādere

Jēkaba laukums — Laika ādere
Jēkaba laukumā ikviens tiks aicināts iziet cauri 4. dimensijai, tādējādi nododot īpašu gaismas sveicienu Latvijas iedzīvotājiem simtgadē. Objekts "Laika ādere" ir kā cilvēka enerģija, kas to iededz, liekot tai spīdēt spožāk.
Sīkāk par objektu lasi šeit.

Komentēt

12. Brīvības un Elizabetes ielas krustojums — Ugunskurs

Brīvības un Elizabetes ielas krustojums — Ugunskurs
Brīvības un Elizabetes ielas krustojumā festivāla apmeklētāji iepazīsies ar vides gaismas objektu "Ugunskurs", kas būs simbolisks apliecinājums tam, ka šī liesma vieno un liek atcerēties, pieminēt un iezīmēt Latvijas simtgadi.
Sīkāk par objektu lasi šeit.


Komentēt

13. Kultūras pils "Ziemeļblāzma" — Karnevāla zvaigznājs

Kultūras pils "Ziemeļblāzma" — Karnevāla zvaigznājs
Kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā ikviens aicināts vērot instalāciju "Karnevāla zvaigznājs", kas masku formā atspoguļos dažādus pasaules skaistākos, krāšņākos un spilgtākos karnevālus. Tie, 3D ilūziju veidolā, izmantojot priekšnesumu, tiks rādīti ar daudzveidīgām, kustīgām, vizuālām efektu kompozīcijām.
Sīkāk par objektu lasi šeit.

Komentēt

14. Rīgas Doms — Per aspera ad astra

Rīgas Doms — Per aspera ad astra
Atzīmējot Reformācijas 500. gadadienu, uz Rīgas Doma ziemeļu sienas varēs vērot 5 kompozīcijas, kuras atainosies video projekciju veidolā, kuras katram būs iespēja veidot pašiem, ar pieskārienu palīdzību uz īpaši sagatavotiem ekrāniem. 
Sīkāk par objektu lasi šeit.

Komentēt

15. LR Ministru kabinets — Mana Latvija – Lepojos!

LR Ministru kabinets — Mana Latvija – Lepojos!
Izgaismojot LR Ministru kabineta ēku, atklāsies, kāpēc iedzīvotāji lepojas ar Latviju un kāda ir šīs valsts loma viņu ceļā uz savu sapņu piepildījumu. Tiks parādīts mūsu tēvzemes stāsts, tautas varenums un nākotnes gaišums.
Sīkāk par objektu lasi šeit.

4 komentāri

16. Latvijas Mākslinieku savienība — Bize

Latvijas Mākslinieku savienība — Bize
Uz Latvijas Mākslinieku savienības ēkas fasādes gozēsies gaismas objekts "Bize", kas radīs plūstošu kustību un krāsu simbolus, kuri reflektēs par cilvēka individuālo un nacionālo identitāti. Šis motīvs jau vēsturiski sastopams latviskās identitātes pieredzē, tas vēstīs par mākslinieka personisko un radošo brīvību.
Sīkāk par objektu lasi šeit.

Komentēt

17. LR Saeima — Brīvības zvaigznes

LR Saeima — Brīvības zvaigznes
Pie LR Saeimas ēkas, Jēkaba ielā 11, apmeklētāji tiks aicināti iejusties Brīvības pieminekļa tēlā un pieskarties zvaigznēm, kas simbolizē neatkarību un Latvijas novadus.
Sīkāk par objektu lasi šeit.

1 komentārs

18. Trīs Brāļi — Lāzeru simfonija

Trīs Brāļi — Lāzeru simfonija
Trīs Brāļu pagalms, Mazās Pils ielā 17, ikkatru ieaicinās sapņainā atmosfērā ar mainīgu un interaktīvu horeogrāfiju, kas ar lāzera stariem pārveido telpu. 
Sīkāk par objektu lasi šeit

Komentēt

19. Bastejkalna parks — Latvijas alfabēts

Bastejkalna parks — Latvijas alfabēts
Bastejkalna parkā, starp Raiņa bulvāri un pilsētas kanālu, interesenti varēs vērot mūsu valsts krāšņo ainavu no putna lidojuma. Būs iespēja apsveikt tuviniekus svētkos, vai vienkārši ierakstīt kādu sev zīmīgu vārdu, izmantojot šo īpašo "Latvijas alfabētu".
Sīkāk par objektu lasi šeit.

Komentēt

20. VEF Kultūras pils — Gadsimta zvaigznājs

VEF Kultūras pils — Gadsimta zvaigznājs
VEF Kultūras pils fasāde, Ropažu ielā 2, iemirdzēsies pagājušā gadsimta noskaņās. Projekts "Gadsimta zvaigznājs" atgādinās par VEF zvaigžņoto periodu, un to kā agrākās rūpnīcas mirdzums sasaucas ar Latvijas neatkarības gadiem, akcentējot iedzīvotāju lomu vērtību tapšanā.
Sīkāk par objektu lasi šeit.


Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri