20 alternatīvi festivāli Latvijā, kurus vērts apmeklēt visiem dzīves baudītājiem

Komentēt

Tik dažādi un pārsteigumiem bagāti pasākumi, kurus derētu apmeklēt kino un mūzikas cienītājiem.


1. Kino Pedālis

Kino Pedālis
Kad: no 11. līdz 12. maijam
Kur: Valmierā

Kas var būt patīkamāks par braukšanu ar velosipēdu un filmu skatīšanos? Valmieras festivāls "Kino Pedālis" ir apvienojis divas šīs lietas un radījis foršu pasākumu, kura laikā pilsētā un tuvākajā apkārtnē tiek atvērti vairāki pop-up kinoteātri. Festivāls domāts gan mazajiem, gan lielajiem, kā arī padomāts par dažādām aktivitātēm un mūziku.  

Seko jaunumiem šeit

Komentēt

2. Sansusī Festivāls

Sansusī Festivāls
Kad: no 10. līdz 12. augustam
KurAknīstes novadā

Alternatīvais kamermūzikas festivāls "Sansusī", kurā var gulēt teltī, staigāt kedās, ēst kā restorānā un izbaudīt dabas mieru. Festivāls tiek organizēts apmēram 150 kilometru attālumā no Rīgas - Aknīstes novadā, vairs neeksistējoša ciema Susēja bijušās pagastmājas pagalmā.

Seko jaunumiem šeit.

Komentēt

3. Fono Cēsis

Fono Cēsis
Kadno 20. jūlija līdz 21. jūlijam
Kur: Cēsīs, Smilšu laukumā

Vienīgais bezmaksas mūzikas festivāls Latvijā. Šogad “Fono Cēsis” ir sasniedzis savu piekto dzimšanas dienu. Pirmās grupas “Fono Cēsis” rīkotāji solās izziņot jau tuvākajā laikā, savukārt starp iepriekšējo gadu māksliniekiem ierindojušies "Ewert and the Two Dragons", “Pērkons”, “Skyforger” un daudzi citi. 

Seko jaunumiem šeit.
Komentēt

4. ZEMLIKA

ZEMLIKA
Kad: pēdējā oktobra nogalē
Kur: Dubrē

Latvijas mazākajā pilsētā norisinās ZEMLIKA, kurā var baudīt dažādu žanru koncertus, piedalīties radošajās darbnīcās, lekcijās, skatīties kino, teātri un nogaršot vietējos ēdienus. Izvēlētais festivāla norises laiks - pēdējā oktobra nedēļa un tās nogale - sakrīt ar laiku, ko vietām uzskatīja par veļu laika jeb zemlikas beigām. Šeit tu noteikti izjutīsi radošo garu. 

Seko jaunumiem šeit.
Komentēt

5. Playground

Kad: no 13. līdz 15. jūlijam
Kur: Ropažos

Sērfs, SUPs, veikbords, longbords, kalnu velosipēdi, fiksīši un citas aktivitātes ir sastopamas šajā lielajā rotaļu laukumā. Tā ir vieta, kur piedzīvot labākos mirkļus foršas mūzikas un cilvēku pavadībā. Trīs dienu laikā katrs varēs atrast sev piemērotāku sporta veidu uz ūdens, zemes un pat gaisā.

Seko jaunumiem šeit.
Komentēt

6. RojaL

RojaL
Kadno 27. līdz 29. jūlijam
Kur: Rojā

Viena no Latvijas skaistākajām piejūras pilsētiņām Roja jau septīto gadu rīko kultūras, mākslas un kino festivālu. Šogad akcents kritis uz franču kultūru un tās milzīgo ietekmi, tāpēc "RojaL" svinēs dzīvi un darīs to tik šarmanti, cik vien māk.

Seko jaunumiem šeit.
Komentēt

7. Etnofestivāls Sviests

Etnofestivāls Sviests
Kad: no 16. līdz 17. jūnijam
Kur: Valmiermuižā

Šogad “Sviests” noritēs Latvijas simtgades zīmē un ir atzīts par valstiski nozīmīgu kultūras pasākumu. Kopā ar labākajām latviešu etnogrupām uzstāsies arī kaimiņvalstu mūziķi, kuri atrodas bijušajās baltu cilšu teritorijās. Festivālā skan mūzika, kas ir balstīta uz senatnes tradīcijām un izturējusi laika pārbaudi.

Seko jaunumiem šeit
Komentēt

8. Āboļdārzs

Āboļdārzs
Kad: 12. maijā 
KurBārbeles pagastā

Rosoties kukaiņiem, dūcot bitēm un veroties ziediem vaļā,  te varēs baudīt muzikālo teātri bērniem, ziedlapu ķeršanu ar tauriņķeramajiem, tējas ceremonijas, kā arī daudzas citas aktivitātes.
Seko jaunimiem šeit.
Komentēt

9. Šamanisko deju un mūzikas festivāls "Būtība"

Šamanisko deju un mūzikas festivāls "Būtība"
Kad: no 21. līdz 24. jūnijam
KurTomes pagasts, Atpūtas komplekss "Ievu līcis"

Ceremonijas, rituāli un kopā būšana, uz kurieni sanāk gan pašmāju, gan ārzemju sakrālie mūziķi, dejotāji, šamaņi un skolotāji. Šogad festivāls iekļaus arī Saulstāvju svinēšanu un rituālus Jāņu vakarā, taču tās nebūs tradicionālas svinības. Intriģējoši.

