20 latvieši, kuri ar savu vārdu paspīdējuši visā pasaulē

7 komentāri

Vai zināji, ka latvietis ir radījis pirmatnējo komiksa supervaroni Spaidermenu?

1. Elijs Kacs

Elijs Kacs
Komiksu mākslinieks, kura pseidonīms ir Gil Kane, ir dzimis Latvijā, taču visu mūžu nodzīvojis Amerikā. 1940. - 1990. Gados viņš bija slavens komiksu mākslinieks. Viņš ir viens no mūsdienu supervaroņu radītājiem, kā arī bijis viens no Brīnumainā Spaidermena radītājiem. Vai zināji, ka mums labi zināmo supervaroņu pirmssākumu radītājs ir latvietis?
2 komentāri

2. Yeshayahu Leibowitz

Yeshayahu Leibowitz
Intelektuālis un profesors, kurš zināms savu spēcīgo uzskatu par reliģiju. Viņš uzskatīja, ka reliģiozam cilvēkam jāpakļaujas Dievam, negaidot atalgojumus un pateicību. Viņš uzskatīja, ka Dievu raksturot nav iespējams, jo viņa uzskati un prāts ir daudz pārāki par cilvēku. Profesors savus uzskatus un pētījumus publicējis esejās un grāmatās. Viņš ir sarakstījis filozofijas grāmatas par cilvēka vērtībām, politiku un ebreju uzskatiem. Intelektuālis saņēmis Izraēlas apbalvojumu par savu ieguldījumu.
Komentēt

3. Anna Kopčovska

Anna Kopčovska
Ceļotāja un žurnāliste, kura plašākai sabiedrībai zināma, kā Annija Londonderija, ir pirmā sieviete, kura ar divriteni apceļojusi pasauli. Annija 1895. gadā 15 mēnešos ar velosipēdu apceļoja apkārt zemeslodei. Tas nu gan ir iespaidīgi, vai ne?
Komentēt

4. Mihails Barišņikovs

Mihails Barišņikovs
Baletdejotājs, baletmeistars un aktieris, kurš zināms visā pasaulē. Arī pie mums Latvijā dzimusī zvaigzne, protams, ir ļoti iemīļota - Alvja Hermaņa iestudējums “Brodskis/Barišņikovs” vairākkārt ticis izpirkts acumirklī.
Komentēt

5. Arvīds Blūmentāls

Arvīds Blūmentāls
Pasaulē zināms kā Krokodils Dandijs. Viņš bija Austrālijas pētnieks un krokodilu mednieks. 1951. Gadā viņš pārcēlās uz dzīvi Austrālijā, kur sākās viņa piedzīvojumi. Mūža laikā Arvīds Blūmentāls nomedījis aptuveni 40000 krokodilu. Par viņa piedzīvojumiem sarakstītas grāmatas “Latvietis krokodilu mednieks Austrālijā”, “Ilgas pēc saules” un “Nacionālais dēkainis - krokodilu mednieks”.
1 komentārs

6. Uljana Semjonova

Uljana Semjonova
Īstajā vārdā Iulijaka Semjoniva ir leģendāra latviešu basketboliste. Viņa tiek uzskatīta par vienu no visu laiku izcilākajām basketbolistēm Latvijā un Eiropā - iekļauta Džeimsa Neismita, basketbola radītāja, basketbola slavas zālē.
Komentēt

7. Džeikobs Deiviss

Džeikobs Deiviss
Rīgā dzimušais drēbnieks izgudroja visiem labi zināmās spraudītes uz džinsa biksēm, lai pastiprinātu to izturību. Bikšu neizturīgākajos punktos un kabatu stūros jau kopš 1871. gada  iestrādātas vara kniedes. Džeikoba ideju attīstīt un realizēt palīdzēja Līvija Strosa jeb Levi Strauss, kas galu galā arī ieguva patenta tiesības.
Komentēt

8. Aleksandrs Laime

Aleksandrs Laime
Ceļotājs un pētnieks, kurš pirmais ar kājām sasniedzis Anhela ūdenskritumu Venecuēlā, pirmais atklāja upi ar pasaulē augstāko ūdenskritumu un nosauca to mūsu Gaujas vārdā, taču bieži tas tiek saukts par “Kerep”.
Komentēt

9. Filips Halsmans

Filips Halsmans
Viņš uzņēmis ikoniskas fotogrāfijas, kuras publicētas amerikāņu ilustrētajā žurnālā Life. Fotoportretu uzņemšanas laikā Filips Halsmans lika cilvēkam lēkt un iemūžināja seju piezemēšanās brīdī.
1 komentārs

10. Vilhelms Ostvalds

Vilhelms Ostvalds
Vienīgais Nobela prēmijas laureāts, kurš dzimis un strādājis Latvijā. Ķīmiķis saņēma apbalvojumu par katalīzes pētījumiem un ķīmisko reakciju ātrumu izpēti.
Komentēt

11. DJ Lethal jeb Leors Dimants

DJ Lethal jeb Leors Dimants
Latvijā dzimušais mūziķis ir bijis grupas House of Pain un Limp Bizkit dalībnieks. Viņš ir ne tikai mūziķis, bet arī producents.
Komentēt

12. Vitas

Vitas
Īstajā vārdā Vitālijs Vladaslovičs Gračkovs ir soprāns, kura balsi noteikti esi dzirdējis kādā no slavenajiem Facebook video. Vai kādreiz iedomājies, ka viņš ir latvietis?
1 komentārs

13. Aleksejs Širovs

Aleksejs Širovs
Staptautiskais šaha lielmeistars. 1989. gadā Aleksejs Širovs kļuva par lielmeistaru, 1992. gadā viņš pārstāvēja Latviju šaha olimpiādē Manilā, 2000. gadā kļuva par pasaules čempionu.
Komentēt

14. Rozas fon Praunheims

Rozas fon Praunheims
Vācu kinorežisors, kurš dzimis Latvijā un īstajā vārdā ir Holgers Mišvickis, zināms savu skandalozo filmu dēļ. Režisors Latvijā filmējis savu dokumentālo filmu “Manas mātes - sakņu meklējumi Rīgā”.
Komentēt

15. Edvards Liedskalniņš

Edvards Liedskalniņš
Tēlnieks, kurš viens pats no 1920. Līdz 1940. gadam slepeni cēla Koraļļu pili Floridā. Tā tika celta no milzīgiem akmeņiem, vēl pat šodien neviens nespēj izskaidrot, kā viņš tos spējis pacelt viens.  
Komentēt

16. Ernests fon Bergmanis

Ernests fon Bergmanis
Medicīnas profesors, kurš pirmais ieviesa aseptikas principu brūču ārstēšanā.
Komentēt

17. Mihails Zadornovs

Mihails Zadornovs
Komiķis un dramaturgs, viens no Krievijas Rakstnieku savienības biedriem.
1 komentārs

18. Valters Caps

Valters Caps
Fototehnikas konstruktors, kurš radījis fotoaparātu “Minox”. Fotoaparāts guva atzinību, kad VEF pārstāvji tikās ar ražotnes direktoru, kurš to atzina par labu. Izgatavot jaunu aparātu bija riskanti, jo līdz šim VEF neko tādu nebija ražojis.
Komentēt

19. Aleksandrs Kaleri

Aleksandrs Kaleri
Pirmais kosmonauts, kurš kosmosā pavadījis 770 dienas.
Komentēt

20. Ginta Lapiņa

Ginta Lapiņa
Latviešu modele, kura iekarojusi pasaules lielākos modes žurnālus un kuru zina teju visi modes cienītāji.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri