20 foršas lietas, kuras nāk no Rēzeknes. #RĒZEKNEVAR

22 komentāri

Pilsēta, uz kuru noteikti ir jādodas vismaz reizi dzīvē.

1. Latgales vēstniecība GORS

Latgales vēstniecība GORS
GORS ir kultūras centrs, koncertzāles, kino, izstāžu vieta mākslai, restorāns dzīves baudīšanai, vieta eksperimentiem ar visam maņām. Te satiekas jaunie un vecie, saimes un dzimtas, savējie un aicinātie. Te dzimst un dzīvo nebijušas, aizraujošas ideja. Šī ir īsta Latgales atmodas vieta. 

Sīkāk par GORS šeit

Komentēt

2. Ausmeņa Kebabs

Ausmeņa Kebabs
Vai zināji, ka, iespējams, viens no garšīgākajiem kebabiem Latvijā nāk no Rēzeknes? Te var nobaudīt visgaršīgākos dažādu veidu kebabus, mājīgu atmosfēru, bezmaksas wi-fi, garšīgas tējas un foršus kultūras pasākumu.

Sīkāk uzzini šeit


2 komentāri

3. Zeimuļs

Zeimuļs
Stilīgajā radošo pakalpojumu centrā Zeimuļs strādā Jaunatnes lietu nodaļa, interešu izglītības nodaļa, saimniecības nodaļa un tūrisma attīstības centrs. Tur atrodas arī Latgales amatnieku veikals-salons un izstāžu zāle, kā arī kafejnīca Rositten. 
Te notiek dažādas jauniešu apmācības, vietējo un starptautisko pasākumu un projektu realizēšana.

Sīkāk uzzini šeit

Komentēt

4. Rēzeknes Teātris Joriks

Joriks izveidots 1991. gadā. Tā pamatā bija Rēzeknes krievu Tautas teātra jauniešu grupa, taču vēlāk tam pievienojās arī profesionālā latviešu teātra aktieri, kas ar savu darbību padarīja teātri pamanāmu Latvijas kultūras vidē.
2 komentāri

5. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija
Iepriekš zināma kā Rēzeknes Augstskola, 2016. gadā tika pārdēvēta par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju.
Te darbojas trīs fakultātes: Ekonomikas un pārvaldības, Inženieru, kā arī Izglītības, valodu un dizaina fakultāte.
1 komentārs

6. Skan Rēzekne

Skan Rēzekne
Pavisam nesen Rēzeknē tika izveidota muzikāla ekskursija, kas palīdzēs labāk apskatīt un izprast pilsētu. Kopumā ekskursijā ir iekļauti 14 apskates punkti - pilsētas dievnami, pilskalns, dažādi pieminekļi un vietas, kas raksturo pilsētu. Katrai lokācijai atbilst savs muzikālais skanējums.

Te vari iepazīties ar visām kompozīcijām. 

Komentēt

7. Dizaina darbnīca VALIS

Dizaina darbnīca VALIS
Viesbiežāk VALI var sastapt Rēzeknē, gleznojot POP-ART gleznas, kādu interesantu zīmējumu uz sienas, vai kādā jauniešiem veltītā T-kreklu trafaretu darbnīcā. 
Paskaties, kā top šis Dricēnu Jauniešu centra KUKUŽI sienas zīmējums.

8. POP-IELA

POP-IELA popielarezekne/Facebook
Konkurss”POP-IELA” Rēzeknes pilsētā ir iemantojis slavu kā ikgadējs (12 gadus pēc kārtas) konkurss, kurā piedalās gandrīz visas pilsētas skolas, kā arī skolas no Latgales reģiona. Pasākums dod iespēju jauniešiem radoši izpausties gan skatuves mākslā, gan horeogrāfijā, gan kostīmu veidošanā, gan mūzikas sagatavošanā un komandas veidošanā.
Komentēt

9. Kristīne Opolais

Latviešu operdziedātāja, kura vairākus gadus uzstājās kā Latvijas Nacionālās operas soliste. Kļuvusi par pasaules mēroga zvaigzni, ir dziedājusi Minhenes, Berlīnes, Milānas, Vīnes pilsētas operās, kā arī slavenajā Ņujorkas Metropolitēna operā.
Komentēt

10. Dailypurr

Dailypurr

20 foršas lietas, kuras nāk no Rēzeknes. #RĒZEKNEVAR

20 foršas lietas, kuras nāk no Rēzeknes. #RĒZEKNEVAR
Ainārs Olūtnieks no Rēzeknes zīmē kaķus, kuri iepatikušies pat pasaulslavenās vietnes 9GAG lasītajiem. Tagad viņa Instagram aktivitātei seko gandrīz 18 tūkstoši lasītāji, turklāt mājaslapā Society6 var iegādāties daudz foršu lietiņu ar Olūtnieka kaķu zīmājumiem.

20 foršas lietas, kuras nāk no Rēzeknes. #RĒZEKNEVAR

11. Marijas kafija

Marijas kafija
Restorāna un vīna telpas “Marijas kafija” interjeram piemīt noslēpumaina vecpilsētas atmosfēra, patīkama apkalpošana, radoša virtuve un izsmalcinātu vīnu galerija.

Sīkāk par Marijas kafiju šeit.
Komentēt

12. Boņuks

Boņuks
Latgaliešu kultūras gada balva tiek rīkota ar nolūku apkopot labākos pagājušā gada veikumus un pasākumus Latgales kultūras pārstāvjus, veicinot turpmāku jaunrades un kultūras daudzveidības attīstību.
Svinīgā Boņuka pasniegšana norisinās Latgales vēstniecībā GORS.

Sīkāk par Boņuku šeit


Komentēt

13. Borowa MC

Latviešu mūzikas grupa, kas savu atpazīstamību izpelnījusies 2005. gadā ar tautasdziesmas "Vysskaistuokajai meitiņai" versiju latgaļu valodā. Viņi bija pirmie mūziķi, kuri popularizēja latgaļu valodu uz lielās skatuves.
2 komentāri

14. Mākslas salons-bārs Mōls

Mākslas salons-bārs Mōls
Pilsētas centrā, vecās apbūves ēkā atrodas mākslas priekšmetu salons, kas apvienots ar bāru. Te var izbaudīt latgalisko atmosfēru, sātīgi paēst, kā arī apskatīt Latgales keramiķu darbus un mākslinieku gleznas. Bet, ja iepatiksies, var arī iegādāties. 
Komentēt

15. Open Place

Starptautiskais īsfilmu kinofestivāls Open Place aizsākās 2013.gadā ar mērķi popularizēt Baltijas jūras reģiona valstu kino attīstību, rosināt jaunu un talantīgu kino nozares profesionāļu pieredzes apmaiņu un sadarbību, kā arī veicināt Rēzeknes atpazīstamību. Forši!

Sīkāk par Open Space šeit

Komentēt

16. Edgars Gauračs

Edgars Gauračs
Edgars Gauračs spēlē uzbrucēja pozīcijā Latvijas futbola izlasē. Turklāt viņam arī ir stilīgs Instagram profils. Skaties!
Komentēt

17. Rezrog

Rezrog Soaphog
Labākā datorspēle Latvijā ir tapusi Rēzeknē. Rezrog tika atzīta par  Latvijas labāko 2017. gada spēli, turklāt tā izcīnīja uzvaru arī kategorijā "Labākā grafika".
Komentēt

18. Latgales Kultūrvēstures muzejs

Latgales Kultūrvēstures muzejs
Muzejs dibināts 1959. gadā un izvietots ēkā, kurā līdz Otrajam pasaules karam atradās centrālais Latgales muzejs. 2010. gadā veica celtnes rekonstrukciju, kuras gaitā tika modernizēts izstāžu nams un uzbūvēta jauna piebūve, kas savieno vēsturisko muzeja ēku un izstāžu namu vienā kompleksā.

Sīkāk par muzeju šeit

Komentēt

19. Ančupānu skatu tornis

Ančupānu skatu tornis fotoblog.lv
Tornis neatrodas Rēzeknē, bet nieka 5 kilometru attālumā, taču no tā paveras pasakains skats uz visu pilsētu un tās apkārtni.

20 foršas lietas, kuras nāk no Rēzeknes. #RĒZEKNEVAR Rezekne.lv

20. Latgaliešu valoda

Bez šaubām, Rēzekne ir pilsēta, kura lepojas ar to, ka tur ikdienā komunicē latgaliešu valodā, saglabājot kultūras mantojumu. 2017. gada vasarā Rēzeknē norisinājās "Latgaliešu valodas nakts". Latvijas simtgades ietvaros tika sarīkots nozīmīgs pasākums, kurā piedalījās latgaliešu mūzikas mākslinieki un literāti.
2 komentāri

21. Bonusā atstāsim te arī Rēzeknes pazemnieku šļampaka recepti.


Vērts izlasīt
Komentāri