Seko jaunumiem šeit.
Komentēt

10. Komēta

Komēta
Kad: no 27. līdz 29. jūlijam
Kur: Rīgā, Daugavgrīvas cietoksnī

Te var ne tikai baudīt mūziku un dejas, bet arī piedalīties lekcijās un darbnīcās, iesaistoties cirka performancēs un sarunās. Šogad festivāla vadmotīvs ir līdzdalība. Apmeklētaji piedzīvos maģisku realitāti Daugavgrīvas cietoksnī - "Komētas" ciematos - PACHAMAMA TRIBE, CIRKA CIEMATS, KOMĒTAS AKADĒMIJA, HIGGS BOSON, AWARE HOUSE, kā arī KINO. 

Seko jaunumiem šeit

Komentēt

11. Cēsu mākslas festivāls

Cēsu mākslas festivāls
Kad: no 13. jūlija līdz 12. augustam
Kur: Cēsīs

Festivāls ir īpašs ar savu eksperimentālo ievirzi un vēlmi plašākam skatītāju lokam parādīt atzītu mākslinieku radošās izpausmes. Tie ir īsti svētki vesela mēneša garumā, kuri ar izrādēm, koncertiem, kino un izstādēm priecē gan latviešus, gan ārzemniekus. 

Seko jaunumiem šeit.
Komentēt

12. LAMPA

Kad: no 29. līdz 30. jūnijam
Kur: Cēsīs

Tā ir platforma visiem, kuri vēlas izteikties, un tiem, kuri vēlas uzklausīt, uzzināt un sarunāties par pasaulē būtiskākajiem jautājumiem. Tas nav mūzikas un ballēšanās festivāls. Tas ir jaunu zināšanu festivāls domu apmaiņai, prāta asināšanai un redzesloka paplašināšanai.

Seko jaunumiem šeit.
Komentēt

13. LABA DABA

LABA DABA
Kad: no 3. līdz 5. augustam
KurLīgatnes pagastā

Festivāla mērķis ir radīt tādu atmosfēru, kas atbilstu nosaukumam. Tāpēc LABA DABA ir vasaras notikums, ko nemainīgi raksturo labdabīga attieksme pret cilvēkiem, notikumiem un dabu. Ar pozitīvu attieksmi, skaļu un dažādu mūziku, kā arī dažādām aktivitātēm gan vecākiem, gan arī bērniem.  Te viss ir LABI!

Seko jaunumiem šeit.
Komentēt

14. Valmieras vasaras teātra festivāls

Valmieras vasaras teātra festivāls
Kad: no 3. līdz 5. augustam
Kur: Valmierā

Turpinot Rūdolfa Blaumaņa Teātra festivāla tradīcijas, kas aizsākās 1999. gadā, Valmiera aicina iedzīvotājus un pilsētas viesus izbaudīt saturā nedaudz citādāku pasākumu, taču īstus skatuves mākslas svētkus. Trīs dienu laikā, papildu teātra izrādēm, tiek izvērsta bagātīga programma gan pieaugušajiem, gan bērniem, radot prieku sajūtu visiem pasākuma apmeklētajiem.

Seko jaunumiem šeit.
Komentēt

15. Saules festivāls

Saules festivāls
Kad: no 29. jūnija līdz 1. jūlijam
Kur: Ķeguma novadā

Pasākumā iespējams baudīt pirtis, jogu, cigun, meditācijas, ugunsrituālus, fotosesijas, darbnīcas, lekcijas, dejas, mūziku, veģetāro virtuvi un citas sirdij tuvas nodarbes. Te apmeklētāji peldas saules staros un pozitīvās emocijās. 

Seko jaunumie šeit

Komentēt

16. Zobens un Lemess

Zobens un Lemess
Kad: no 15. līdz 17. jūnijam
Kur: Bauskas pilskalna estrādē

Šogad norisināsies jau ceturtais mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls "Zobens un Lemess".  Uz šejieni ir aicināti visi smagās mūzikas cienītāji.

Seko jaunumiem šeit

Komentēt

17. Laika Rata pietura Evertos

Laika Rata pietura Evertos
Kad: no 10. līdz 12. augustam
Kur: Everti

Šī ir divu dienu sanākšana cilvēkiem, kam interesē, kas notiek apkārt un sevī. Festivāla laikā vairākās runātavās norisināsies sarunas, meditācijas, lekcijas, joga, uguns rituāli, kino zem klajas debess, pirts un vēl daudz ineteresantu lietu.

Seko jaunumiem šeit.
Komentēt

18. Country BAUSKA festivāls

Kad:no 13. līdz 14. jūlijam
Kur: Bauskas pilskalnes estrādē

Baltijā lielākajam kantri mūzikas festivālam šogad ir 20 gadu jubileja. Katru gadu festivāls pulcē tūkstošiem kantri mūzikas cienītāju gan no Latvijas, gan no tuvākām un tālākām ārzemēm. Apmeklētājiem piedāvā plašas izklaides iespējas gan bērniem, gan pieaugušajiem, kā arī iespēju nobaudīt latviešu virtuves ēdienus un īstu Bauskas alu. 

Seko jaunumiem šeit.
Komentēt

19. Baldones Waterfest

Baldones Waterfest
Kad: no 27. līdz 29. jūlijam
Kur: Baldone

Te satiekas dažāda veida elektroniskās deju un hip-hop mūzikas izpildītāji no Eiropas, ASV un Latvijas. Veselu trīs dienu garumā apmeklētāji var baudīt bezrūpības un romantikas atmosfēru Baldones Waterjump teritorijā. 

Seko jaunimiem šeit

Komentēt

20. UNDER

Kad: no 25. līdz 27. maijam
Kur: Rīgā, bijušajā tekstilfabrikā "Boļševička"

Elektroniskās mūzikas festivāls UNDER, kurā divu dienu un nakšu garumā var baudīt pasaules līmeņa mākslinieku un mūziķu uzstāšanos un dejot elektroniskās mūzikas pavadījumā, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs.

Seko jaunumiem šeit.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru