25 foršas lietas, kuras nāk no Kuldīgas. #KULDĪGAVAR

8 komentāri

Dodamies uz Kuldīgu, kur šajās brīvdienās atklās vasaras tūrisma sezonu!

1. Viens no pasaules 100 ilgtspējīgākajiem tūrisma galamērķiem

Viens no pasaules 100 ilgtspējīgākajiem tūrisma galamērķiem raca.lv
2015. gadā Kuldīga tika iekļauta ilgtspējīgo tūrisma galamērķu top 100 sarakstā. No Baltijas valstīm nominētas tika tikai trīs vietas: Kuldīga Latvijā, Nacionālais dabas parks "Kuršu Nērija" Lietuvā un Vertsjerva ezera teritorija Igaunijā. 
Komentēt

2. Kuldīgā lido zivis!

Kuldīga atzīmē pavasara sākšanos ar šo dzīvās dabas parādību - vimbas, kuras dodas pa upi augšup, savā ceļā sastop Ventas rumbu un jesti lec tai pāri.
28. aprīlī jau četrpadsmito reizi ar vērienīgu palu šovu “Lido zivis Kuldīgā” atklās vasaras tūrisma sezonu.
Komentēt

3. Jānis Šmēdiņš

Jānis Šmēdiņš volejbolslv
Pludmales volejbolists, 2012. gada vasaras olimpisko spēļu bronzas medaļas laureāts, spēlējot pārī ar Mārtiņu Pļaviņu. Kopš 2012. gada beigām spēlē kopā ar Aleksandru Samoilovu. Viņu komanda vairākas reizes ir izcīnījusi uzvaru Pasaules kausa posmos.
Komentēt

4. Restorāns Goldingen room

Restorāns Goldingen room
Kuldīgas sirdī, ļoti skaistā vietā, pie pašas pilsētas domes atrodas restorāns Goldingen Room. Izcils interjers, skaists dizains un īstas itāļu picas.

Vairāk uzzini šeit. 
3 komentāri

5. Vectēvs, kas bīstamāks par datoru

Vectēvs, kas bīstamāks par datoru
Vara Braslas filma "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" ir uzņemta Kuldīgas apkārtnē. Kinodarbs iekļauts Nacionālā Kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”.
Komentēt

6. Goldingen Knight Cinema brīvdabas kinoteātris

Goldingen Knight Cinema brīvdabas kinoteātris
Brīvdabas kino Kuldīgas pilsētas dārzā, kur var noskatīties dokumentālās, animācijas filmas par brīvu.

2018. gada sezona tiks atklāta 28. aprīlī ar Kuldīgā uzņemto Vara Braslas filmu visai ģimenei „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”.

Komentēt

7. Kuldīgas vēsturiskajā centrā ir stilīgs sporta skolas komplekss

Kuldīgas vēsturiskajā centrā ir stilīgs sporta skolas komplekss Inga Ozola
7. martā VEF Kultūras pilī Rīgā norisinājusies konkursa “Latvijas Būvniecības Gada balva 2017” svinīgā ceremonija, kurā Kuldīgas novada sporta skolas komplekss Kalna ielā 6 ieguvusi 1. vietu nominācijā "Rekonstrukcija".

Vairāk par skolu lasi šeit.
Komentēt

8. Dzīres Kuldīgā

Dzīres Kuldīgā
Festivāls ilgst vairākas dienas, kuru laikā notiek dažādi šovi un priekšnesumi dienas un nakts laikā. Svētkos viesojas vietējie un ārzemju mākslinieki, lai pārvērstu Kuldīgas ielas par mazu pasaku pilsētiņu.
Šogad "Dzīres Kuldīgā" norisināsies jau divdesmit trešo reizi.

Komentēt

9. Interaktīvs stends

Interaktīvs stends
Kuldīgā, senā ķieģeļu velvju tilta galā pie kafejnīcas "Pīlādzītis" atrodas mūsdienīgs informācijas stends, kas novada iedzīvotājiem un viesiem sniegs plašu informāciju par apskates objektiem, pasākumiem, naktsmītnēm un restorāniem - turklāt interaktīvā karte viegli parādīs vajadzīgo adresi. 
Komentēt

10. Senās Kuldīgas stāsts

2017. gadā Kuldīgā tika atklāts interaktīvais muzejs "Senās Kuldīgas stāsts". Tas ir apskatāms septiņās istabās, kuras ir stilizētas sākot ar 13. gadsimtu līdz pat mūsdienām. Te varēsi izjust īstu Kuldīgas garu.

Vairāk par muzeju lasi šeit.
Komentēt

11. Baudi:

Baudi:
Sauso zupu un graudaugu maisījumi no dabīgām izejvielām. Baudi: sortimentā ir lēcu zupa, dārzeņu zupa ar kaltētiem tomātiem, makaronu zupa ar dārzeņiem, mauritāniešu plovs, risoto ar dārzeņeim, kā arī dažādi garšvielu maisījumi.

Vairāk par Baudi: uzzini šeit

Komentēt

12. Vīnu veikals Kabinett

Vīnu veikals Kabinett
Specializētais dzērienu mazumtridzniecības un vairumtirdzniecība veikaliņš Liepājas ielā 1. Te vari atrast un iegādāties dažādus vīnus, ko pieskaņot gardām vakariņām vai izbaudīt draugu lokā. 

