20 koncerti, balles un citi notikumi, kas novembrī dos īstu svētku sajūtu

Komentēt

Par godu Latvijas simtgadei notiks daudz dažādu lielisku pasākumu - atliek vien izvēlēties!

1. Deju lielizrāde "Abas malas"

Deju lielizrāde "Abas malas"
"Abas Malas” būs izrāde, kurā satiekas mūzika, deja un mūsdienu tehnoloģijas. Un kopā tiek stāstīts Latvijas, mūsu visu, stāsts. Katrs multimediālās deju izrādes vizuālās izteiksmes elements – horeogrāfija, scenogrāfija, gaismu režija, televīzijas kameru darbs un video projekcijas – tiek veidots kā vienots veselums.
Kad? 17.,18.,19.novembrī
Kur? Arēnā Rīga
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

2. Rokopera "Lāčplēsis"

Rokopera "Lāčplēsis"
2018. gada 8. novembrī "Arēna Rīga" pirmo un vienīgo reizi Latvijas vēsturē notiks unikāla rokoperas "Lāšplēsis" izrāde - tās iestudējums ar simfonisko orķestri diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā. Šis būs vēriena ziņā vēl nebijis rokoperas iestudējums, kurā īpaša loma būs arī apvienotajam Latvijas Nācijas kopkorim.
Kad? 8. novembrī
Kur? Arēnā Rīga
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

3. "Dzimuši Latvijā"

"Dzimuši Latvijā"
Koncertcikls "Dzimuši Latvijā". Amsterdamas karaliskais Concertgebouw orķestris, diriģents Daniēle Gati, pianists Jefims Bronfmans un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskais orķestris.
Kad? 8. novembrī
Kur? Latvijas Nacionālajā Operā
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

4. Labdarības balle

Labdarības balle
Labdarības balle ir plašākais, ikvienam brīvi pieejamais sarīkojums valsts jubilejās. Tās mērķis cienīt un atgādināt Latvijas pirmo uzņēmēju drosmi un nesavtību, pirms 150 gadiem dibinot Rīgas Latviešu biedrību, bet vēl pēc 50 gadiem - Latvijas valsti. Šajās ballēs tiekas cilvēki, kuriem valsts mīlestība un labdarība ir dzīves uztvere. 17. novembra Labdarības balles ziedojumu mērķis ir RLB nama atjaunošana.
Kad? 17. novembrī
Kur? Rīgas Latviešu biedrības namā
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

5. Latviešu populārās mūzikas dižkoncerts

Latviešu populārās mūzikas dižkoncerts
Latvijas simtgades priekšvakarā "Arēna Rīga" telpās notiks unikāls dižkoncerts "Latvijas gadsimts", kurā uz vienas skatuves būs redzami un dzirdami mūsdienu Latvijas populārākie aktieri un dziedātāji, kas režisora Jāņa Mūrnieka veidotajā uzvedumā "Latvijas gadsimts" izdziedās nozīmīgākās Latvijas populārās mūzikas pērles.
Kad? 9.novembrī
Kur? Arēnā Rīga
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

6. "Indriķa Latvieša piezīmes"

"Indriķa Latvieša piezīmes"
Koncertuzvedums iecerēts oratorijas formā, apvienojot latviešu dzeju, tekstus no Garlība Merķeļa vēsturiskā darba „Latvieši” (1796) un Nika Matvejeva dziesmu ciklu ar Vizmas Belševicas vārdiem „Indriķa Latvieša piezīmes uz Livonijas hronikas malām” (1969, dzeja, 1988, mūzika).
Kad? 10.-16.novembris
Kur? Latvijas Nacionālajā teātrī
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

7. "Tālavas taurētājs"

"Tālavas taurētājs"
Komponista, mūziķa un idejas autora Arņa Medņa lieldarbs- multimediāls koncertuzvedums " Tālavas taurētājs" tapis kā īpaša dāvana Latvijas simtgadei.Koncertuzveduma pirmatskaņojums notiks valsts simtgades svētku nedēļā Jāņa baznīcā, Rīgā. Patriotisko svītu ar moto " Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods" izdziedās un atskaņos jauktais koris “ Salve” un mūziķu pavadošais sastāvs - kokle, mežrags, perkusijas, elektriskā ģitāra, sintezators, gongs un koshi zvani. 
Kad? 11.-16. novembris
Kur? Rīgas Sv. Jāņa baznīcā
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

8. Nākamās simtgades pirmais koncerts „Mīlestības vārdā. 18+”

Nākamās simtgades pirmais koncerts „Mīlestības vārdā. 18+”
19. novembrī plkst. 18:30 pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas notiks nākamās simtgades pirmais koncerts “Mīlestības vārdā". Koncerts ir mūziķu veltījums vienaudžiem, izpildot 18 tautā iemīļotas dziesmas nebijušā skanējumā. Uz īpaši veidotas koka brīvdabas skatuves dzirdēsim atkailinošas vēstules par mīlestību un aizdegsim kopības sajūtu, kas spītēs mūsu valsts dzimšanas dienai raksturīgajam vējam un salam.
Kad? 19.novembrī
Kur? Pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

9. Simtgades balle

Simtgades balle
Dāmām un kungiem būs iespēja baudīt labākās balles tradīcijas – īpaši piemeklētu muzikālu vakara programmu pacilājošā atmosfērā, izmeklētus dzērienus un uzkodas, kā arī izjust Rīgas baļļu kādreizējo varenību.
Kad? 18. novembrī
Kur? Kultūras pilī Ziemeļblāzma
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

10. Latvijas Nacionālās operas simtās jubilejas koncerts "Mūsu operai 100"

Latvijas Nacionālās operas simtās jubilejas koncerts "Mūsu operai 100"
Latvijas Nacionālā opera savas trupas un Latvijas valsts simto jubileju svin ar vērienīgu Galā koncertu, kurā uzstāsies Latvijas Nacionālās operas solisti, izcilas Latvijā dzimušas starptautisku atzinību guvušas operzvaigznes un slaveni ārvalstu viessolisti, kuri piedalījušies Latvijas Nacionālās operas iestudējumos un nesuši Latvijas vārdu pasaulē.
Kad? 16. un 17. novembrī
Kur? Latvijas Nacionālajā operā
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

11. Lāčplēša dienas koncerts pusnaktī

Lāčplēša dienas koncerts pusnaktī
Lāčplēša dienas pasākumus Rīgā ieskandinās jaudīgs leģendārās folkmetāla grupas ''Skyforger'' nakts koncerts, kas VEF Kultūras pils vestibilā sāksies tieši pusnaktī. Gaismu instalācijas ar videomontāžām stāstīs par Latvijas vēsturi un kaujām, bet ugunskuri pie VEF Kultūras pils ieejas simbolizēs brīvības kauju gaisotni un atgādinās par lāpu gājiena un svecīšu degšanas tradīciju.
Kad? 11.novembrī
Kur? VEF Kultūras pilī
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

12. Svinīgs muzikāls notikums "18.11."

Svinīgs muzikāls notikums "18.11."
Multimediāls stāsts par brīvību, kurā galvenais “stāstnieks” ir Brīvības piemineklis – Latvijas brīvības simbols, ko esam pieraduši redzēt acu priekšā, taču ikdienā nedomājam par tajā ietverto Kārļa Zāles vēstījumu – caur valsts pamatvērtībām un ideāliem uz brīvību un izcilību. Pieminekļa pamatlīmenī – latviešu strēlnieki, dziesmu svētki, darbs, ģimene, zinātne; augstāk – mītiskie tēli un tautas alkas: važu rāvēji, Lāčplēsis, Vaidelotis un Latvija. Katrā skulptūru grupā ietverto ideju paudīs pazīstami Latvijas cilvēki, skanēs dziesmas un dzeja, ko papildinās īpaši veidots videomateriāls un gaismas instalācijas.
Kad? 18. novembrī
Kur? Pie Brīvības pieminekļa un tiešraidē LTV1
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

13. Koncerts "Daugav' abas malas"

Koncerts "Daugav' abas malas"
Tautā iemīļotas un populāras latviešu dziesmas atskaņos orķestris “Rīga”, diriģents Valdis Butāns, un Rīgas vīru kori diriģenta Ivara Cinkusa vadībā.
Kad? 18. novembrī
Kur? 11. novembra krastmalā
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

14. Koncertuzvedums "Dzimšanas dienas nakts"

Koncertuzvedums "Dzimšanas dienas nakts"
Latvijas Nacionālajā teātrī top īpašs koncertuzvedums “Dzimšanas dienas nakts”, kas notiks š.g. 18. novembrī plkst. 22.30 Latvijas Nacionālajā teātrī - vietā, kur dibināta Latvijas valsts. Koncertuzvedumā piedalīsies visi teātra aktieri. Režisors Jānis Vimba. 
Kad? 18. novembrī
Kur? Latvijas Nacionālajā teātrī
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

15. Ērģeļmūzikas koncerts Rīgas Domā

Ērģeļmūzikas koncerts Rīgas Domā
Ērģeļmūzikas koncertos piedalās pieredzes bagātie Latvijas ērģelnieki, kā arī viesi no daudzām citām valstīm. Tā ir iespēja izcilajā Rīgas Doma akustikā dzirdēt vienas no krāšņākajām un pasaules vērtīgākajām vēsturiskajām ērģelēm. 
Kad? 9. novembrī
Kur? Rīgas Doma baznīcā
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

16. Koncerts "Latvija – Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa dzejā"

Koncerts "Latvija – Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa dzejā"
Koncertā skanēs latviešu komponistu mūzika, kas radusies, iedvesmojoties no O. Vācieša un I. Ziedoņa dzejas. Īpaši šim koncertam top Artura Maskata un Jēkaba Jančevska jaundarbi Orķestrim "Rīga", teicējai un solistiem.
Kad? 9. novembrī
Kur? Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

17. Koncerts "Latviešu karavīru dziesmas"

Koncerts "Latviešu karavīru dziesmas"
11. novembrī – Lāčplēša dienā Orķestris "Rīga" festivāla "Trīs zvaigznes" ietvaros pieminēs karavīrus – Latvijas brīvības cīnītājus. Līdzās Orķestrim "Rīga" uz Lielās ģildes skatuves stāsies arī Rīgas pilsētas vīru kori (ap 180 dziedātājiem) un kopā atskaņos latviešu karavīru patriotiskās un sadzīves dziesmas komponista Viļņa Šmīdberga aranžijā.
Kad? 11. novembrī
Kur? Lielajā Ģildē
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

18. Koncerts "Tēvzemei un Brīvībai''

Koncerts "Tēvzemei un Brīvībai''
Orķestra "Rīga" rīkotā festivāla "Trīs zvaigznes" noslēdzošais koncerts. Programmā Jurjānu Andreja kantāte "Tēvijai" un divu latviešu komponistu pirmatskaņojumi - Jura Kulakova kantāte "Tēvzemei un Brīvībai" un Ilonas Breģes opuss "Mūzika tēlnieka Kārļa Zāles piemiņai". Diriģents Valdis Butāns.
Kad? 19. novembrī
Kur? Lielajā Ģildē
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

19. Nakts koncerti Vecrīgā

Nakts koncerti Vecrīgā
Rīgas Domā skanēs balss, trompete, ērģeles un stīgu orķestris. Pēterbaznīcas velvēs būs sitaminstrumentu ansamblis, Reformātu baznīcā – populāras, sirsnīgas solodziesmas, Jāņa baznīcā un Anglikāņu baznīcā klausīsimies vijoles un ērģeļu duetu, ērģeles ar cilvēka balss un instrumentu piedalīšanos būs ar Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā, savukārt klasisku kameransambli satiksim Lielās ģildes Minsteres zālē, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē un Zirgu ielas koncertzālē.
Kad? 18. novembrī
Kur? Vecrīgā
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

20. Svētku koncerti Rīgas kulrūras namos 18. novembrī

Svētku koncerti Rīgas kulrūras namos 18. novembrī
12:00 Rīgas pilsētas valsts svētku koncerts “Būsim lieli līdzi Saulei!” Rīgas Kongresu namā
14:00 Koncerts „Dievs, svētī Latviju!” Rīgas Latviešu biedrības namā
14:00 Koncerts „100 gadi kopā” Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā
14:00 Koncerts “Ar dziesmu simtgades ceļā” Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems” Lielajā zālē
15:00 Koncerts “Simts vēlējumi” Kultūras pils „Ziemeļblāzma” Lielajā zālē
un citi koncerti Rīgā. 
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri


Šim rakstam vēl nav komentāru