25 piemirstas, bet burvīgas vietas, kuras šogad noteikti jāapciemo Latvijā

132 komentāri

Atklāj Latviju no jauna un apmeklē vietas, par kurām, iespējams, tev bija aizmirsies.

Visas populārākās pašmāju tūrisma vietas jau apskatītas un trūkst idejas, kur doties nākamajā atvaļinājumā? Izrādās, ka mazajā Latvijā ir visai daudz foršu lietu, ko redzēt ne tikai siltajos mēnešos, bet visu gadu.

Laivu kapsēta, slepens padomju bunkurs un akmeņu piramīda - tie ir tikai daži no daudzajiem apskates objektiem, kurus šogad vērts apcemot. Ja par kādu no tiem dzirdi pirmo reizi, obligāti pievieno savam tūrisma sarakstam, jo šeit ir vērts pabūt ikvienam.

Atklāj Latviju lapā iespējams ielūkoties interaktīvā Latvijas kartē, kurā atzīmētas neskaitāmi daudz apskates vietas, ainavas, muzeji un citi aizraujoši objekti pa visu Latviju. Šoreiz piedāvājam palūkoties uz nedaudz piemirstām, bet burvīgām tūrisma idejām.

1. Mazirbes laivu kapsēta

Mazirbes laivu kapsēta Instagram/enjoylatvia
Līdz Otrajam pasaules karam ciemā pavisam bija 48 laivas. Šobrīd meža ielokā apskatāmi astoņi iespaidīgi laivu skeleti, kas krēslā var radīt pat nedaudz spocīgu noskaņu. Laivu kapsēta radusies pēc 1960. gada, kad padomju armija centās ierobežot zvejniecību piekrastē. Robežsargi tās neļāva pat sadedzināt, tāpēc nācās atstāt turpat.

Spied šeit un uzzini vairāk.8 komentāri

2. Īvandes ūdenskritumi

Īvandes ūdenskritumi Instagram/rolands.sv
Viens no Latvijas skaistākajiem ūdenskritumiem, kuru ir vērts apskatīt. Vietā, kur Īvandes upīte no lēzenās ielejas pāriet seklā kanjonā, vari apskatīt 2 skaistus ūdenskritumus jeb rumbas.

Spied šeit un uzzini vairāk.

4 komentāri

3. Daugavpils skrošu rūpnīca

Daugavpils skrošu rūpnīca Instagram/andreirashchevskii
Vienīgā tūristiem atvērtā munīcijas ražošanas rūpnīca Baltijā, kurā atrodas Eiropā vecākais, joprojām strādājošais skrošu liešanas tornis. Viens no ievērojamākajiem tūrisma objektiem Daugavpilī, kas jāapmeklē ikvienam pilsētas viesim.

Spied šeit un uzzini vairāk.

8 komentāri

4. Murjāņu kamaniņu trase

Murjāņu kamaniņu trase Instagram/enjoylatvia
Murjāņos kamaniņu nodaļa tika atvērta 1977.gada 1. septembrī, pateicoties Rolandam Upatniekam. Un jau pēc gada viņa vadībā tika uzbūvēta kamaniņu trase, lai labāk varētu veikt mācību treniņu darbu. Forša un aizraujoša, bet ne visiem zināma vieta, kuru vērts apmeklēt īpaši sporta entuziastiem.

Spied šeit un uzzini vairāk.

4 komentāri

5. Padomju slepenais bunkurs Līgatnē

Padomju slepenais bunkurs Līgatnē Instagram/zechiii
Rehabilitācijas centra „Līgatne” teritorijā 9m zem zemes atrodas labiekārtots bunkurs 2000m2 platībā, kuram slepenības zīmogu noņēma tikai 2003. gadā. Tas ir izbūvēts pagājušā gadsimta 80-tajos gados politiskās un valsts varas elites vajadzībām valsts vadīšanai atomkara gadījumā.

Spied šeit un uzzini vairāk.

10 komentāri

6. Lapmežciema vecais mols

Lapmežciema vecais mols Facebook/Mūsu Latvijai
Lapmežciema vecais mols atrodas pie Siliņupes ietekas jūrā. Molu veido akmeņu krāvums un divas paralēlas koka pāļu rindas. Kopējais konstrukciju garums ir aptuveni 121 metrs.

Spied šeit un uzzini vairāk.

6 komentāri

7. Valpenes piramīda

Valpenes piramīda Instagram/enjoylatvia
Šis piemineklis veltīts pašam Krišjānim Baronam. Lielais akmeņu krāvums piramīdas formā ir 6 metrus augsts, bet tā pamatnes apkārtmērs ir 50 metru.

Spied šeit un uzzini vairāk.

5 komentāri

8. Užavas bāka

Užavas bāka Instagram/ez_foto
21 metru augstā, cilindriskā mūra bāka, ir celta 1879. gadā. Tās bākuguns iedegas divreiz 10 sekundēs. Tās sākotnējais izskats saglabājies līdz pat mūsdienām.

Spied šeit un uzzini vairāk.

5 komentāri

9. Līču-Laņģu klinšu alas

Līču-Laņģu klinšu alas Instagram/enjoylatvia
Līču-Laņģu klintis ir ap kilometru gara klinšaina smilšakmens krauja Gaujas senlejas kreisajā krastā. Tās ziemeļdaļā atradusies spēcīga avota veidota lielāka izmēra ala, kuras priekšdaļa pēc griestu nobrukšanas pārvērtusies savdabīgā aizā ar 8 metrus augstām, stāvām sienām.

Spied šeit un uzzini vairāk.

9 komentāri

10. Katvaru muižas parks

Katvaru muižas parks Instagram/enjoylatvia
Katvaru parks aizņem vairāk kā 15 hektāru lielu teritoriju, tāpēc šeit ir iespēja kārtīgi izstaigāties. Ikvienam, kurš šeit dodas, jāapskata skaistā liepu aleja. Iespaidīgākais no visiem kokiem ir 400 gadu vecā, 5 metru platā un 40 metru garā liepa.

Spied šeit un uzzini vairāk.


5 komentāri

11. Ludzas viduslaiku pilsdrupas

Ludzas viduslaiku pilsdrupas Instagram/enjoylatvia
Iemīļota pilsētnieku un viesu atpūtas vieta, no kuras paveras skaistākā pilsētas panorāma. 1399. gadā šeit atradās varena pils, kuru uzcēla vācu krustneši Livonijas ordeņa austrumu robežu aizsardzībai. Pāri palikušas tikai drupas, tomēr nevar noliegt, ka šo ainavu ir vērts redzēt dzīvē.

Spied šeit un uzzini vairāk.


2 komentāri

12. Tilts uz nekurieni

Tilts uz nekurieni Facebook/Andris Jermuts - Fotogrāfs
Tilts ved pāri Abavai pie Sātiem. 2008. gadā tilts uz nekurieni iekļauts Eiropas nozīmes sarakstā "Neparastais kultūras mantojums". Tāpēc aizbrauc, apskaties!

Spied šeit un uzzini vairāk.

6 komentāri

13. Dāvida dzirnavu avoti

Dāvida dzirnavu avoti Facebook/Oskars Drešmanis
Vecās dzirnavas savulaik piederējušas izslavētam amatniekam Dāvidam, kas būvējis gan dambjus Krievijā, gan dažādas ēkas turpat netālu. Šo īpašumu par labu kalpošanu muižai viņš 19. gadsimta sākumā ieguvis savā īpašumā. Septiņus metrus garais avotu ūdenskritums ir augstākais Latvijā.

Spied šeit un uzzini vairāk.

3 komentāri

14. Skrīveru dendroloģiskais parks

Skrīveru dendroloģiskais parks Instagram/girlwiththebeagles
Skrīveru dendroloģiskais parks kopā ar svešzemju koku stādījumiem aizņem 392 hektāru, tajā sastopamas apmēram 300 koku un krūmu sugas, kas saglabājušās no Pirmā pasaules kara laikiem. Forša iespēja iepazīties ar citu zemju tradicionālo mežu ainavu, nepametot Latvijas teritoriju.

Spied šeit un uzzini vairāk.

1 komentārs

15. Pēterala Siguldā

Pēterala Siguldā Instagram/enjoylatvia
Ala savu nosaukumu ieguvusi pēc vēsturiska nostāsta par zemnieku Pēteri, kurš šeit slēpies Ziemeļu kara laikā. Tā izskatās kā ar milzu nazi veikts iegriezums smilšakmens sienā. Ja tev ir klaustrfobija, tad tumsas laikā labāk paņem līdzi lukturīti.

Spied šeit un uzzini vairāk.

1 komentārs

16. Piltenes pilsdrupas

Piltenes pilsdrupas Facebook/Sandris Kuzmickis
Piltenes pils celta 13. un 14. gadsimta. Līdz mūsdienām saglabājušies pils pamati un divu torņu fragmenti. Tā reiz bijusi lielākā aizsardzības būve Ziemeļkurzemē.

Spied šeit un uzzini vairāk.

3 komentāri

17. Alūksnes pilssala

Alūksnes pilssala Instagram/kytsy
Alūksnes pilssala jeb Marijas sala ir lielākā no četrām salām Alūksnes ezerā. Uz tās varēsi aplūkot 1342. gadā celtās Marienburgas cietokšņa drupas.

Spied šeit un uzzini vairāk.

3 komentāri

18. Vecmoku muiža

Vecmoku muiža Instagram/silgaanca
Vecmoku pils drupas ir vienīgais, kas saglabājies no savulaik greznās muižas kungu mājas. Tā nodedzināta 1944. gadā, kad sarkanā armija izlauzās uz Rīgas jūras līci. Šeit atrodas garākā liepu aleja Baltijā, kas būs perfekta vieta pastaigai.

Spied šeit un uzzini vairāk.

Komentēt

19. Gunāra Igauņa senlaiku mūzikas instrumentu darbnīca

Gunāram Igaunim ir pasniegta “Latviskā mantojuma zīme” par seno mūzikas instrumentu kolekciju, tradicionālo muzicēšanu un mūzikas instrumentu daudzināšanu. Šeit varēsi arī mēģināt izvilināt no esošajiem mūzikas instrumentiem kādu skaņu.

Spied šeit un uzzini vairāk.

5 komentāri

20. Pokaiņu mežs

Pokaiņu mežs Instagram/laiskais_
Pokaiņu mežs ir neparasts tūrisma objekts savu brīnumaino nostāstu dēļ. Gidi un apmeklētāji piemin arī novērotas anomālas dabas parādības, savukārt zinātnieki, dziednieki un ekstrasensi šo vietu nešaubīgi uzskata par senu svētvietu.

Spied šeit un uzzini vairāk.

17 komentāri

21. Andrupenes lauku sēta-muzejs

Andrupenes lauku sēta-muzejs Facebook/Muzejs Andrupenes lauku sēta
Muzejā "Andrupenes lauku sēta" tu nokļūsi 20.gadsimta sākumā Latgales laukos, kur varēsi apskatīt simtgadīgu lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, kā arī nogaršot latgaļu gardumus.

Spied šeit un uzzini vairāk.

1 komentārs

22. Šlīteres bāka

Šlīteres bāka Instagram/venjka
Vieta, kur paveras lielisks skats uz Slīteres Nacionālā parka mežiem un Baltijas jūru. Bākuguns bākā dega no 1961. gada līdz 1999. gadam. Kopš 2000. gada bāka ir viens no parka tūrisma un dabas izglītības objektiem. 

Spied šeit un uzzini vairāk.

6 komentāri

23. Ribbes dzirnavas

Ribbes dzirnavas Facebook/Rožmalas
Dodies uz Ribbes dzirnavām, lai uzzinātu, kā lauksaimniecība ir attīstījusies cauri gadsimtiem, no senatnes līdz pat mūsdienu jaunajām tehnoloģijām. Vējdzirnavu konstrukcija, to iekārtas un detaļas ir veidotas un pārbaudītas gadsimtu gaitā un ir viens no sarežģītākajiem tautas celtniecības pieminekļiem, kurš saglabājis mūsu senču mantojumu un darba tikumus.

Spied šeit un uzzini vairāk.

1 komentārs

24. Āraišu vējdzirnavas

Āraišu vējdzirnavas Instagram/enjoylatvia
Aplūko restaurēto dzirnavu iekārtu un reizi gadā, Jēkaba jeb jaunrudzu maizes svētku dienā, pieliec roku darbos arī tu. Jūlija beigās šeit tiek rīkota pat Maizes diena.

Spied šeit un uzzini vairāk.

4 komentāri

25. Stāmerienas pils

Stāmerienas pils Instagram/dansilov
1905.gada revolūcijas laikā Stāmeriena bija nozīmīgs nemiernieku centrs. Kopš 2018.gada jūnija pils apmeklētājiem ir slēgta, jo notiek tās jumta un fasādes atjaunošanas un resturācijas darbi. Tomēr Stāmerienas pili ir iespēja apskatīt no ārpuses.

Spied šeit un uzzini vairāk.

5 komentāri

Ja nepieciešamas vietējā tūrisma idejas vai kāda vieta, kuru apmeklēt netālu no savas mājvietas, ieskaties šeit.


Vērts izlasīt
Komentāri