Vairāk par Kabinett uzzini šeit

Komentēt

13. Jolanta Gulbe-Paškeviča

Jolanta Gulbe-Paškeviča
Džeza dziedātāja, viena no pirmajām brazīļu bossa nova izpildītājām Baltijā. Viņa ne tikai aizraujas ar dažādiem mūzikas stiliem, bet arī izvēlas dziedāt oriģinālvalodās: brazīļu, portugāļu, itāļu, spāņu, krievu, latviešu.

14. ZIGZAG FACTORY

 ZIGZAG FACTORY
ZIGZAG ražo gultas veļu, elegantus mājas halātus, nakts veļu un pidžamu pēc tava dizaina. Tas ir 100% roku darbs ar rūpīgu pieeju katram sīkumam.

Vairāk par ZIGZAG lasi šeit

Komentēt

15. Noskrien Latviju Kuldīgā

Noskrien Latviju Kuldīgā
Par godu 2018. gadā gaidāmajai Latvijas simtgadei, uzsākta akcija Izskrien Latviju - tās ietvaros cilvēki tiek aicināti ne tikai pašā dzimtenē, bet arī citās pasaules malās izskriet Latvijas kartes kontūras. Kuldīgā tā ir 6.2 kilometrus gara trase. 
Komentēt

16. Jānis Ikaunieks

Jānis Ikaunieks fkliepaja.lv
Latvijas futbola izlases dalībnieks, spēlē uzbrūkošā pussarga pozīcijā, bet 2017. gadā ar komandu FK Liepāja/MOGO ieguva Latvijas kausu futbolā.
2016. gadā piedalījies labdarība pasākumā, spēlējot basketbolu ar vairākām sporta zvaigznēm, piemēram Kristapu Porziņģi un Māri Verpakovski.
Komentēt

17. Rumbas Paviljons

Rumbas Paviljons
Rumbas Paviljons gaida apmeklētājus un aicina ieturēt maltīti, atspirdzinošus dzērienus, kafiju, kā arī izbaudīt lielisku skatu un aizvest mājās kādu suvenīru.

Vairāk par paviljonu uzzini šeit

Komentēt

18. Veikals "Laura"

Omulīgs mēbeļu un interjera veikaliņš atrodas Liepājas ielā 22a, un tas ir gatavs priecēt apmeklētājus ar dažādām foršām lietiņām. 

Seko veikalam Instagram

Komentēt

19. Piparu šņabis

Piparu šņabis
"Piparu šņabis"  ir degvīns, kas gatavots no Latvijas ābolu vīna, bagātināts ar piparu izvilkumu, saglabājis dabas velšu aromātu un tam piemītošo buķeti. Tas tiek izgatavots vīna darītavā "Smilškalni".


Komentēt

20. Īsmetrāžas filma "Teātris ir visur!"

Starptautiskā skatuves mākslas festivāla "Teātris ir visur Kuldīgā 2016" ietvaros  tapusī īsmetrāžas spēlfilma "Teātris ir visur!" Galvenajās lomās - Kuldīgas pilsētas iedzīvotāji un Latvijas Nacionālā teātra aktieris Jurģis Spulenieks. Noskaties!
Komentēt

21. Šūp krēsli

Šūp krēsli
Stilīgi šūpuļkrēsli dažādās krāsās. Tie lieliski iederēsies gan dzīvokļa vai mājas interjerā, gan zaļā dārzā, šūpojoties kokā. 

Pasūtīt vari šeit.
Komentēt

22. Silver Note

Silver Note
Latvijā ražotas mājas Hi-End un augstas kvalitātes profesionālās audio sistēmas, kuras izskatās kā no nākotnes. Modernas iekārtas skaņu gardēžiem.

Vairāk par Silver Note uzzini šeit.
Komentēt

23. Goldingen Woodworks

Goldingen Woodworks
Daudzdzīvokļu māju pastkastes visdažādākajās dizaina un apdares variācijās. Tās iederēsies kā jaunās daudzdzīvokļu ēkās, tā arī vēsturiskos namos.

Pasūti pastkasti šeit

Komentēt

24. Autentiski Kurzemes hercogistes vīni VINI Curlandia

Autentiski Kurzemes hercogistes vīni VINI Curlandia
Te tiek atjaunotas Rendas Vīndarīšanas tradīcijas, kas bija aktuālas Hercoga Jēkaba laikā, kad Rendas skābais sarkanvīns bija iecienīts Jelgavas galmā. Šeit tu varēsi nodegustēt vīnu, apskatīt vīnogu lauku un ķirbju dārzu. 

Vairāk par vīnu lasi šeit

Komentēt

25. M22 Mākslas un radošuma telpa

M22 Mākslas un radošuma telpa
Mācīties nekad nv par vēlu, tāpēc M22 rīko gleznošanas nodarbības pieaugušajiem ar un bez iepriekšējām zināšanām. Praktiska krāsu teorijas un akrila gleznošanas tehniku apgūšana. Nodarības norisnās angļu un latviešu valodā, un tiek organizēti ne tikai Kuldīgā, bet arī Rīgā.

Vairāk par M22 uzzini šeit
3 komentāri

Vērts izlasīt
Komentāri