20 jautras idejas, kur šogad doties ģimeniskās rudens ekskursijās

4 komentāri

Labirinti, aktīvā atpūta un skaistas pastaigas - sāc plānot rudens brīvdienas!

1. Atpūtas komplekss Sveikuļi

Atpūtas komplekss Sveikuļi
Ja vēlies palauzīt galvu aizraujošā labirintā, šis būs lielisks galamērķis. Ja zini kādu audzinātāju, kurai klase jāved ekskursijā, iesaki šo - komplekss piedāvā dažādas interesantas aktivitātes klašu grupām, piemēram, labirinta vārdu spēli, spēli "Pazīsti Latviju?", nakts pārgājienu un daudz citu aktivitāšu.

Atrašanās vieta: Tukums
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

2. Noslēpumainais Pokaiņu mežs

Noslēpumainais Pokaiņu mežs
Pokaiņi ir spēcīga enerģētiska vieta. Zintnieki, dziednieki un ekstrasensi Pokaiņus nešaubīgi uzskata par senu svētvietu. Cilvēki šeit meklē kaut ko vairāk, nekā tikai pabūt dabā. Vieta izstaro savdabīgu enerģiju, ko daudzi cilvēki sajūt kā dažādus strāvojumus. Citi redz vīzijas, bet dažs uztver informācijas plūsmu. Gidi un Pokaiņu meža apmeklētāji stāsta arī par novērotām anomālām dabas parādībām.

Atrašanās vieta: Dobeles pagasts
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

3. Pastaigas ar suņiem Ulubelē

Pastaigas ar suņiem Ulubelē
Lieliska iespēja būt svaigā gaisā un radīt prieku dzīvnieciņiem. Katru dienu bez brīvdienām no  12:00 līdz 16:00 var doties pastaigā ar patversmē dzīvojošajiem suņiem. 

Dzīvnieku patversme Ulubele atrodas Stopiņu novada apdzīvotā vietā Līči "Ozolaine" teritorijā, 800m no šosejas, mežā – saukta arī Līču patversme.
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

4. Brieži parkā "More"

Brieži parkā "More"
Visa gada garumā vari doties apmīļot un pabarot dzīvnieciņus.

Atrašanās vieta: Siguldas novads
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

5. Savvaļas ganības pie Engures ezera

Savvaļas ganības pie Engures ezera
Parkā redzami reti sastopami augi, pinkainas savvaļas govis un zirgi. Gada karstākajos mēnešos tur zied savvaļas orhidejas. Šī vieta patiks dabas mīļotājiem.

Atrašanās vieta: Engure 
Vairāk informācijas šeit.

1 komentārs

6. Rodeļu trase Rāmkalnos

Tā ir garākā rodeļu trase Baltijā - 400 m gara, tai ir septiņas virāžas, kas vijās cauri mežam, pāri pļavai un beidzas tieši pie upes. 

Atrašanās vieta: Inčukalna pagasts
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

7. Velnezers

Velnezers
Tas apvīts ar mistiskiem nostāstiem par to, ka pazudina cilvēkus, ir bīstams dzīvajām radībām. Tomēr ir skaists un ar netipisku ūdens krāsu, tāpēc pievilina apmeklētājus. 

Atrašanās vieta: Aglonas apkārtne
Vairāk lasi šeit.
Komentēt

8. Kaņepju saimniecība "Adzelvieši"

Kaņepju saimniecība "Adzelvieši"
Iepazīsti seno Adzelviešu sētu un piedzīvo kaņepju sviesta tapšanu. Varēsi to arī izgaršot un iegādāties līdzņemšanai. 

Atrašanās vieta: Burtnieku pagasts
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

9. Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs
Muzeju 1992. gadā sācis veidot viens no pazīstamākajiem Latvijas tēlniekiem O. Feldbergs, tādējādi realizējot savu ieceri par plašu land art parku arī Latvijā. Te vari arī stādīt akmeņus. 

Atrašanās vieta: Sabile
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

10. Kukurūzas labirints Kazdangā

Kukurūzas labirints Kazdangā
Kukurūzas labirints jeb pastaigu taka sniedz iespēju brīvā dabā iepazīt sevi vai vienam otru, būt harmonijā ar dabas skaņām un apkārt esošo, izzināt dabu un savu iekšējo intuīciju, kā arī izlemt – klausīt sev vai tomēr sekot kartei un atrast kontrolpunktu. Kukurūzas labirints ir pavisam vienkāršs, tajā nevar pazust uz vairākām dienām, bet var atstāt ikdienas stresu, steigu un nogurumu. 

Atrašanās vieta: Kazdangas pagasts
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

11. Līču-Lanģu klinšu alas

Līču-Lanģu klinšu alas
Līču-Laņģu klintis ir ap kilometru gara klinšaina smilšakmens krauja Gaujas senlejas kreisajā krastā. Tās ziemeļdaļā atradusies spēcīga avota veidota lielāka izmēra ala, kuras priekšdaļa pēc griestu nobrukšanas pārvērtusies savdabīgā aizā ar 8 metrus augstām, stāvām sienām.

Atrašanās vieta: Priekuļu novads
Vairāk informācijas šeit

1 komentārs

12. Ogres Zilie kalni

Ogres Zilie kalni
Lieliska vieta skaistai pastaigai speciāli ierīkotās takās salīdzinoši netālu no Rīgas. Staigātājus priecēs ne tikai dabas ainavas, bet arī skatu tornis, Dubkalnu ūdenskrātuve un koka skulptūras. 

Atrašanās vieta: Ogre
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

13. Piedzīvojumu parks Mežakaķis

Piedzīvojumu parks Mežakaķis
Piedzīvojumu parks “Mežakaķis” ir aktīvās atpūtas vieta,  kur varat baudīt “pastaigas” kokos.  Tā ir sportiska aktivitāte, kas  domāta cilvēkiem, kuriem patīk aktīvs dzīvesveids un uzturēšanās dabā. “Mežakaķis” ir piemērots gandrīz visiem vecumiem un to ir iecienījušas ģimenes, darba kolektīvi. Skolēni to labprāt iekļauj savu ekskursiju maršrutos.

Atrašanās vieta: Sigulda
Vairāk informācijas šeit.
Komentēt

14. Lielais Ķemeru tīrelis

Lielais Ķemeru tīrelis
Šķiet, šis ir daudzu cilvēku absolūtais favorīts, ja runa ir par brīvdienu galamērķi pastaigām. Elpu aizraujoši skati paveras ne tikai uzkāpjot skatu tornī, bet arī vienkārši baudot pastaigu pa laipu. Iespēja izvēlēties - iet mazo 1,4 km apli vai lielo, 3,4 km garo distanci. 

Atrašanās vieta: Ķemeri
Vairāk informācijas šeit. 
Komentēt

15. Līgatnes dabas takas

Līgatnes dabas takas
Lieliska iespēja apvienot pastaigu un svaigu gaisu ar Latvijas meža zvēru vērošanu. Interesanti būs gan lieliem, gan maziem. 

Atrašanās vieta: Līgatne
Vairāk informācijas šeit 
Komentēt

16. Turaidas muzejrezervāts

Turaidas muzejrezervāts
Iespēja ne tikai kārtīgi izstaigāties, bet arī aplūkot dažādus arhitektūras pieminekļus, kā arī uzkāpt pils tornī, lai baudītu elpu aizraujošu skatu uz visām debespusēm.

Atrašanās vieta: Turaida
Vairāk informācijas šeit 
Komentēt

17. Papes dabas parks

Papes dabas parks
Unikālas dabas ekosistēmas, skaistas ainavas un apskates vietas: Baltijas jūras piekraste ar skaistām kāpām, Papes ezers, purvs, savvaļas zirgi un tauri, kuri ganās Latvijā reti sastopamajās dabiskajās palieņu pļavās. 

Atrašanās vieta: Rucavas novads
Plašāku informāciju iegūsti 
šeit
Komentēt

18. Liepājas himnas tēlu skulptūras

Liepājas himnas tēlu skulptūras
Kad apceļo Kurzemi un nonāc Liepājā, neaizmirsti apmeklēt Kūrmājas prospektu, kur atradīsi uzstādītas bronzas skulptūras ar Liepājas himnas "Pilsētā, kurā piedzimst vējš" tēliem - Cilvēku mežs, Telefonists, Laivinieks, Vārna un Dzintara latvieši. Interesanti objekti, kurus apskatīt, dodoties jūras virzienā.

Atrašanās vieta: Liepāja
Vairāk informācijas šeit
Komentēt

19. Ziemeļblāzmas parks

Ziemeļblāzmas parks
Parks atrodas Vecmīlgrāvī, tādēļ ir iespēja "aizbēgt" no pilsētas burzmas. Šeit arī atradīsiet skatu torni, no kura paveras brīnišķīgs skats uz pilsētu. Iespējams apvienot ar kādu koncertu Ziemeļblāzmas pilī. 

Atrašanās vieta: Rīga, Vecmīlgrāvis
Vairāk informācijas šeit

1 komentārs

20. Dzintaru Mežaparks

Dzintaru Mežaparks
Atradīsi celiņus skrituļslidotājiem un gājējiem un kafejnīcas. Parks tiek izgaismots vakaros un ziemas sezonā. No 33.5 metru augstā skatu torņa paveras brīnišķīgs skats pāri koku galotnēm.

Atrašanās vieta: Jūrmala
Vairāk informācijas šeit

Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri