22 foršas lietas, kuras nāk no Daugavpils. #DAUGAVPILSVAR

6 komentāri

Ja domāji, ka Daugavpilī nav nekā interesanta, tad padomā vēlreiz.

1. Daugavpils teātris

Daugavpils teātris
Vecākais profesionālais Latvijas teātris, kur vienlaicīgi darbojas latviešu un krievu trupas aktieri, kas ļauj teātrim iestudēt dažāda žanra izrādes gan latviešu, gan krievu, gan latgaļu auditorijai. 

Sīkāk par teātri šeit

Komentēt

2. Daugavpils cietoksnis

Daugavpils cietoksnis
Cietoksni 1810. gadā sāka celt Krievijas impērijas armija. Tas ir piedzīvojis vairākas vēsturiskas pārmaiņas. Arī mūsdienās cietoksnis strauji attīstās, piesaistot arvien vairāk tūristu gan no Latvijas, gan ārvalstīm. 
Te ik gadu norisinās nozīmīgi pasākumi, tiek rīkotas dažādas Muzeju nakts aktivitātes, atzīmēti cietokšņa vēsturē svarīgi datumi. 2015. gadā tika ieviesta jauna tradīcija - kara vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls - Dinaburg 1812. Savukārt Daugavpils cietokšņa Nikolaja vārtos atrodas sikspārņu centra ekspozīcija, kura noteikti patiks bērniem. 

Sīkāk par cietoksni šeit

Komentēt

3. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs
Laikmetīgās mākslas un kultūras centrs Daugavpils cietoksnī, bijušajā Artilērijas Arsenāla ēkā. Šeit var izpētīt pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko darbu oriģinālus, kā arī īpaši viņam veltītu ekspozīciju. Savukārt B,C un D sektoros tiek izvietotas mainīgās ekspozīcijas. Vērts apmeklēt!

Sīkāk par mākslas centru šēit.
Komentēt

4. Šmakovkas muzejs

Šmakovkas muzejs
Šmakovka - īsts latgaliešu šņabītis - neiztrūkstoša Latgales kulinārā mantojuma sastāvdaļa, kam par godu pat ir izveidots moderns muzejs. Te digitalizētajās ekspozīcijās var izzināt šmakovkas tapšanas procesu, kā arī aplūkot autentiskas un iespaidīgas ražošanas iekārtas. Pats galvenais - muzejā tiek piedāvāta arī šmakovkas degustācija.

Sīkāk par muzeju šeit

Komentēt

5. Daugavpils Olimpiskais centrs

Daugavpils Olimpiskais centrs
Esplanādē pie futbola laukuma starp Balvu, Stadiona, Sporta un Cietokšņa ielu atrodas daudzfunkcionāla divstāvu halle, kurā norisinās dažādi sporta un kultūras pasakumi. 

Sīkāk par sporta centru šeit.

Komentēt

6. Deniss Vasiļjevs

18 gadus vecais daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs šogad Eiropas čempionātā ieņēmis ceturto vietu. Kopš 2016. gada augusta Vasiļjeva treneris ir bijušais Šveices daiļslidotājs un divkārtējais pasaules čempions Stefans Lambjers. Starp citu, daugavpilietis ir pārstāvējis Latviju arī šī gada olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā. 

Komentēt

7. Labākā vodka no Latvijas

Britu un amerikāņu kopīgi veidotajā seriālā The Night Manager ir kadrs, kurā galvenie varoņi tiekas ar gangsteriem no Daugavpils un saņem dāvanā "labāko vodku no Latvijas".
Komentēt

8. LUNA Café

LUNA Café
Te ir gan picas, gan uzkodas, kas tiek gatavotas no sirds un no svaigiem produktiem. LUNA Café var izbaudīt aromātisku kafiju un gardus desertus. Iestādes galvenais mērķis ir izvairīties no aizdomīgām pārtikas piedevām un konservantiem.

Sīkāk par kafejnīcu šeit.

Komentēt

9. Velosolutions parks

Velosolutions parks
Velosolutions Pump Track ir kustība, kas nāk no Šveices. Unikālas trases ir radītas ne tikai dažādās Eiropas pilsētās, bet arī ASV, Kanādā, Indonēzijā, Taizemē, Indijā un citur. Pirmais šāda tipa veloparks Latvijā tika atklāts 2016. gada vasarā Daugavpilī.

Sīkāk par parku šeit.
Komentēt

10. Cafe Imbir'

Cafe Imbir'
Smalki konditorejas izstrādājumi un silta uzņemšana. Ideāla vieta, kur aizvadīt kādu patīkamu sarunu, apēst kārotu saldumu devu un aizmirst par dzīves problēmam kaut uz mazu brīdi.

Sīkāk par kafejnīcu šeit.
Komentēt

11. Konfūcija klase

Konfūcija klase jeekabs_s
Daugavpils Universitāte ir pirmā augstskola Latvijā, kurā darbojas Konfūcija klase. Tās darbības mērķis ir veicināt sabiedrības interesi apgūt ķīniešu valodu, kā arī sadarbību starp Latvijas un Ķīnas augstskolām, popularizējot ķīniešu valodu un kultūru.
1 komentārs

12. Daugavpils skrošu rūpnīca

Daugavpils skrošu rūpnīca
Vienīgā tūristiem atvērtā munīcijas ražošanas rūpnīca Baltijā, kurā atrodas Eiropā vecākais, kā arī joprojām strādājošais skrošu liešanas tornis. 

Sīkāk par rūpnīcu šeit.

Komentēt

13. Artilērijas pagrabi

Artilērijas pagrabi
Šī ir viena no iecienītākajām jauniešu vietām Daugavpilī. Vieta, kur izkustēties, izklaidēties un izbaudīt vakarus. Dzīvā mūzika, dzērieni un neformala atmosfēra.
Vairāk par pagrabiem šeit

Komentēt

14. 34. Artilērijas restorāns

34. Artilērijas restorāns
Nekur tālu neaizejot, var iegriezties arī 34. Artilērijas restorānā, kur viss tiek gatavots tavā acu priekšā. Kamēr dzersi kādu atspirdzinošu dzērienu, pavārs rosīsies pie plīts, lai pagatavotu tev aromātisku ēdienu.

Sīkāk par restorānu šeit.
Komentēt

15. BUBA

BUBA
Superīga bērnu frizētava un skaistumkopšanas salons. BUBA piedāvā frizieru pakalpojumus, manikīru, ausu caurduršana un sejas apgleznošanu. Daudzi vecāki noteikti ir saskārušies ar problēmu pierunāt bērnu apmeklēt frizētavu. Uz šo vietu bērni prasīsies paši.

Sīkāk par BUBA šeit.
1 komentārs

16. Gadatirdziņš

Katra mēneša trešajā sestdienā Daugavpilī var apmeklēt tirdziņu Rīgas ielā. Te ir iespējams iegādāties amatnieku darinājumus, mājās gatavotus gardumus un citu produktus, kurus ikdienā neatradīsi veikalu plauktos. 
Komentēt

17. Stadions "Lokomotīve"

Stadions "Lokomotīve"
Latvijas spīdveja centrs, kurā jau vairāku gadu garumā tiek organizētas augstākā mēroga starptautiskās spīdveja sacensības - Grand Prix

Sīkāk par stadionu šeit.
Komentēt

18. Anatolijs Kreipāns

Anatolijs Kreipāns viasat
Latviešu sporta žurnālists un televīzijas komentētājs. Pārsvarā Kreipāns komentē futbolu, hokeju, spīdveju, kā arī citus sporta veidus. Starp citu, kādreiz televīzijas kanālā 360TV norisinājās erudīcijas spēle “Vai zini vairāk par Kreipānu?”
1 komentārs

19. Latgales alus

Latgales alus
Daugavpils alus darītava ražo gan parastu alu, gan īstu šmakovku. Taču ir arī divi īpaši produkti, kuri šķiet uzmanības vērti - vīna alus un naudalus. Vai esi garšojis?

Sīkāk par "Latgales alu" šeit.
3 komentāri

20. Ēdnīca Nr.1

Ēdnīca Nr.1
Pavisam nesen Daugavpilī durvis vērusi padomju stila kafejnīca, kurā apmeklētāji var nobaudīt ēdienu pēc sabalansētām padomju laiku receptēm. Sienas ēdnīcā ir izdekorētas ar pagājušā gadsimta plakātiem, bet plauktos izvietoti tematiski piedarumi.

Sīkāk par Ēdnīcu Nr.1 šeit.

Komentēt

21. Zanita

Zanita
Daugavpiliete Anita Zabrocka veido siltus adījumus (un ne tikai), kas ir atzīti ne vien Latvijā, bet arī aiz tās robežām. Silti un spilgti džemperi, jaciņas, cepures, rotas, kā arī citi apģērbu elementi.

Sīkāk par Zanita šeit.
Komentēt

22. Iespējams, radošākie deputātu kandidāti un politiķi Latvijā

Kas gan nezina Svetlanu Lonsku, kura 2017. gadā pieteica sevi ar "mūsdienīgu 21. gadsimta" kampaņu. Ar šādu video Svetlana kandidēja partijā "No sirds Latvijai". Neizdevās.

Neaizmirsti par nesen uzņemto 8. marta apsveikuma video

Daugavpils domes deputāti apsveca visas dāmas sieviešu dienā. Atkal kaut kas neizdevās.
Komentēt

Vērts izlasīt
Komentāri