20 lieliskas Ziemassvētku filmas, kuras noskatīties siltā ģimenes lokā

4 komentāri

Šīs filmas noteikti atnesīs Ziemassvētku noskaņu jūsu mājās. Cik daudzas no šīm esi redzējis?

1. Ziemassvētku jampadracis

Ziemassvētku jampadracis
Režisors: Varis Brasla
Gads: 1993

Cīrulīšu ģimenē ir pieci bērni, bet tēvs Valdemārs ir nabaga mūzikas skolotājs, kurš ar klavierstundām nevar nopelnīt pietiekami daudz naudas, lai uzturētu ģimeni un samaksātu dzīvokļa īri. Naudas nepietiek arī biļetēm uz mazā Raimondiņa koncertu. Bērni labprāt atrisinātu šo situāciju, bet viss izvēršas lielā juceklī, un Raimondiņa pirksts tiek savainots tā, ka viņš vairs nevar muzicēt.

Filmu vari noskatīties šeit.
Komentēt

2. Četri mielasti

Četri mielasti
Režisore: Liene Linde
Gads: 2012

Kādā Rīgas dzīvoklī mitinās Anita ar bērniem. Katru Vecgada vakaru viņi kopā ar Omi un Pēteronkuli rīko svētku mielastu.
Piedzimšana, nāve, prieks, naids un rasols divpadsmit gadu garumā - četri vakari kādas ģimenes un kādas valsts dzīvē no 1999. līdz 2012. gadam.

Filmu var noskatīties šeit

Komentēt

3. Kā Grinčs nozaga Ziemassvētkus

Kā Grinčs nozaga Ziemassvētkus
Režisors: Rons Hauards
Gads: 2000

Filma par Grinču, kas ticis izraidīts no pilsētas, kur visu mīļākie svētki ir Ziemassvētki. Grinča lielākais saprnis ir izbojāt Ziemassvētku noskaņu pilsētā, tāpēc viņš nolemj nozagt svētku rotājumus, dāvanas un egli. Taču varbūt kādai mazai meitenītei tomēr izdosies sadraudzēties ar Grinču un likt mainīt savus plānus?

Filmu vari noskatīties šeit

Komentēt

4. Ačgārnības pirms Ziemassvētkiem

Ačgārnības pirms Ziemassvētkiem
Režisors: Henrijs Seliks
Gads: 1993

Skeletam Džekam sāk apnikt katru gadu rīkot Halovīnu, tāpēc šogad viņš nolemj sarīkot Ziemassvētkus, nemaz nenojaušot, ka līdz ar tiem uzradīsies jaunas problēmas.

Filmu vari noskatīties šeit

Komentēt

5. Viens pats mājās

Viens pats mājās
Režisors: Kriss Kolambuss
Gads: 1990

Pati pirmā "Viens pats mājās" filma, kurai uzņemti četri turminājumi.

Ziemassvētku brīvdienās dodoties uz Parīzi, Makkalisteru ģimene nejauši aizmirst mājās astoņgadīgo Kevinu. Viņu tas nemaz neapbēdina - neviens vairs nekomandē, neierobežo un nepieskata. Viss būtu ideāli, ja vien ne rūdītie kramplauži Harijs un Mārvs.

Filmu vari noskatīties šeit

Komentēt

6. Elfs

Elfs
Režisors: Džons Favro
Gads:2003

Bandijs nesaprot, ka nav īst elfs, taču, kad beidzot to uzzina, viņa dzīve pārvēršas, un viņš nolemj doties ceļā, lai atrastu savus īstos vecākus.
Bandijs ierodas dzimtajā pilsētā - mūsdienu Ņujorkā - un saprot, ka tā ir pavisam cita pasaule, kurā viņš netiek ne gaidīts, ne uztverts nopietni.

Filmu vari noskatīties šeit

Komentēt

7. Popera kunga Pingvīni

Popera kunga Pingvīni
Režisors: Marks Voterss
Gads: 2011

Kādu dienu Pupers saņem kasti, kurā atrod pingvīnu. Vēl pēc dienas pingvīnu populācija palielinās līdz sešiem. Meklēdams veidus, kā no mājdzīvniekiem atbrīvoties, viņš piedzīvo ne tikai neērtības, bet arī jautrus brīžus. Tieši šo negaidīto ciemiņu dēļ uzlabojas attiecības gan ar šķirto sievu, gan ar bērniem.

Filmu vari noskatīties šeit

Komentēt

8. Laipni lūgta ģimenītē

Laipni lūgta ģimenītē
Režisors: Tomass Bezuča
Gads: 2005

Stounu ģimeni Ziemassvētku priekšvakarā gaida pārsteigums - mīļākais dēls atvedīs savu draudzeni - lai varētu mātei lūgt ģimenes saderināšanās gredzenu un Ziemassvētku rītā bildināt. Taču i
zrādās, ka Stouni ir brīvdomātāji. Merīgajai Meriditai ir grūti iejusties skaļo un dumpīgo radinieku pulkā.

Filmu vari noskatīties šeit.
Komentēt

9. Nārnijas hronika: Lauva, ragana un drēbju skapis

Nārnijas hronika: Lauva, ragana un drēbju skapis
Režisors: Endrjū Ādamss
Gads: 2005

Lai pasargātu no Otrā pasaules kara laikā nodarītajiem postījumiem Londonā, vecāki nosūta četrus bērnus uz veca profesora lauku māju. Tajā viņi atklāj slepenu eju uz pavisam citu pasauli - Nārniju. Tagad viņi ir iejaukti cīņā, lai atbrīvotu brīnišķīgo Nārniju no raganas lāsta un glābtu visus tās iedzīvotajus.

Filmu var noskatīties šeit

Komentēt

10. Artūrs izglābj Ziemassvētkus

Artūrs izglābj Ziemassvētkus
Režisore: Sāra Smita
Gads: 2011

Animācijas filma beidzot atklāj gadsimtiem ilgi neizdibināto noslēpumu, kuru bērni cenšas noskaidrot ik gadu pirms Ziemassvētkiem - kā Ziemassvētku vecītis pagūst nogādāt dāvanas visiem pasaules bērniem vienā naktī?
Tomēr šis  stāsts ir arī par ģimenes un Ziemassvētku vērtībām. Tā centrā ir ne pārāk drosmīgs varonis vārdā Artūrs, kam jāpaveic steidzams uzdevums, pirms uzaust Ziemassvētku rīts.

Filmu vari noskatīties šeit

Komentēt

11. 101 dalmācietis

101 dalmācietis
Režisors: Stīvens Hereks
Gads: 1996

Dizainerei Anitai ir dalmāciešu dāma Perdita, bet datorspēļu speciālistam Rodžeram - dalmāciešu kungs Pongo. Abi satiekas, iemīlas un drīz vien apprecas. Arī Perditai un Pongo izveido stabilu ģimeni ar raibiem dalmāciešu bērniņiem. Taču kucēnus iekāro Anitas priekšniece Kruela de Vila, kura ir apsēsta ar domu par plankumainu kažoku no dalmāciešu kažociņiem.

Filmu vari noskatīties šeit

Komentēt

12. Zvaniņš skan

Zvaniņš skan
Režisors: Braiens Levants
Gads: 1996

Hovards mīl savu ģimeni, taču laika tuviniekiem viņam atliek pārāk maz. Lai to atlīdzinātu, dienu pirms Ziemassvētkiem viņš dodas sagādāt dēlam viņa sapņu dāvanu – turbo lelli. Taču iepirkšanās pārvēršas par elli
. Izrādās, ka tieši šī rotaļlieta ir ļoti pieprasīta un to vairs nekur nevar iegādaties. Tomēr Hovards ir apņēmības pilns un gatavs cīnīties visiem iespējamiem līdzekļiem, lai realizētu dēla sapni.

Filmu vari noskatīties šeit.

Komentēt

13. Ledus sirds

Ledus sirds
Režisore: Dženifera Lī
Gads: 2013

Kad piepildās sens pareģojums un karaļvalstī iestājas mūžīga ziema, dzīvespriecīgā un bezbailīgā Anna ir apņēmības pilna atrast savu māsu Elzu - Sniega Karalieni. Palīgos Annai nāk Kristofs kopā ar savu uzticamo ziemeļbriedi. Ceļā viņus gaida elpu aizraujoši piedzīvojumi un grūti pārvarami šķēršļi.

Filmu var noskatīties šeit

Komentēt

14. Santa Klauss

Santa Klauss
Režisors: Džons Paskvins
Gads: 1994

Ziemassvētku naktī Skots Kelsvins no savas mājas jumta netīšām nogrūž kādu dīvainu vīru. Kamēr nepazīstamais bezpalīdzīgi guļ sniegā, Skots uzlec uz brieža  pie mājas un attopas Ziemeļpolā, kur galvenais elfs cenšas viņu pārliecināt ieņemt Santa Kalusa vietu. Skots piekrīt, nemaz nenojaušot, ka tiešām pārvērtīsies par īstu Santa Klausu.

Filmu vari noskatīties šeit.
Komentēt

15. Aizbēgsim no Ziemassvētkiem

Aizbēgsim no Ziemassvētkiem
Režisors: Džo Rots
Gads: 2004

Krenku ģimene katru gadu tērē 6000 dolāru Ziemassvētkiem. Taču šogad Luteram Krenkam ir plāns - aizbēgt no Ziemassvētku kņadas - ietaupīt krietnu naudas summiņu. Lai gan pašam Luteram šī ideja šķiet ģeniāla, kolēģi un kaimiņi uzskata, ka viņš sajucis prātā, jo ir taču Ziemassvētki!

Filmu vari noskatīties šeit.
Komentēt

16. Brīnums 24. ielā

Brīnums 24. ielā
Režisors: Džordžs Sitons
Gads: 1994

Sešgadīgajai Sjūzanai nav nekādu šaubu par bērnības neiztrūkstošo brīnumu - Ziemassvētku vecītis neeksistē. Mamma viņai sen jau izstāstījusi "patiesību", tāpēc Sjūzana nemaz necer, ka varētu saņemt Ziemassvētku dāvanas. Taču beidzot Sjūzana saņem ļoti vērtīgu dāvanu - kādu, kam noticēt.

Filmu vari noskatīties šeit.
Komentēt

17. Polārais ekspresis

Polārais ekspresis
Režisors: Roberts Zemekis
Gads: 2004

Kāds zēns Ziemassvētku vakarā savā gultā gaida ziemeļbriežu ragavu zvanu skaņas, taču tā vietā aiz loga izdzird vilciena svilpi. Biļešu kontrolieris aicina doties neparastā ceļojumā uz Ziemeļpolu, kurā jau piekrituši doties vairāki pidžamās tērpti bērni. Zēns piedzīvo ko tādu, kas lemts tikai tiem bērniem, kas tic Ziemassvētku vecīša esamībai.

filmu vari noskatīties šeit

Komentēt

18. Tāda ir mīlestība

Tāda ir mīlestība
Režisors; Ričards Kērtiss
Gads; 2003

Filma par mīlestību, kurā risinās vairāki savstarpēji nesaistīti stāsti. Kaut arī viņi  visi dzīvo atšķirīgas dzīves, kaut kas viņus šos varoņus vieno - īsta mīlestība. Viena no pēdējo laiku romantiskākajām Ziemassvētku filmām. 

Filmu vari noskatīties šeit.
Komentēt

19. Bridžitas Džounsas dienasgrāmata

Bridžitas Džounsas dienasgrāmata
Režisors: Šarons Magvairs
Gads: 2001

Neprecētā, 30 gadus vecā  Bridžita Džounsa nolemj mainīt savu dzīvi un sāk rakstīt dienasgrāmatu. Džounsa apņemas atteikties no sliktiem ieradumiem, nomest lieko svaru un atrast vīru. Kurš būtu domajis, ka viņai nāksies izvēlēties no divim lieliskiem vīriešiem?

Filmu vari noskatīties šeit.
Komentēt

20. Brīvdienas

Brīvdienas
Režisors: Nensija Mejersa
Gads: 2006

Divas sievietes dzīvo katra savā pasaules malā, taču abas ir vīlušās romantiskās attiecībās ar pretējo dzimumu. Viņas iepazīstas internetā un nolemj Ziemassvētku brīvdienās apmainīties ar adresēm un padzīvot viena otras mājā, kas izrādījās par ļoti veiksmīgu ideju abām. 

Filmu vari noskatīties šeit.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri