26 vietas Rīgā, kur nobaudīt īstu latviešu virtuvi

Komentēt

Un, lai jums būtu interesantāk, šajā sarakstā nav iekļauts neviens LIDO restorāns.

1. Taverna

Taverna latvianfood
Vecrīgas visgarākajā ēkā – Jēkaba Kazarmās, Torņa ielā 4-2C atrodas 100% latviešu virtuves taverna. Te tu varēsi tikt pie īstiem vietējiem gardumiem – karstiem pīrāgiem, sklandraušiem, zirņiem, siļķes, medus un citiem latviešu nacionālajiem ēdieniem un dzērieniem.

Sīkāk šeit.
Komentēt

2. AKA Riga

AKA Riga
Te tev piedāvās autentiskas Latvijas virtuves receptes, kultūru, viduslaiku atmosfēru ar mūsdienīgu odziņu.

Sīkāk šeit

Komentēt

3. Key to Riga

Key to Riga
Te tu satiksi Rīgas majestātiskās viesmīlības un virtuves tradīcijas. Pavāri, kas viru vārīt prot! Īstu latviešu virtuvi vari baudīt omulīgā restorāna interjerā no stilīgiem šķīvjiem lāpstas formā.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

4. Folkklubs ALA

Folkklubs ALA
Lieliska vieta, kur satiekas tautas un pasaules mūzikas tradīcijas ar mūsdienu latviešu virtuvi, dančiem un dzīvo mūziku. Turklāt te tu vari nogaršot 27 Latvijā ražotas alus šķirnes.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

5. Rozengrāls

Autentiskajā viduslaiku restorānā, kurš atrodas Vecrīgā, tiek gatavoti ēdieni pēc senām receptēm. Tās tiešām pārsteigs tevi ar savu garšu buķeti un porciju lielumiem. Iecienītā tūristu vieta, kurā noteikti vajadzētu iegriezties arī vietējiem iedzīvotajiem vismaz vienu reizi dzīvē.
Komentēt

6. Salve

Salve
Restorāns Slave, kurš atrodas Melngalvju nama kompleksā, ir īsta vieta, kur meklēt izsmalcinātu latviešu virtuvi un baudīt Rīgai raksturīgus ēdienus: mājas pelmeņus ar gaļu, pelēkos zirnīšus ar kūpinātu cūkgaļas krūtiņu, mājas desu ar sautētiem kāpostiem un citus piedāvājumus.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

7. Alus arsenāls

Alus arsenāls
Netālu no Latvijas Valsts Prezidenta rezidences atrodas 1750. gadā celtā ēka, kurā ir restorāns ērts restorāns Alus arsenāls. Šeit var nogaršot latviešu nacionālo virtuvi un Latvijā ražotu alu.

Sīkāk skaties šeit.
Komentēt

8. MILDA

MILDA
Autentisks restorāns, kur zem viena jumta ir satikušās latviešu un lietuviešu virtuves tradīcijas. Visai lakoniskajā atmosfērā tev pasniegs smalkus ēdienus par pieejamām cenām.

Sīkāk skaties šeit.
Komentēt

9. Valmiermuižas alus vēstniecība Rīgā

Valmiermuižas alus vēstniecība Rīgā
Te var iepazīt mūsdienīgu Latvijas garšu, kā arī iemalkot Valmiermuižā brūvēto alu. Ēdienkarte ir radīta, balstoties uz dabas veltēm un vietējās virtuves ieražām, tomēr ne bez pārsteigumiem.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

10. Valtera restorāns

Valtera restorāns
Tas ir pirmais restorāns Latvijā, kurā ēdiena pagatavošanai pamatā tiek izmantoti tikai Latvijas lauku produkti. Restorāna interjers ar vietējām dabas ainavām atgādina vienkāršu, bet elegantu lauku muižu.  

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

11. Niklāvs

Niklāvs
Zemgales skābeņu zupa, ceptas siļķes fileja, putraimu asinsdesa, pelēkie zirņi – tā ir tikai daļa no viesu iecienītākajiem ēdieniem, kas kļuvuši par restorāna NIKLĀVS vizītkarti. Gardi!

Sīkāk uzzini šeit.

Komentēt

12. Zviedru vārti

Zviedru vārti zviedruvarti/facebook
Omulīgs ģimenes restorāniņš Vecrīgas centrā, kurā var pamieloties ar autentisku Latvijas garšu no Kurzemes reģiona.  

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

13. Province

Province
Provincē tu vari izbaudīt ēdienus, kas ir gatavoti pēc seno laiku reeptēm.
Īpašu atzinību starp vietējiem gardēžiem izpelnījušies Latvijas nacionālā kultūras mantojuma ēdieni: tradicionālā skābēto kāpostu zupa ar kūpinājumiem, pelēkie zirņi ar kūpinātu šķiņķi un speķi, kā arī maizes zupa.

Sīkāk uzzini šeit.

Komentēt

14. 1221

1221
Restorānā 1221 neparasts ir viss – sākot ar ēdienkarti, kas izstrādāta iedvesmojoties no Latvijas dabas, un beidzot ar unikālām receptēm un mājīgu interjeru.
No ēdienkartes var izvēlēties tādus tradicionālos piedāvājumus kā medījuma gaļas un ābolu asinsdesu, pelēkos zirņus, mazsālītu Latvijas siļķes fileju, skābo kāpostu zupu, rupjmaizes parafē, kā arī eiropiešu virtuvi.

Sīkāk uzzini šeit

Komentēt

15. Riits

Riits
Svaigi ēdieni no Latvijas fermeru lauku bio produktiem. Restorāna atklātajā virtuvē gatavo vegānos, veģetāros, zivju un gaļas ēdienus no sezonas un pārsvarā vietējiem produktiem, kas atvesti no zemnieku saimniecībām. Izklausās labi!

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

16. FOREST

FOREST
Restorānā piedāvā Latvijas modernās un Eiropas klasiskās virtuves ēdienus, kas pielāgoti dabas un lauku velšu sezonalitātei.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

17. EQUUS

EQUUS
Viesnīcā Pullman Riga Old Town atrodas restorāns EQUUS, kas piedāvā latviešu klasisko virtuvi apvienojumā ar skandināvu virtuvi.

Sīkāk uzzini šeit

Komentēt

18. Fazenda

Fazenda
Te smalki Vidusjūras elementi apvienojas ar latviešu garu un garšu. Gardi un neaizmirstami.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

19. Cornerbar.lv

Cornerbar.lv
Cornerbar pozicionē savi kā mūsdienīgu bāru-restorānu, kur var nobaudīt latviešu nacionālo virtuvi, vietējo alu un iedzert karstu, gardu tēju. 

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

20. Konvents

Konvents
Konvents ir pirmais restorāns Latvijā, kur jūgendstilu varēsi nobaudīt ne tikai interjerā, bet arī uz šķīvja un pasniegšanas manierē. Te ikviens var iepazīt latviešu ēdienu daudzveidību un neatkārtojamu garšu.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

21. Melnā bite

Melnā bite
Mājīgs Vecrīgas restorāniņš piedāvā lieliskus mūsdienu latviešu un eiropiešu virtuves ēdienu, kas tiek papildināts ar svaidam idejām un garšām.  

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

22. Vecmeita ar kaķi

Vecmeita ar kaķi
Vecmeita ar kaķi mitinās senlaicīgā pagrabiņā pašā Pils laukumā un aicina visus ieturēt sātīgas pusdienas vai vakariņas draugu un ģimenes lokā latviskā gaisotnē.

Sīkāķ uzzini šeit.
Komentēt

23. Government Restorāns

Government Restorāns
Ēdināšanas iestāde Avotu ielā 3, kur bieži vien pusdienās var pamieloties ar tradicionāliem latviešu virtuves piedāvājumiem, piemēram, skābeņu zupu ar žāvētu gaļu, tradicionālo cūkgaļas gulašu un daudz ko citu.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

24. La Dome

La Dome
Zivju restorāns Le Dome seko ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas garšas tendencēm. Šeit var nobaudīt buti, stori, mencu, reņģes, zandartu un citas Latvijas ezeru un Baltijas jūras zivis, pagatavotas daudzos un dažādos veidos. Viss ir svaigs un vietējais.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

25. Siļķītes un Dillītes

Siļķītes un Dillītes
Runājot par vietējo zivju produkciju, nevar nepieminēt slaveno Centrāltirgus restorāniņu Siļļītes un Dillīties, kas apbur ne tikai ar savu nosaukumu, bet arī ar atmosfēru, svaigām un vietējām zivīm, kuras var gan pagatavot uz vietas, gan nopirkt līdzņemšanai, kā arī ar patīkamām cenām.

Sīkāk uzzini šeit.
Komentēt

26. Citi laiki

Citi laiki
Brīvības ielā 41 atrodas krogs Citi laiki, kur patīkamā interjerā var izbaudīt latviešu virtuves gardumus.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru