Latvijas patriotiskākais suns, kuram noteikti ir vērts piesekot Instagramā

1 komentārs

Jau pavisam drīz, 6. februārī, suņu meitenīte svinēs savu 5. dzimšanas dienu.

Greisa jeb oficiālajā vārdā Katt Kathew Explorer Sanbukki ir Latvijas patriotiskākais suns. Instagramā viņai ir tik pat daudz sekotāju, cik dažai labai pašmāju slavenībai. Četrgadīgā retrīveru meitenīte, kura jau pavisam drīz, 6.februārī, svinēs savu 5. dzimšanas dienu, ir apceļojusi teju visu Latviju. Savu graciozitāti viņa atrāda suņu izstādēs, kuras notiek visdažādākajos Latvijas nostūros, tāpēc apceļoto pilsētu saraksts Greisai ir paprāvs. 

Viņas saimniece Anita Andersone jau kopš bērna kājas sapņojusi par suni, līdz nolēma Greisu iegādāties no tuvas draudzenes, lai sapnis kļūtu par krāšņu realitāti.

Retrīveru meitenītei ļoti patīk braukt visdažādākajos transportlīdzekļos - trolejbusā, vilcienā, automašīnā - tāpēc nemaz neizbrīna, ka abas ar saimnieci pabijušas tik daudz kur.  Ar to braukšanu esot diezgan smieklīgi -  izejot no rīta ārā, Greisa aizmirsīs, ka ir jānokārtojas, un skries uz mašīnu, ja paredzēta braukšana. Redzējusi gan Latgales ezerus, gan Ventspils pilsētas svētku ikgadējo puķu paklāju, gan pabijusi Kolkas ragā un daudz kur citviet, un tas viss ir iemūžināts skaistās fotogrāfijās, kuras Anita publicē sava suņa Instagram kontā. 

Ar šo fotogrāfiju 2015. gadā aizsākās Greisas patriotiskās fotosesijas.
 
Ideja iemūžināt Greisas ceļojumus radās saimnieces mākslinieciskās dabas dēļ, jo ļoti esot paticis redzēt tematiskos kostīmos ietērptus suņus uz apsveikuma kartiņām, grāmatās un sociālajos tīklos. Fotogrāfēšanas procesā Anita parasti līdzi ņem arī kādu palīgu, jo ir jābūt virtuozam, lai vienlaikus notvertu gaumīgu kadru, sauktu suni, mestu kārumu un piekārtotu sašķobījušos cepurīti vai šalli. Palīgos parasti dodas viņas mamma, kurai arī suņa ceļojumu un aktivitāšu iemūžināšana kļuvusi par hobiju. Ģimenes arhīvā nu jau ir tik daudz Greisas bilžu, ka to izskatīšana ieilgtu vairāku dienu garumā - Ziemassvētku, Lieldienu, Līgo un, protams, Latvijas svētku bildes. Par tradīciju kļuvusi patriotisku bilžu sēriju publicēšana valsts svētku laikā. 

Mīluļa īpašniece stāsta, ka fotogrāfiju uzņemšana vairāk neprasa tik daudz laika, jo Greisa jau zina, ka tiklīdz tiek izņemta kamera, būs arī kārumi. Reizēm pietiek ar divām minūtēm, bet reizēm labas bildes tapšana aizņem pat pusstundu. Visinteresantākais fotogrāfiju tapšanā esot brīdis, kad apkārtējie pamana notiekošo, jo redzēt suni, kuru fotogrāfē karogu kompozīcijā Vecrīgas sirdī, nav ierasta lieta. Bieži vien Greisai uzrodas arī lērums citu fotogrāfu, kuri cenšas iemūžināt procesu, kurā suns tiek fotogrāfēts. 

Viens no retrīveru meitenes hobijiem ir ceļošana un braukšana dažādos transportlīdzekļos, bet otrs - ēšana. Kā jau vairums suņu, arī viņa gandrīz vienmēr ir izsalkusi, un retrīveri jau ir kā staigājoši putekļusūcēji. Ierastās suņu maltītes, proti, sausā barība, viņai neiet pie sirds, daudz labāk garšo dabīgs ēdiens - viņa ir kā traka uz krabju gaļu, banāniem, kukurūzu, kāpostiem, brokoļiem un ķirbjiem. 

Šķiet, ka Greisa ir īsts paraugsuns, jo tikai bērnībā sastrādājusi pāris nedarbu - viņas kontā ir pāris sagrauztu kurpju pāru, iznīcināts spilvens un nograuzti reģipša stūri. Pēdējo gadu laikā viņai prāts nenesas uz destruktīvām darbībām, jo garlaicībā suns nenīkst. Viņu hobijs ir garas pastaigas, tāpēc nostaigāt 15 kilometrus abām ir tīrais nieks. 

Šogad manīsim daudz skaistu un patriotisku Greisas bilžu, jo esot jau daudz ideju, kā simtgadē iepriecināt valsti un latviešus. Ikgadējs Anitas hobijs ir Greisas kalendāra veidošana. 

Greisas ceļojumiem vari sekot līdzi gan Instagramā, gan Facebookā. 


Vērts izlasīt
Komentāri